logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Proč si klást malé cíle?

Proč si klást malé cíle?

Ta paní na levé straně fotografie není moje matka ani moje sestra. Ano, jsem to opravdu já. Také máte svoji "motivační” fotku, která si zaslouží čestné místo na lednici či špajzce a která vám zažene všechny chutě na prasárničky? Tak tohle je ta má…

Otec vlastnící kuchyň se závodním stravováním a tudíž přísun k omáčkám a knedlíkům neomezený, doma místo ovoce sušenky… I když BMI ukazovalo stále ještě „normu“, já si tak opravdu nepřipadala. Váha shodná s výškou, akorát bez té jedničky vpředu. Lehká úprava stravy přinesla první změny. Pohyb mi ale nic neříkal. Dost času v mém životě zaujímala brigáda u friťáku a studium na strojárně.

S kámoškou jsme se jednoho dne „pochlapily" a vyrazily běhat. No, běhat… Silné slovo. Po prvních třech kilometrech bez indiána jsme pomalu bouchaly šampáňo. Blížilo se léto a já chtěla to tričko z WRP. Po poctivém dodržování plánu na 10 km jsem i přes čerstvě dobraná antibiotika na bronchitidu doběhla svůj první závod v tropických teplotách. Výsledek hrozný, pocit taky… Nikdy bych to už neudělala, ale copak jsem tam mohla na svém 1. závodě chybět? Po dalších 6 týdnech následoval v Hradci Králové 1. půlmaraton. Něco neskutečného, já největší gaučák, nejhorší atlet pod sluncem, jsem dala půlku?

Už při cestě domů jsem začala koketovat s myšlenkou pražského maratonu. Motivace ale klesala s klesající rtutí na teploměru a běhat se mi nechtělo. Půlku jsem dala, tak co… Zlom nastal v den pohřbu mého milovaného dědečka. Uvědomila jsem si, že bych si přála, aby na mě byl hrdý, že jsem NĚCO dokázala. Nebylo na co čekat, přihláška na maraton 2014 byla odeslána. Začal pravidelný trénink dle Milošovy knížky „Jak uběhnout maraton za 100 dní“. Cíl byl zaběhnout celou vzdálenost, čas byl druhořadý. Trénovala jsem dle kategorie "Víkenďák”. Jeden z posledních vytrvalostních tréninků mi odpadla ze zdravotních důvodů kamarádka, a tudíž jsem na to byla sama. Ale ne tak úplně…Věděla jsem, že děda, i když tam někde nahoře, bude určitě se mnou. A podél trati i kamarádi a rodina.

Proč si klást malé cíle

Příjezd do Prahy, řazení do koridorů. Vše se seběhlo tak rychle… Najít Miloše jako vodiče na 5 hodin a cíl byl jasný, držet se ho. Na 2. kilometru jsem poznala úžasnou Terku, se kterou jsme si povídaly a podporovaly se až do cíle. Zeď naštěstí v nedohlednu. Všechno probíhalo standardně, až na 38. kilometru jsem si začala uvědomovat, že běžím svůj “osobák”. Už je 4 kilometry do cíle? Zadek neskutečně bolel, ramena, stehna v ohni. Nohy chtěly zastavit, ale hlava běžela dál. 2 kilometry před cílem se najednou vedle mě vynořil přítel a ukazoval jedničku. Já a jednička? V tu chvíli jsme se blížili do centra a začalo mi to docházet. Závěrečný sprint Pařížskou z posledních sil a modrý koberec… Ohromné krokodýlí slzy… “Já, já jsem to dokázala, pokořila jsem královnu tratí”. Na krk mi pověsili nádhernou medaili, která mi i den poté na nočním stolku připomínala, že to nebyl sen.

Děkuju Milošovi za to, co dělá. Možná si to ani neuvědomuje, ale svými články a radami na webu bezeckaskola.cz dokáže zvednout snad všechny gaučáky, jeho články odpoví na vše, na co jen pomyslíte. A rady? Ty jsou k nezaplacení.Vím, že bez jeho doporučení bych nikdy na start v „běžeckém závodě" ani nepomyslela, natož abych se přihlásila do akce „Maraton s Milošem pod 4 hodiny“. Ale proč si klást malé cíle?

Petra Šimůnková foto
  • přečteno: 7325/6886×
Proč si klást malé cíle?

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (17 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Zaběhni s Milošem maraton pod 4 hodiny

všechny články Zaběhni s Milošem maraton pod 4 hodiny

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Letní camp Běžecké školy bude letos hned dvakrát : Míšo, na začátečníky se lze přihlásit do konce července. »
  • Letní camp Běžecké školy bude letos hned dvakrát : Ahoj, prosím kdy je deadline přihlášek na camp pro začátečníky? Díky a zdravím :-) »
  • Devět tipů, jak spálit pět set kilokalorií a 1 trik, jak se pálit kalorie dají, ale nemají : samotným pocením se sice hubnout nedá, ale četné výzkumy ukazují, že krátkodobé vystavení tepelnému…»
  • Zavařte si dostatečné množství konzerv : Mohu potvrdit z vlastní zkušenosti, že odpočinek před maratónem je velice důležitý. »
  • Proč lidé začínají běhat a proč v běhání pokračují : Děkuji za pěkný článek :) Souhlasím s tím a ještě k tomu přidávám toto:…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků