logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Vyhlídkový běh v Černé v Pošumaví

Vyhlídkový běh v Černé v Pošumaví

Jednoho dne jsem se šla proběhnout a jak tak běžím zpět domů k nám do Černý, říkám si: "To je nádhera, takový krásný den, takový parádní výhledy – to by bylo super, kdybychom tady mohli uspořádat závod". Pár dní na to se mi povedlo potkat naši starostku a díky jejímu nadšení vznikl parádní projekt. Díky jejímu vlivu se poběží téměř po všech vyhlídkách, které tam máme. Díky přičinění lidí z obce je připraveno slušné zázemí, akce na večerní zábavu (a odpolední vyhlášení). Trať jsem původně myslela jen po asfaltu, ale abychom se vyhnuli nesmyslným běhům tam a zpět, je vedena přes pár přeběhů terénem. Věřím, že jí to jen prospělo. Je vedena tak, aby si běžci mohli prohlédnout víceméně celé naše okolí, a ty části obce, kam běžně turisté nepřijdou.

Vznikl závod, kde si můžou zazávodit i děti (podle množství příchozích dětí budou připraveny programy pro ně, závody a aktivity na hřišti, které je přímo u startu i cíle. Případně se nabízí využití prostor školy, kde je taky prima tělocvična, a to všechno jen proto, aby si výlet mohla udělat celá rodina. Povedlo se sjednat levné ubytování pro ty, kteří se chystají do vlastních spacáků, ale samozřejmě každý si může vybrat ubytování dle svého gusta, z připraveného seznamu ubytovacích možností, které u nás fungují i mimo hlavní sezónu.

Je to příležitost udělat si výlet a využít spoust atrakcí, které Lipno nabízí – včetně závodu katamaránů, který tam zrovna taky bude probíhat. Pro odvážnější můžeme doporučit třeba lanový park v Černé (trať vede přímo kolem, takže si ho každý může prohlédnout), případně paint ball a další atrakce.

Samozřejmě je vhodné přijet na celý víkend a využít neděli na návštěvu Lipna, podívat se třeba do Koruny stromů, aquaparku, nebo se jen tak projít po okolí. Pro ty aktivnější pak (pokud nebude sníh) můžeme doporučit několik pěkných tras na in-line brusle nebo na kolo, jako regeneraci po závodě.

Vyhlídkový běh v Černé v Pošumaví

Věřím, že se všem u nás bude líbit, a že další rok se sejdeme ještě v hojnějším počtu. Budu ráda, pokud z jednoho takového nápadu vznikne pěkná tradice, díky které bude u nás prima zábava i uprostřed podzimu, vždyť podzim je krásný i v Pošumaví.

Datum pořádání závodu:3.10.2015
Místo pořádání závodu: Černá v Pošumaví, okres Český Krumlov, kraj Jihočeský kraj
Délka tratě: 18,2 km
Popis Trati: Trať je vedena po většinu části tratě po vyhlídkových místech kolem Černé v Pošumaví, přes několik kopců. Většinou asfalt, občas zpevněné cesty, popř. přeběh terénem.
Doprovodný program a další informace:

Pohlídáme a pobavíme vaše děti, takže můžou běžet všichni. Vložené závody dětí jsou v plánu, děti je třeba minimálně týden předem nahlásit (do 25.9.2015).

Sprchy, šatny, občerstvení po závodě. Věcné a finanční ceny. Po závodě afterparty. Ideální příjezd v pátek večer. Odjezd v neděli, abyste si mohli užít závod, večerní zábavu i výlety po okolí. Hlídání dětí, takže ideální akce pro celou rodinu. Ubytování.
Kategorie: junioři a juniorky, m40, m50, m60, m70 a starší, ž30, ž35, ž40, ž45, ž50, ž55 a starší; Zvláštní kategorie: Nejrychlejší Čerňák, Nejrychlejší žena či dívka z Černé.
Místo a čas prezentace: od 11:00 u kostela v Černé v Pošumaví
Místo startu a čas startu: 13:00 u bývalé masny u kostela
Startovné na místě: 150,- Kč
Ceny: Věcné i finanční
Přihlášky: do 25.9.2015 na mail: dagmar.kasalova@email.cz:::mailto: nebo na adresu: Vyhlídkový běh kolem Černé, Černá v Pošumaví 46, 382 23 Černá v Pošumaví; případně 3.10.2015 v místě startu
Ubytování: Možnost levného ubytování pro účastníky ve vlastním spacáku nabízí Kemp Jestřábí I; objednávky nutné do 25.9.2015 viz.
Startovné na místě: 150,- Kč
na. Případně na čísle +420 607 503 740; Pro závodníky a jejich doprovod speciální cena 100,-/noc. V Černé v Pošumaví je však mnoho dalších příležitostí ubytování, jistě si vybere každý viz

DagmarKa Kodýtková foto
  • přečteno: 2578/2474×
Vyhlídkový běh v Černé v Pošumaví

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (6 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví38
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice100
Více času na sebe13
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou32

kde se diskutuje

  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
  • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků