logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Finále seriálu Běžíme na hrad na Kunětické hoře.

Finále seriálu Běžíme na hrad na Kunětické hoře.

Po příjemné běžecké zastávce na hradě Veveří čeká příznivce seriálu Běžíme na hrad letošní finálový závod na Kunětické hoře, která již z veliké dálky ční na obzoru jako dominanta východních Čech. Poslední díl Běžíme na hrad v neděli 11. října bude hostit hrad Kunětická hora nedaleko Pardubic. Hrad si zahrál i v pohádkovém seriálu Arabela, kde byl sídlem čaroděje Rumburaka.

Běžci tentokrát okusí běhavé tratě Pětky a Desítky a budou ukrajovat kilometry po rovinách i podél řeky Labe a přitom vždy oběhnou celý kopec s hradem tak, aby nakonec doběhli na posledním kilometru až přímo k hradbám hradu, které prověří letošní zbylé síly závodníků. Tratě vedou tedy převážně po polních a lesních cestách s výhledem na siluetu hradu. Centrem závodu bude stejně jako v loňském roce parkoviště a přilehlá louka přímo pod skálou, na které se tyčí samotný hrad. Program opět nabídne stoprocentní sportovní i rekreační vyžití celým rodinám. V letošním roce jsme nově uvedli do seriálu dětské závody, které sklízejí velký úspěch – např. tříletí "pidižvíci" u nás běhají s přehledem 100 m, ti starší potom podle svého věku závody na 300, 500, nebo 1000m.

Běžíme na hrad

Prvních sto závodníků, kteří se zaregistrují na 5 km nebo 10km trať, získá ke startovnému seriálové tričko. Pro ostatní je potom připravena na závěr tombola a samozřejmě pro oceňované závodníky i věcné ceny, medaile a diplomy.

Vzhledem k tomu, že jdeme do finále, budeme vyhlašovat i celkové vítěze seriálu. Jedinou podmínkou, kterou musíte splnit, abyste do seriálového hodnocení byli zařazeni, je zúčastnit se minimálně dvou z pěti závodů Běžíme na hrad. Pokud máte tedy na kontě do této chvíle pouze jednu účast, potom po startu na Kunětické hoře můžete do celkového pořadí seriálu ještě zasáhnout.

Běžíme na hrad

Dosavadní díly seriálu naznačily, že se v minulém roce zrodil perspektivní seriál se zajímavou filozofií – propojením aktivního sportu s rodinnou pohodou a poznáváním kulturního dědictví. Závodníci si pochvalují propojení závodního prostředí, konkurenci výkonnostních závodníků s možností vzít na závod celou rodinu a prožít krásný den v prostředí hradu, kde si děti skvěle vyhrají. To potvrdila i vítězka z běhu na hrad Veveří Lucie Maršánová: „Nápad uspořádat seriál závodů Běžíme na hrad se mi určitě moc líbí. Velmi zajímavý je zcela jistě pro rodiny s dětmi, kde třeba běhá jen jeden z rodičů – během toho co on/ona závodí, druhá polovička s dětmi si zábavu určitě také najde:-) Ale je to určitě super,

a hlavně nevšední zážitek, i pro všechny ostatní – já osobně hrady navštěvuji moc ráda a když se to ještě spojí se závodem, je to skvělé! Seriálu jsem si všimla už loni, ale doposud se mi nepodařilo ho včlenit do plánu závodů, takže to teď vyšlo poprvé.“

Běžíme na hrad

Start závodů pro děti v různých délkách podle věkových kategorií a také hlavních závodů na 5 a 10 km bude na parkovišti pod hradem. Dětské závodní tratě budou vyznačeny na okruzích přímo v podhradí u zázemí celé akce. Hlavní tratě na 5 a 10 kilometrů budou startovat na stejném místě v podhradí a budou mít společný začátek. Všechny běžecké tratě budou označeny a závodníci se podrobnosti dozví před startem svých závodů. Mapky tratí jsou k dispozici na webu www.bezimenahrad.cz

Stejně jako na předešlých hradech bude pro rodiče s dětmi připravena od 10 hodin Pohádková cesta, která umožní dětem prožít kouzelný den. Opravdové pohádkové bytosti budou na děti čekat do 14 hodin.

Běžíme na hrad

Prezence je v základním táboře vedle parkoviště pod hradem od 8:30 hodin, je nutné se zaregistrovat nejpozději do 30 minut před startem závodu. Přihlásit se lze také online

Těšíme se na Vás!

Tým Běžíme na hrad

Martin Plecitý foto
  • přečteno: 6205/5967×
Finále seriálu Běžíme na hrad na Kunětické hoře. Finále seriálu Běžíme na hrad na Kunětické hoře. Finále seriálu Běžíme na hrad na Kunětické hoře. Finále seriálu Běžíme na hrad na Kunětické hoře.

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (1 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»
  • Nenechte se nachytat při výběru běžecké obuvi či běžeckého oblečení. Neplatí, že nejdražší rovná se nejlepší : Naprosto souhlasím. Fakt nezáleží na tom, jestli je oblečení drahé nebo levné. Hlavně musí být…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků