logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

SALMING TOUR DE HOSPIC

SALMING TOUR DE HOSPIC

Kde se vzal nápad na Salming Tour de Hospic? Proč přidávat další tour, když už jich v Česku běhá tolik, že si běžecký národ pomalu zoufá, že by si musel nohy uběhat a boty ušoupat, kdyby je chtěl všechny oběhat? V čem je či bude tato tour výjimečná, aby jeli takovou dálku (až na západní hranici)?

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Kde se vzal nápad na Salming Tour de Hospic
 2. Proč přidat další běžeckou tour, když už jich je tolik
 3. Závody Salming Tour de Hospic
  1. 25.9.2015 Františkova pětka
  2. 26.9.2015 Plesenský půlmaraton
  3. 27.9.2015 Skalenská desítka

Kde se vzal nápad na Salming Tour de Hospic

Nápad není zcela původní. S „dovolením" (tedy spíš bez dovolení) jsem si ho půjčil od Tour de Tirol, krásné běžecké tour, která se běží v Tirolech a jíž jsem měl možnost se jednou zúčastnit.

Ten nápad jsem nosil v hlavě již delší dobu, ale svou přesnou podobu dostal po skončení loňského ročníku Plesenského půlmaratonu, kdy jsme v cíli přemýšleli, jak tento krásný závod zpopularizovat a přilákat na jeho trať více účastníků. Tehdy mě napadlo, že bychom mohli využít blízkosti měst Plesná, Františkovy Lázně a Skalná, a ve třech dnech zde zorganizovat tři závody na tratích 5, 10 km a půlmaratonu. A aby to bylo ještě zajímavější, udělat to tak, aby jeden z kratších závodů se běžel v terénu a druhý na silnici, když půlmaraton nabídne obě varianty.

Proč přidat další běžeckou tour, když už jich je tolik

Máte pravdu, běžeckých tour či běžeckých seriálů se běhá v České republice spousta, a o některých víkendech byste se museli roztrhnout, kdybyste chtěli absolvovat všechny jejich závody. Salming Tour de Hospic však nabízí to, co jiné nenabízejí a sice: tři závody na různých tratích (různých površích) ve třech dnech jdoucích po sobě, kdy si budete moci prověřit své schopnosti běžet rychle, odhadnout správné tempo, běžet v terénu, běžet na silnici a ještě zjistit, jestli je vaše tělo schopné zregenerovat ze dne na den. Navíc u žádné z dosud pořádaných běžeckých tour nejde veškerý výtěžek ze startovného, případně od sponzorů (po odečtení nákladů) na dobrou věc. V případě Salming Tour de Hospic jde celý výtěžek ve prospěch Hospice Sv. Jiří.

Salming Tour de Hospic vám též ušetří čas a náklady na její absolvování, neboť vám umožní absolvovat tři běžecké závody o jednom víkendu a skoro na jednom místě. Ubytování si můžete zajistit na [ODKAZ autocampu]Amerika:::http://www.ekempy.cz/karlovarsky-kraj/cheb/1160-camping-amerika-frantiskovy-lazne[/ODKAZ], či v některém z blízkých penzionů v okolí, a užít si tak krásný víkend v nádherné přírodě.

Takže nyní už víte, v čem je Salming Tour de Hospic tak výjimečná a proč byste si její termín, byť na poslední chvíli, měli zaškrtnout v kalendáři a přijet.

Závody Salming Tour de Hospic

25.9.2015 Františkova pětka

Františkova pětka

Start u městského Infocentra u budovy Milano v 17.00 hod
Prezentace od 16.00
Tratě
Hlavní 5 km (kategorie: muži do 40, do 50 a nad 50 let; ženy do 40, 50 a nad 50 let)
Dětská 500 m
Startovné 50,-kč, děti zdarma (v ceně startovného občerstvení)
Kontakt na pořadatele: Zdeněk Dančo, tel. 777591622, e-mail: zdenek.danco@seznam.cz

Trať si můžete nastudovat již dopředu, aby vás pak nic nezaskočilo zde

26.9.2015 Plesenský půlmaraton

Plesenský půlmaraton

Start u hasičské zbrojnice od 11:00

Prezentace od 9:00

Plesenský 1/2maraton je veden zčásti přes německé území, kde se střídá terén s asfaltem. Zdejší nádherná krajina je spíše kopcovitá, takže městský půlmaraton byl pro zkušeného běžce pouze lehkou rozcvičkou. Na stránkách města Plesná www.mestoplesna.cz a facebookových stránkách Městské kulturní středisko a infocentrum Plesná najdete mapu trasy i veškeré podrobnosti k závodu. Registrace předem není nutná, probíhá až na místě od 10:00 hodin

Startovné 100,- Kč pro běžce a cyklisty a 50,- Kč zaplatí turisté a rovněž děti, pro které je připravena trasa 6 km do Bad Brambachu a zpět.
Běh 1/2maraton; Cyklisté 1/2maraton
Trasa Plesenského ½M (trasa pro běžce a cyklisty)
Běh 10 km (Starostenská desítka)
Turisté 10 km
Děti cyklisté 6 km (Plesná – Bad Brambach a zpět)
Starostenská desítka (Běžecká turistika KČT)

Ve spolupráci s Klubem českých turistů (KČT, odbor Union Cheb) připravuje město Plesná pro běžce, kteří se necítí na půlmaraton, resp. pro turisty, kteří si také rádi zaběhají a nejde jim o čas, v rámci Plesenského půlmaratonu desetikilometrovou trasu. Běžci, kteří ji zvládnou během 75 minut, budou zařazeni do slosování o ceny Hervis Sports.

27.9.2015 Skalenská desítka

Skalenská desítka

Start – Potoční ulice u hradu Vildštejn, 10:15 hod
Prezentace od 9:15 hod
Tratě
Hlavní 10 km
Dětská 500 m
Startovné 80,-kč, děti zdarma (v ceně startovného občerstvení)
Kontakt na pořadatele: Tomáš Peček tel. 603326402; e-mail: tpecek@seznam.cz
Trasa Skalenské desítky

Předběžně přihlásit se na jednotlivé závody, přičemž závazná je pouze registrace na místě, můžete zde

Ceny pro vítěze jednotlivých kategorii v rámci celé tour (poukázku na zboží v hodnotě 1500,- Kč, kterou budou moci uplatnit při nákupu běžeckého sortimentu v e-shopu) věnoval Salming.

Spolupořádají: Běžecká škola Miloše Škorpila; Františkovy Lázně; Plesná; Skalná

Hlavní partner: Salming natural RUNNING a Hospic Sv. Jiří

Mediální partneři: radio Egrensis a Rozběhnito.cz

Více o 1. ročníku Salming (2016) Tour de Hospic se dočte v článku [/ODKAZ]

Miloš Škorpil foto
SALMING TOUR DE HOSPIC SALMING TOUR DE HOSPIC SALMING TOUR DE HOSPIC

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (7 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Martina | 30. 6. 2016 7.07 hod. | 46.135.76.xx
Bude se tato akce letos opakovat?
Děkuji za odpověď.

fotoMiloš Škorpil: Martino bude, poběží se opět koncem září, v nejbližších dnech přineseme podrobnosti, termín už je však v akcích na škole (pravý sloupec na HP)

Petr K. | 20. 9. 2015 17.55 hod. | 77.104.238.xxx
Díky za odpověď a jdu se tedy registrovat na jednotlivé závody. V pátek ve Frantovkách ahoj :)

Petr K. | 18. 9. 2015 13.42 hod. | 77.104.245.xx
Konečně jsem se rozhoupal a chtěl se přihlásit na Salming Tour de Hospic, ale přes odkaz na konci článku mi to nejde. Poraďte prosím. Děkuji.

fotoMiloš Škorpil: Petře, chybička se vloudila, ale jak je uvedeno v článku, přihlášení předem je bráno jako orientační, zejména pro nás pořadatele, abychom věděli, na jaké davy se připravit :). Takže když přijdeš na start do FL a tam se prezentuješ na celou Tour, tak to naprosto postačí, navíc zde dostaneš originální průkazku od Mirka Vostrého, kde budeš mít zapsány všechny starty.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

 • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
 • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
 • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
 • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
 • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků