logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

ČEZ Jizerská 50 RUN přilákala 1 251 závodníků

ČEZ Jizerská 50 RUN přilákala 1 251 závodníků

Druhý ročník, téměř dvojnásobná účast. ČEZ Jizerská 50 RUN přilákala 1 251 závodníků a má své premiérové vítěze na nové trase na 50 kilometrů: Dušana Podroužka a Terezu Zuzánkovou.

Do třicátého či pětatřicátého kilometru se mi běželo skvěle, pak už to byl spíš boj. Do poloviny závodu jsem běželi ve skupině, ale pak už jsem byl na to jen sám, protože odpadli soupeři. Ke konci už mě hodně bolely nohy. Je super, že jsem prvním vítězem Jizerské 50 RUN na 50 km. To už mi nikdo nikdy nevezme. Společně s Jizerským ultratrailem to beru jako svoje největší vítězství. Jizerská 50 na lyžích má obrovskou tradici a toto je začátek nové, takže je skvělé být prvním vítězem," zhodnotil Dušan Podroužek, který na zdolání trasy potřeboval 3 hodiny a 19 minut.

Jirko na, vyber si

Bylo to moc příjemné, skvěle se mi běželo, i když to bylo hodně dlouhé. Neměla jsem žádnou krizi. Do 18. km jsem se držela ve skupině, pak jsme běželi ve dvou a v závěru už jsem byla úplně sama. Je hezké, že jsem první vítězka. Jen mě teď budou chtít všichni překonávat a na to se netěším. Každému bych doporučila do Jizerských hor přijet a zaběhat si tady. Já to tady miluju a chtěla jsem si tuto trať proběhnout. Že to bylo při závodě, který jsem vyhrála, je bonus," řekla vítězka Tereza Zuzánková. Na trati byla 3 hodiny a 31 minut, tedy jen o 12 minut déle než nejrychlejší muž.

Na trati posledního závodu letošního seriálu Běhej Lesy, který postupně zavítal na Karlštejn, do Lednicko-valtického areálu a Bílé v Beskydech, se představilo i několik sportovních osobností. Celých 50 kilometrů si zaběhl boxer Lukáš Konečný, pro kterého to byl jeho nejdelší běh v životě. "Byla to příjemná padesátka. Měl jsem obavy, že to bude horší, i když jsem samozřejmě od třicátého kilometru cítil těžší nohy. Jsem rád, že jsme byl u toho a že mám po zimní Jizerské 50 za sebou i tu letní běžeckou," hodnotil Konečný, jemuž časomíra naměřila čas 4:26.

Věčně vysmátá Zuzka

Naopak nejkratší trať na 12 kilometrů zvolila dvojice vodních slalomářů Vítek Přindiš a Lukáš Rohan. Mezi 397 startujícími skončili na 31., respektive 39. místě. "Běželo se mi nádherně, trasa byla úžasná. Jizerky znám skvěle na běžkách, v léte jsem tady nikdy moc nebyl a stálo to za to," řekl Přindiš. A reprezentační kolega Rohan dodal: "Počítal jsem s tím, že mě Vítek porazí. V půlce závodu jsem si říkal, že se mi běží dobře a že bych ho mojl zkusil předběhnout, že určitě vytuhne a že si ho vychnutnám, ale nakonec byl rychlejší. Běželo se mi super, moc jsem si to užil. Byl to můj první běžecký závod."

Sobotní závodní den svou účastí ozdobila i atletická mistryně světa Zuzana Hejnová, která kromě medaile z Pekingu přivezla i trofef za celkové vítězství v letošní Diamantové lize. Po celou dobu rozdávala podpisy a věnovala se dětem, které si přišly vyzkoušet připravený program HESU – Sportovní akademie Zuzany Hejnové. "Teď po sezoně jsem unavená a všechno mě bolí, tak jsem ani běžet nechtěla. Dala bych ale maximálně 12 kilometrů, v tréninku běháme nejvíc tak osm. Ale lidi, kteří si dají 50 nebo 23 kilometrů v horách, mají můj obrovský obdiv. Do Bedřichova jsem se těšila, potkala jsem tady spoustu známých," řekla Hejnová.

Povolený doping

V rámci programu byli vyhlášeni i celkové vítězové letošního seriálu Běhej Lesy. Na dlouhých tratích byli nejlepší Daniel Kučera a Iveta Fořtová, na krátkých Pavel Tall a Adélka Stráská. Oceněni byli i závodnici, kteří se zúčastnili všech čtyř letošních závodů Běhej Lesy.

Díky Charitativní akci Nadace ČEZ Pomáhej pohybem a závodníkům, kteří do závodu vložili svoji energii, získala trojice charitativních organizací částku bezmála 150 000 Kč.

Výsledky

Fotogalerie

bezeckaskola. cz foto
  • přečteno: 6151/5955×
ČEZ Jizerská 50 RUN přilákala 1 251 závodníků ČEZ Jizerská 50 RUN přilákala 1 251 závodníků ČEZ Jizerská 50 RUN přilákala 1 251 závodníků

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (6 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
  • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků