logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Trojnásobná babička a maminka na mateřské. To jsou vítězky běžeckého projektu Johnson & Johnson Women's Challenge.

Trojnásobná babička a maminka na mateřské. To jsou vítězky běžeckého projektu Johnson & Johnson Women's Challenge.

Patnáct finalistek projektu na podporu běhání žen celý rok trénovalo, účastnilo se běžeckých závodů a především si plnilo svůj vlastní sen – zdolání zvoleného běžeckého cíle, ať už to bylo překonání maratonské vzdálenosti nebo jen zlepšení fyzické kondice.

O vítězkách rozhodla veřejnost internetovým hlasováním a porota složená z organizátorů projektu v čele s běžeckým trenérem Milošem Škorpilem. Celkovou vítězkou se stala Jana Kozlová (57 let), amatérská běžkyně a babička dvou vnoučat, která díky projektu zdolala maraton. Rekreačně běhám už více než 20 let, ale teprve díky účasti v tomto projektu jsem přesvědčila sama sebe a dokázala poprvé uběhnout maraton, říká Jana Kozlová, absolutní vítězka projektu Johnson & Johnson Women´s Challenge 2015, a dodává: Získala jsem spoustu běžeckých přátel, mám svůj fanklub, dcera se přidala do klubu. Vážím si toho, čím mě život obdařil, snažím se to vše vracet svou podporou, radostí a pomocí druhým. Běh nestojí vůbec nic a přitom tolik pomáhá. Díky běhu se necítím jako zralá dáma blížící se důchodu.

Veřejnost vybírala z finalistek projektu Miss Sympatii. Tou se stala Šárka Grygarová (34 let), maminka dvou dětí na mateřské. Šárku do projektu přihlásil její manžel. Dnes běhá celá rodina včetně malých dětí (2,5 roku a 5 let). Angažuje se v projektu poradny pro děti, které si prošly úmrtím v rodině. Byla jsem jen občasný běžec, který sotva vytáhl paty z domu. Díky projektu a tréninkovému plánu jsem poctivě běhala a zvládla půlmaraton, říká Šárka Grygarová, Miss Sympatie projektu Johnson & Johnson Women´s Challenge 2015, která během projektu dokázala také uspořádat charitativní běh, a přidává radu všem ženám: Jsem máma od dětí, která potřebuje zhubnout, zformovat postavu a občas i vyvětrat hlavu od každodenních starostí. To jde díky běhu snadno. Nebojte si obout boty a zabouchnout za sebou dveře. To je totiž na celém běhu to nejtěžší!

finále Johnson & Johnson Women's Challenge 2015

Johnson & Johnson Women's Challenge je dlouholetý projekt, jehož cílem je podpořit ženy v rozhodnutí začít běhat a splnit si svou běžeckou výzvu. Je určený všem ženám bez ohledu na jejich věk a fyzickou kondici. Letos bylo organizátory z RunCzech z 350 kandidátek vybráno 15 finalistek, které se pod vedením trenérského matadora Miloše Škorpila, připravovaly na pokoření své běžecké výzvy a zdolání vybraného závodu RunCzech běžecké ligy, jež se skládá z maratonu, pěti půlmaratonů, a dvou běhů na pět a deset kilometrů.

V Česku běhá zatím méně žen než v zahraničí. Snažíme se naším projektem ženám dodat odvahu, aby se nebály s běháním začít. Běh je pro každou ženu ideální prostředek k redukci váhy a udržení si zdravého životního stylu a psychické pohody, říká Carlo Capalbo, ředitel RunCzech běžecké ligy, jejíž součástí je například slavný Volkswagen Maraton Praha.

Naše firma je spojena se zdravým životním stylem a proto je logické, že podporujeme projekty zaměřené tímto směrem. Gratulujeme všem účastnícím projektu i vítězkám ke splnění svého snu a zveme další ženy do tohoto běžeckého projektu pro rok 2016, doplňuje Juraj Čech, trade marketing manažer společnosti Johnson& Johnson.

Každá žena si stanovila osobní cíl na základě aktuální fyzické kondice a individuální situace. Někdo chtěl zaběhnout poprvé půlmaraton nebo maraton, někdo si chtěl zlepšit čas a někdo s během teprve začínal. Ve skupině byly ženy různého věku a zaměstnání a různých osudů – studentky, maminky na mateřské, podnikatelky, ženy dříve narozené nebo ženy, které se dokázaly poprat s nepřízní osudu a vyhrály nad zákeřnou nemocí. Finalistkám byla poskytnuta speciální péče a podpora při přípravě na závody a dosažení vytýčených cílů. Od společnosti adidas obdrželi běžecké vybavení, měli k dispozici vlastního kouče a další odborníky, kteří na základě zdravotních a kondičních testů vytvořili individuální tréninkové plány. Součástí přípravy byly i společné tréninky a přednášky o zdravém životním stylu v běžeckém centru Running Mall.

finále Johnson & Johnson Women's Challenge 2015

Ambasadorkou projektu byla Lucie Křížková, bývalá gymnastka a Miss České republiky 2003. Ač předtím neběhala, stala se z ní během projektu nadšená běžkyně, která dokázala po třech měsících tréninku uběhnout půlmaratonskou trať. Účast v tomto projektu ve mně probudila mou sportovní minulost a začala jsem pravidelně běhat. U nás v Plzni máme pro běhání skvělé podmínky. Začátky byly krušné, ale teď už se na každý výběh moc těším. Manžel mě podporuje a čtyřletý Davídek mi fandí, směje se Lucie Křížková, miss ČR 2003 a moderátorka České televize, a dodává: Nikdy bych nevěřila, že mohu uběhnout půlmaraton, navíc úplně bez problémů. Běhání je výborný relax, doporučuji ho každé ženě.

Vítězka projektu získá k zapůjčení vůz Volkswagen, půlroční pitný režim od Mattoni a věcné ceny od dalších partnerů projektu. Miss Sympatie obdrží vedle věcných cen od partnerů projektu i víkend v hotelu Hilton pro dva.

Fotografie: RunCzech

bezeckaskola. cz foto
  • přečteno: 2546/2425×
Trojnásobná babička a maminka na mateřské. To jsou vítězky běžeckého projektu Johnson & Johnson Women's Challenge. Trojnásobná babička a maminka na mateřské. To jsou vítězky běžeckého projektu Johnson & Johnson Women's Challenge.

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (4 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Johnson & Johnson Women´s Challenge 2015

všechny články Johnson & Johnson Women´s Challenge 2015

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas82
Asics109
Brooks16
Inov-847
Icebug5
Hoka One19
Mizuno49
Newton3
NB21
Nike48
Salming315
Salomon36
Scott2
Vibram Fivefingers6
Vivobarefoot5
Zoot5
Jiné, zde neuvedené značce43
Běhám bos, bot netřeba12
ON6

kde se diskutuje

  • Nováček, ne však nezkušený : O jakou akci jde prosím? :) Dle povědomé tváře na fotce a data hádám, že pilsentrail – radec…»
  • Bolest kloubů. Jak jí předcházet, co s tím, když už omezuje náš pohyb? : Ahoj, na bolest kloubů je nejlepší koňská mast... doporučuji :-) používám ji často :-) »
  • Vápník – proč nám chybí a co to s námi dělá : tablety vapniku nebrat, sumivky uz vubec, ze dobre chutnaji ha ha,umele sladidla,zvyraznovace…»
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Katko držím palce a těším se na zprávy, jak to jde. »
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Dobrý den, pane Škorpile, moc děkuji za tréninkový plán, pokusím se ho bezezbytku dodržet:-). Pak…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků