logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Jsem zamilovaná. Z lásky k horám – běhám

Jsem zamilovaná. Z lásky k horám – běhám

Díky horám, lezení, skialpům a túrám jsem si zamilovala běh. Jsem prostě uštvaná matka, co běhá. Profesí IT business. Pohyb potřebuju k životu. Běhám, protože mě to baví a nabíjí.

Jsem zamilovaná. Z lásky k horám – běhám

Poslední měsíc si ale neustále kladu otázku, co v té běžecké skupině vlastně dělám?! Já – jelito amatér – mezi borci, kteří již mají za sebou několik maratonů jako Radka? Nebo vzorný Radek, který maká vždy dle plánu a času? Nebo Simona s Danou, které odběhaly několik rychlých závodů? Či David, který vybíhá rychlostí blesku na Blaník? A co teprve Jirka, který je mým ob-vesnickým sousedem, ale podle času a jeho „plechovky" si s ním nikdy nezaběhám?!

Jsem zamilovaná. Z lásky k horám – běhám

Tušila jsem, že to bude těžké, ale realita předčila moje očekávání. Skloubit prezentace, meetingy, úkoly synáčka, besídku, učení básniček, rýsovaní, vaření, lezení na skalách, úklid, manželování,

blaablaaa... jít se tak zabít! Nebudu vám tedy překvapivě psát, kolik toho stíhám naběhat, jak se zlepšuju, jak skvělé boty mám, kolik závodů v super časech jsem zvládla, jak stíhám trénink v pondělí a v úterý relaxuju dle plánu, protože nic takového nenastalo.

Jsem zamilovaná. Z lásky k horám – běhám

Tvrdá realita je taková, že tréninkové dny upravuju dle momentální potřeby, v týdnu to vždy dopadá skoro stejně – večerní zmrzka běh s čelovkou po 21. hodině. Alternativně rychlých 45 min kolem 19. h, které miluje synáček, neboť má po tuto dobu k dispozici iPad. Takže pravidelné přání „Mamiííííí, jdi prosím běhat" dává zcela nový rozměr.

Jsem zamilovaná. Z lásky k horám – běhám

Úseky ve sněhu jsou pro mě náročné, bolí to – druhý den mám dojem, že se nepostavím na nohy a podpatky toužebně měním za pohodlnou obuv.

Když s čelovkou ve vánici běžím se sousedem, a to po oválu na školním hřišti, kde trénujeme 6x 400 m, a druhý den mě známá zdraví se slovy „Ty už jsi asi úplně zešílela co?“, nemám odpověď.

Stále držím tempo – rozuměj pomalé tempo, žádné raketové zrychlení zatím překvapivě nedorazilo. Když si stěžuju kolegovi Davidovi, který běží maraton v Paříži, logicky mě chápe.

Letos totiž opět běžíme společně se zákazníky Vltava run a David dobře ví, že musím přežít a trénovat objemy. To, že chce po Milošovi písemné potvrzení, že mě nebude mít na svědomí, považuju za čistě nechutný alibismus:).

A trochu toho pozitiva:

 • Běhání mě baví. Jsem požitkář. Ten endorfin prostě potřebuju. Pokaždé se těším na ten pocit po běhu. K nezaplacení.
 • Těším se vždy na víkendový běhy, protože něco vidím konečně i za světla. Krásy Sv. Jana pod Skalou, drsný Brdy, smutnou Zbraslav, či neobyčejně nádhernej Smíchov.
 • Těším se na Radka a jeho vtipné a trefné glosování v naší facebookové skupině. Vždy mě rozesměje.
 • Těším se na Simonu a jeji milej like v Superlife:).
 • Těším se na rychlost ostatních. To oni mě motivují, abych se na to nevykašlala.
 • Těším se, až napíšu zas nějakej kreativní feedback Adamovi a budeme diskutovat, jak ještě vylepšit aplikaci Superlife, kterou testujeme. Až se budu přesvědčovat, že tahle appka může být zajímavým konkurentem pro Stravu, Endomondo atp.
 • Těším se na krásný jaro, až vyběhnu s Fíkem, kterej mě bude opět povzbuzovat „Mamiíííí, nebuď šnek" a pojede se mnou sakra rychle na kole!
 • Těším se na nové trasy a kilometry v aplikaci Superlife, pokud teda můj iPhone přestane stagnovat a nebude se při minus 5st s okamžitou platností vypínat.
 • Těším se na další společný trénink s naší = Milošovou partičkou (večer předtím už neplánuju žádnou oslavu).

 • Těším se, až všichni doběhneme a budeme si povídat a skákat do řeči a předhánět se v pocitech, jaký to bylo. A půjdeme na pivo, který normálně nepiju.
 • Těším se na vše nepoznané, co mě & nás ještě čeká...
 • A momentálně se úplně nejvíc těším, až se uzdravím, nebudu muset ležet v posteli a zas se pomalu vrátím k indiánskýmu běhu.

Jsem zamilovaná. Z lásky k horám – běhám

Nepotřebuju uběhnout maraton pod 4 hodiny, pro mě to je jen cesta. A kde je vůle, je i cesta. Cesta může být zároveň cíl.

Běhat budu dál. To má smysl. Ta energie. Radost. Absolutní štěstí.

Jsem zamilovaná. Z lásky k horám – běhám Jsem zamilovaná. Z lásky k horám – běhámJsem zamilovaná. Z lásky k horám – běhám

Poznámka pod čarou – chci totiž zas zažít ten pocit, až se mě kolega v práci po maratonu zeptá: Ty jsi na drogách? Nebo zamilovaná?:)

Eva Bláhová foto
 • přečteno: 2651/2478×
Jsem zamilovaná. Z lásky k horám – běhám Jsem zamilovaná. Z lásky k horám – běhám Jsem zamilovaná. Z lásky k horám – běhám Jsem zamilovaná. Z lásky k horám – běhám Jsem zamilovaná. Z lásky k horám – běhám Jsem zamilovaná. Z lásky k horám – běhám Jsem zamilovaná. Z lásky k horám – běhám Jsem zamilovaná. Z lásky k horám – běhám

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (15 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Zaběhni maraton s Milošem pod 4 hodiny

Zaběhni s Milošem maraton pod 4 hodiny

všechny články Zaběhni s Milošem maraton pod 4 hodiny

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví34
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice92
Více času na sebe9
Více času na rodinu4
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou29

kde se diskutuje

 • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»
 • Jak skloubit zimní radovánky s přípravou na jarní běžecké vrcholy : Zdravím Miloši, mám dotaz k pohybu venku při inverzi. Bydlím na Karvinsku, kde trvá už několik dní…»
 • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : Ahoj všem K tomu mrazu, dnes ráno jsem si dal svých obvyklých 4,75km kolem Labe a bylo to bezva, od…»
 • Jak je to tedy s tím hladem, aneb Intermittent Fasting. Osmý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : Jesliže vycházím z "nejím, když nemám hlad" a doplním k tomu "jím, když mám…»
 • Jak skloubit zimní radovánky s přípravou na jarní běžecké vrcholy : Díky za článek,jak napadl sníh,tak jsem řešil jak běhat na lyžích a bez nich. »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků