logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

ICEBUG. Běžecké boty na led, do bláta, prostě na klouzačku a těžký měkký terén

ICEBUG. Běžecké boty na led, do bláta, prostě na klouzačku a těžký měkký terén

Tyhle boty jsem měl v hledáčku již hodně dlouho, ale pořád jsem se k nim nemohl nějak dostat. Když jsem se k nim pak dostal, tak bylo sucho a horko, takže na jejich zátěžový test jsem si musel počkat na to správné počasí. A to je konečně tady.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

  1. ICEBUG ANIMA RB9X – běžecké boty do sajrajtu
  2. ICEBUG PYTHO BUGrip – běžecké boty všude tam, kde to klouže
  3. Malá škola trailu
  4. Doporučení!

ICEBUG ANIMA RB9X – běžecké boty do sajrajtu

Nebudu zastírat, že jsem vyznavačem spíše lehkých pružných běžeckých opánek, než bot s výbornou trakcí, které vás podrží i v těžším terénu. Proto jsem si neuměl dost dobře představit, co udělají s mýma nohama, až v nich vyběhnu.

ICEBUG ANIMA RB9X

Při prvním nazutí jsem byl hodně nervózní a sám možná víc tuhý než jejich podrážka. Po pár kilometrech jsme si na sebe ale zvykli a pak už šlapali cestou necestou jako staří dobří přátelé, kteří se podrží ve chvílích, kdy to jeden či druhý potřebuje.

Nebudu tu opisovat technické vlastnosti, ty si můžete přečíst na stránkách prodejce v odkaze (viz název). Můžu však říci, že se nesplnily moje obavy z toho, že po pár kilometrech, kdy budu muset běžet v ICEBUG ANIMA po silnici, budu mít otlučené nohy, neboť překvapivě dobře tlumí dopad nohy na tvrdší povrch.

Na ANIMA RB9X jsem hodně ocenil to, že i když jsem je vystavil zkoušce proběhnutím bažinami, které se vytvořily v lesích okolo Františkových Lázní po posledních dlouhotrvajících deštích, tak nohy zůstaly v podstatě v suchu (pokud jsem si nenabral horem) a po doběhnutí je stačilo jen otřít vlhkým hadrem a svinstvo, které se zachytilo na jejich svršku, bylo pryč.

ICEBUG ANIMA

Trailové boty však člověk (nejenom běžec, ale i turista), obouvá hlavně tehdy, když se chystá vyrazit do terénu, v němž předpokládá, že to bude hodně klouzat, tedy do míst, kde bude bahno, kaluže, mokrá tráva, sníh, jinovatka, led. Takže jsem vyrazil na zátěžový test ICEBUG ANIMA RB9X i tam, kde jsem tyto podmínky předpokládal. Výsledek? SPOKOJENOST!

K předchozímu odstavci však musím ještě dodat, že aby vám to neklouzalo, musíte těžšímu povrchu, na němž běžíte, přizpůsobit tempo, sílu odrazu a běžecký styl, neboť jinak žádné boty, snad kromě ICEBUG PYTHO3 BUGrip (běžecké boty opatřené hroty v podrážce vyrábějí i jiní výrobci sportovní obuvi, aby mě někdo nechytal za slovo:-)), nezabrání tomu, aby vám to občas uklouzlo.

ICEBUG PYTHO BUGrip – běžecké boty všude tam, kde to klouže

ICEBUG PYTHO BUGrip

V podstatě vše, co jsem napsal výše, včetně svých obav a překvapivých pozitivních zjištění, bych mohl napsat i o ICEBUG PYTHO BUGrip, takže psát to znovu by znamenalo vás jen připravovat o drahocenný čas, který můžete využít k tomu, že si je zaběhnete vyzkoušet, abyste je měli po ruce, jakmile začne opravdová zima, kdy silnice a cesty pokryje ledovka, sníh a podobná slota.

Kromě těchto podmínek však využijete jejich funkční vlastnosti i v opravdu těžkém (kluzkém) terénu a při závodech, kdy člověk nemá čas až tolik myslet, aby běžel tak, aby mu to neuklouzlo, protože je plně zaujat vývojem závodu a honěním soupeřů.

Malá škola trailu

V této recenzi jsem několikrát zmínil, že při běhání v terénu je třeba trošku myslet. Myslet na to, jak běžíte, neboť žádné – byť sebelepší trailové – boty vám nezaručí, že vám to občas neuklouzne. Že je třeba mít pro běh v terénu i jistý cit, který však získáte jedině tím, že v terénu budete běhat pravidelně a ne jen, když do něj náhodou zabloudíte. O tom, jak běhat v terénu, abyste si to užili, bude pondělní Malá škola trailu.

Doporučení!

Doporučil by Miloš pro běhání (nejen v terénu, ale i ve zhoršených klimatických podmínkách, při běhu na silnici a zpevněných cestách) běžecké boty ICEBUG ANIMA RB9X a ICEBUG PYTHO BUGrip? ROZHODNĚ ANO!

Miloš Škorpil foto
ICEBUG. Běžecké boty na led, do bláta, prostě na klouzačku a těžký měkký terén ICEBUG. Běžecké boty na led, do bláta, prostě na klouzačku a těžký měkký terén ICEBUG. Běžecké boty na led, do bláta, prostě na klouzačku a těžký měkký terén

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (11 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Běžecké boty

Běžecké vybavení

všechny články Běžecké vybavení

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Dan Lieberman, jeden z nejpřesvědčivějších obhájců běhání naboso, říká: „Otázka nezní, jestli běhat naboso či ne, ale jak běhat!“ : co se veku tyce ja zacal postupne prechazet na minimalisticke boty (NB minimus) tesne před…»
  • Všechny, co se hýbou pro zdraví by měli zkásnout, nebo rovnou zbásnout! : Samozřejmě ze vším souhlasím. Kde jsou ty zlaté časy co jsem při běhu nikoho podobně postiženého za…»
  • Svaly a spalování tukových polštářů. Den, kdy si zaběháte, je svátkem pro vaše tělo : Pavle, díky za tvůj příběh, jsem moc rád, že ti běh pomohl vrátit se do života a měl bych na tebe…»
  • Svaly a spalování tukových polštářů. Den, kdy si zaběháte, je svátkem pro vaše tělo : Před rokem (krátce po 50tce) mi byla diagnostikována cukrovka. Předcházející (nejen) několikaleté…»
  • Úrazy Achillovy šlachy. Prevence a jejich léčení : Dovoluji si informovat / nemohu radit /o zlepšení stavu mých problémů s tendinozou Achil.šlach ze…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků