logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Škoda FIT rozhýbává Západní Čechy

Škoda FIT rozhýbává Západní Čechy

„Málo který projekt mě v poslední době tak nadchl jako Škoda FIT. Ptáte se proč? Tak čtěte, případně pokud žijete v Klatovech, Tachově, Rokycanech či Plzni, tak se přiběhněte přesvědčit osobně!" Miloš Škorpil

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

  1. Škoda FIT přilákala k atletice stovky dětí
  2. Domažlice hostily první výběh Škoda FIT!

Škoda FIT přilákala k atletice stovky dětí

Na dvě stě dětí přihlášených do atletického oddílu a více než dva tisíce návštěvníků. Takovým úspěchem skončila premiérová akce nového projektu Škoda FIT, která se první zářijovou sobotu odehrála na atletickém stadionu v Plzni Skvrňanech. Škoda Transporation a její partneři na ten den připravili celodenní sportovní a také na kondici a zdraví zaměřený program, který byl určen dětem i dospělým.

Škoda FIT

Malí i velcí návštěvníci si především mohli vyzkoušet různé atletické disciplíny a to za nejen za asistence sportovních trenérů, ale také osobností z oblasti sportu, kteří jsou patrony projektu Škoda FIT. A zájemci se mohli do plzeňského atletického oddílu hned přihlásit. Dcera i syn tu strávili celé dopoledne, program je moc bavil. Určitě bylo fajn, že se tu dětem věnovaly i osobnosti, které ve sportu něco dokázaly, třeba při běžeckých disciplínách radil triatlonista Jan Řehula, který má medaili i z olympiády, řekla Marie Egermajerová, která do Skvrňan zavítala s celou rodinou.

Počet lidí, kteří přišli na atletický stadion sportovat, mě velmi příjemně překvapil. A pokud se nám k trvalému sportování podařilo „zlákat“ třeba jen část z těch dětí nebo dospělých, kteří na Škoda FIT zavítali, je to pro mě úžasný pocit, řekl Josef Bernard, patron projektu Škoda FIT a člen dozorčí rady Škody Transportation.

Na atletickém stadionu v sobotu nechyběl ani další z patronů Škoda FIT, hokejová legenda Martin Straka. Chtěli jsme všem ukázat, jak zábavná a zajímavá atletika může být, a povedlo se, spokojeně konstatoval Martin Straka.

Sobotní pilotní akce Škoda FIT ale nenabídla jen atletiku či sport. Příchozí si mohli například otestovat svoji kondici a zdravotní stav. Profesionální zdravotníci zájemcům měřili hladinu cukru a cholesterolu v krvi, tlak, pomohli stanovit metabolický věk, nebo analyzovat došlap chodidel. Velký zájem byl i o nabídku stánků se zdravými potravinami, své diváky si našly i populárně naučné show science centra Techmania zaměřené na ´éčka´v naší stravě.

Škoda FIT – výběh Domažlice

Domažlice hostily první výběh Škoda FIT!

Běžecké boty se zavazují jinak, než normální? Je pár minut po desáté dopoledne a před plaveckým stadionem v Domažlicích už naplno proudí debata o tom, jak se správně připravit na běžecký trénink. Ukážu vám to. A pak se podíváme na správnou techniku běhu, na kterou jste se ptali hned na začátku, odpovídá guru českého běžeckého sportu Miloš Škorpil a sklání se nad jedním z účastníků Výběhu s osobnostmi, které v chodské metropoli uspořádala Škoda Transportation v rámci projektu Škoda FIT.

Ten zářijový den se v Domažlicích sešli ti, kdo se chtěli dozvědět více o základních pravidlech běhu, o stylu, ale třeba i o výběru oblečení, obuvi a dalších doporučeních. Právě Miloš Škorpil jako špičkový ultramaratonec a zakladatel populární Běžecké školy byl tím nejpovolanějším, kdo takové rady mohl poskytnout. A poradit byli připraveni i další – ať už aktivní amatérský běžec a člen dozorčí rady Škody Transportation Josef Bernard, nebo někdejší špičkový hokejista a dnes radní Plzně Michal Dvořák.

Akce se nám moc líbila – vyběhli jsme na asi pětikilometrovou trasu, po cestě jsme se mohli na cokoliv zeptat a Miloš Škorpil každému radil s běžeckým stylem. A při několika zastávkách jsme se dozvěděli spoustu dalších informací o běhání, včetně ukázek správné techniky, pochvalovala si Helena Duffková z Domažlic, jedna z účastnic výběhu. Ta ocenila i fakt, že v místě startu výběhu si příchozí mohli navíc nechat od odborníků otestovat svůj zdravotní stav, například měřením podílu svalové hmoty, tuku a vody v těle, či vyhodnotit metabolický věk. Skvělá akce, doporučuji všem, kdo chtějí začít, nebo už mají běhání jako koníček a chtějí o něm vědět více, říká Helena Duffková.

Další Výběh s osobnostmi se uskuteční v Městských sadech v Klatovech 3. října od 10 hodin.

bezeckaskola. cz foto
  • přečteno: 2945/2851×
Škoda FIT rozhýbává Západní Čechy Škoda FIT rozhýbává Západní Čechy

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (4 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Zdravý životní styl

všechny články Zdravý životní styl

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví38
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice97
Více času na sebe12
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou32

kde se diskutuje

  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
  • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků