logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Nejúžasnější pocit na světě, pocit sounáležitosti se vším a se všemi. V sobotu se běží již po jedenácté Františkolázeňská 24 hodinovka

Nejúžasnější pocit na světě, pocit sounáležitosti se vším a se všemi. V sobotu se běží již po jedenácté Františkolázeňská 24 hodinovka

Pořád ve mně převládají smíšené pocity, ale těch pozitivních je tolik moc, že těch pár minusových hravě přebijí:-). Především se skláním až k zemi před organizátory a všemi dobrovolníky, byli úžasní, skvělí, prostě nej!

Tento článek vyšel na Běžecké škole 16.11.2015

Nejúžasnější pocit na světě, pocit sounáležitosti se vším a se všemi

Uspořádat takovou akci stojí určitě hodně úsilí a námahy, ale tady rozhodně nic z toho nepřišlo nazmar, přidávám proto ještě jeden palec nahoru. Dále se hluboce skláním před všemi, kteří i navzdory nepříznivé předpovědi počasí dorazili podpořit správnou věc a neúnavně ve dne v noci kroužili po okruhu ve větru i dešti, a některé výkony opravdu stojí za obdiv s velkým O.

Nejúžasnější pocit na světě, pocit sounáležitosti se vším a se všemi

Velkým zážitkem pro mě bylo setkání se spoustou úžasných lidiček a to nejen na trati, v čele s Miloš Forrest Škorpil. Když mě v nedělním ránu zradilo levé koleno, myslel jsem si, ze už „nedám" ani metr, zašel jsem na snídani, uložil věci z hotelu do auta a šel jsem se na okruh rozloučit se všemi těmi milými lidičkami.

Nejúžasnější pocit na světě, pocit sounáležitosti se vším a se všemi

Říkám si: půjdu v protisměru, aspoň na každého zamávám, a ono to najednou šlo (jen jsem věděl, že nesmím zastavit), a tak jsem jak z pera mistra Jiráska kroužil „proti všem" a přidal jsem ještě celých 14 koleček aspoň chůzí.

Nejúžasnější pocit na světě, pocit sounáležitosti se vším a se všemi

Každé míjení se s Jitkou Faronovou (vždy úsměv!!), Mílou Sa, Hankou Sirovou, Martinou Steklou, Jolčou Václavkovou, Justýnkou Václavkovou (vždy prohodila ahoj), Anry Lukáčem, Barborou PitelKa Válková, Kateřinou Albrechtovou a dalšími a dalšími běžci či chodci mi dodávalo sílu jít dál.

Nejúžasnější pocit na světě, pocit sounáležitosti se vším a se všemi

TO JE TEN NEJÚŽASNĚJŠÍ POCIT NA SVĚTĚ! Najednou jsem přestal myslet na to, co všechno se mi honilo v hlavě, když jsem po okruhu kroužil v noci sám (asi jsem to trošku přepísknul, proto ráno koleno řeklo dost) a věděl jsem, že mám zase chuť do života, poprat se s tím, zkusit napravit všechno, co jsem v posledním období slušně řečeno podělal!

Nejúžasnější pocit na světě, pocit sounáležitosti se vším a se všemi

DÍKY vám všem přátelé, díky i těm, co ještě osobně neznám a kteří třeba jen tak pokývali hlavou, když jsme se míjeli, jako „že ví“, že tam všichni patříme k sobě.

Ten pocit sounáležitosti pro mě moc znamenal a znamená! Navzdory tomu, co se v poslední době ve světě děje, je pořád na světě moc krásně a stojí za to si ten svůj krátký pobyt na tyhle zemi co nejvíc užít! Mám vás všechny rád, moji milí, a už se moc těším na další setkání – užívejme si každý den, každou hodinu, každou minutu, kterou tady MŮŽEME BÝT!

Z Ostrova Ivan

Nejúžasnější pocit na světě, pocit sounáležitosti se vším a se všemi

Vážení, všichni co organizovali, všichni co přispěli, chodili, běhali, belhali se, kulhali, nechali se vozit či se sami vozí.

Nebudu nikoho chválit, protože chvály bude v nejbližších dnech nekonečně.

24hodinovka ve Františkových Lázních je, a věřím, že i zůstane, ostrovem pro svobodomyslné, sebevědomé, slušné občany, z Čech, Moravy, Slovenska a možná i dalších zemí.

Účastníci svým běháním rozzářili lázeňské městečko a infikují tím všechny, kteří záměrně či náhodou sledují ten rej kolem Divadla Boženy Němcové.

Je skvělé běžet, občas se zastavit s tím, kterého dlouho nevidíte, poklábosit, obejmout se a pokračovat v plnění svých sportovních cílů.

Po 24 hodinách to někdo odpíská a všichni mají, myslím, stejné pocity. Pocity, že svobodný občan ve svobodné zemi může prostřednictvím běhu deklarovat, že mu není lhostejný osud těch, kdo potřebují pomoci veřejně projevit světonázor.

Jsem poctěn, že jsem byl jedním z vás. Pavel Maršík – Františkovy Lázně

Zuzka

Nejsem běžec. Většinou stojím na opačné straně a snažím se běžcům mávat a dodat jim sílu svým povzbuzováním. Nejsem běžec, protože nejsem soutěživý typ a nemám ráda časové limity. Možná se tedy ptáte: proč jsem na Františkolázeňskou 24 hodinovku šla? Vždyť je to přece běh a má i časový limit. Pro mě fl24 nebyl obyčejný běh, který je postaven na uběhnutých kilometrech nebo rekordních časech. Pro mě to byl běh, který hovořil o příbězích mnoha lidí, lidí kteří kráčejí svou poslední cestu v životě. Během samotného běhu pro nás organizátoři připravili mnoho povzbuzujících odkazů, které byly napsány na chodníku, nebo rozvěšené na stromech lemující trať. Mě zaujal obzvlášť jeden. Nebyl to ani tak vzkaz, byla to vlastně otázka: „Co byste dělali, kdyby vám zbýval poslední měsíc života?" Přiznávám se, stojíce před tím stromem, jsem odpověď neznala. Věděla jsem však jedno, že navzdory promočené bundě, úplně mokrým a bolavým nohám musím jít dál, protože moje bolest je ničím v porovnání s tou, kterou častokrát lidé v hospici na své poslední cestě zažívají a já jim mohu každým odchozeným kilometrem tu jejich cestu zlehčit. Když se ohlédnu zpátky, vím že fl24 byla pro mě během očistným a setkání a objetí se s přáteli byly všechno pouze bonusy navíc a stejně vím, že se tam za rok opět vrátím, abych pro ty lidi nachodila ještě více kilometrů..

Děkuji organizátorům, všem dobrovolníkům, běžcům a běžkyním, že během dvou dnů vytvořili událost, na kterou dlouho nezapomenu a vytvořili z nás všech jedno velké srdce, které bilo za jiné...

Zuzana Špišáková

Miloš Škorpil

Na tomto místě a v tento den, bych rád připomenul, že Františkolázeňská 24hodinovka se běhá v duchu solidarity člověka s člověkem, v duchu vzájemné lásky, v duchu pomoci jeden druhému, v duchu nepovyšování se člověka nad člověka a nad vše co nás obklopuje a žije společně s námi na ZEMI a ve VESMÍRU. V duchu odkazu Václava Havla, tedy v duchu toho, že PRAVDA A LÁSKA ZVÍTĚZÍ NAD LŽÍ A NENENÁVISTÍ. Miloš Škorpil

Účastníci Františkolázeňské 24hodinovky pro Hospic Sv. Jiří 2015

Fotografie: Živé Chebsko

bezeckaskola. cz foto
  • přečteno: 9219/8641×, 1 komentář
Nejúžasnější pocit na světě, pocit sounáležitosti se vším a se všemi. V sobotu se běží již po jedenácté Františkolázeňská 24 hodinovka Nejúžasnější pocit na světě, pocit sounáležitosti se vším a se všemi. V sobotu se běží již po jedenácté Františkolázeňská 24 hodinovka Nejúžasnější pocit na světě, pocit sounáležitosti se vším a se všemi. V sobotu se běží již po jedenácté Františkolázeňská 24 hodinovka Nejúžasnější pocit na světě, pocit sounáležitosti se vším a se všemi. V sobotu se běží již po jedenácté Františkolázeňská 24 hodinovka Nejúžasnější pocit na světě, pocit sounáležitosti se vším a se všemi. V sobotu se běží již po jedenácté Františkolázeňská 24 hodinovka Nejúžasnější pocit na světě, pocit sounáležitosti se vším a se všemi. V sobotu se běží již po jedenácté Františkolázeňská 24 hodinovka Nejúžasnější pocit na světě, pocit sounáležitosti se vším a se všemi. V sobotu se běží již po jedenácté Františkolázeňská 24 hodinovka Nejúžasnější pocit na světě, pocit sounáležitosti se vším a se všemi. V sobotu se běží již po jedenácté Františkolázeňská 24 hodinovka Nejúžasnější pocit na světě, pocit sounáležitosti se vším a se všemi. V sobotu se běží již po jedenácté Františkolázeňská 24 hodinovka Nejúžasnější pocit na světě, pocit sounáležitosti se vším a se všemi. V sobotu se běží již po jedenácté Františkolázeňská 24 hodinovka

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (14 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Filip Kessler | 17. 11. 2015 17.26 hod. | 89.103.99.xx
Tak tohle můžu z fleku podepsat. Byl jsem tam a bylo to uzasne nadpozemske nepopsatelne..

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Z Buštěhradu na Sněžku… po svých… : Prostě a tak ... Řečeno bylo dost a mohlo by být dalšími... Jen to zkusit... Vždyť rozklusávaní a…»
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Krásně napsáno, běh je nejlepší antidepresivum, děkuji za motivační články, rady a sdílené…»
  • Správný střih a správná podpora. Nová kolekce podprsenek NIKE PRO BRA : Já osobně si myslím, že stačí i levnější podprsenka, ale hlavně funkční. Jinak já ji kupovala tady…»
  • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj, narazil jsem nedávno na tento trénink. Zatím mám za sebou 2 běhy a líbí se mi to. Jenom mi…»
  • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Adélo, bohužel Běžecká čítanka je už několik let beznadějně vyprodaná a její nové vydání se…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků