logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Dám si MARATON

Dám si MARATON

Pane vrchní, dala bych si prosím maraton! A jaký byste si přála? No, líbil by se mi ten za čtyři, tedy pod čtyři! Dobrá, píšu si tedy: "Jeden maraton pod čtyři" Do projektu jsem se přihlásila, abych si jako milovnice netradičních dárků ke svým nadcházejícím 40. narozeninám jeden takový dala sama – MARATON.

Pocházím z Jablonce nad Nisou. Tam bylo v mém mládí téměř povinností být sportovcem. Od malička jsem se věnovala lyžování, pak jsem nastoupila na sportovní školu a začala s atletikou. Můj další sportovní život provázel aerobik, zumba, jóga, plavání, inline bruslení.

Před dvěma lety jsem začala z ničeho nic běhat. Tedy z ničeho nic. Ptala jsem se, co z toho ti lidé mají? V paměti jsem ještě měla tréninky ze školních let, nekonečné kilometry, rovinky, atletická abeceda a vše pod tlakem – musíš! A ti lidé, co vídám běhat, to dělají dobrovolně? Ano a v tom to právě je! Dělají to dobrovolně. No a tak jsem to také zkusila. Běželo se mi nádherně. Běžím, protože chci. Od té doby jsem si začala myslet, že jsem běžec. Po dvou měsících jsem se postavila na start prvního závodu. 5 km Prahou mne naprosto dostalo, atmosféra, o které se nedá mluvit, ta se musí zažít. A v tu chvíli jsem věděla, že jsem na začátku další sportovní etapy. Budu běžec! Ne protože musím někomu něco dokazovat, ale protože to chci já sama pro sebe. Po sedmi měsících jsem běžela první ½ maraton, atmosféra opět nepopsatelná, plná emocí. Ujistila jsem se, že volba byla správná.

Dám si MARATON

Běhání se začlenilo do mého dosti nabitého životního stylu. Často se mě moji známí ptají, jak vše zvládám. Chodit na plný úvazek do práce, péče o rodinu, zájmy mých synů a ještě běhání? Myslím si, že právě běh mi dává sílu vše zvládnout.

Po splnění snu zaběhnout ½maraton za 2 hodiny byl další běžecký sen jasný – maraton. Přípravu jsem zahájila celkem zodpovědně, ale nesystematicky. I z toho zřejmě vyplynulo mé zranění 3 týdny před startem. Když mi lékařka oznámila diagnózu natrženého lýtkového svalu, brečela jsem jak malá. Ale já se v životě málokdy vzdávám, a tak jsem po zahojení začala znovu s tréninky, v září zaběhla večerní Prahou 10 km a věděla, že to půjde.

Dám si MARATON

Když jsem se dostala do projektu „Zaběhni maraton s Milošem“, začala jsem věřit, že tentokrát to vyjde a já to dám. Přiznávám, že dovětek „pod 4 hodiny" pro mě není prioritní. To už je jen bonus, o který budu až do konce bojovat.

Pomalu mám za sebou druhý měsíc pravidelného trénování, který přinesl mnoho nových zkušeností. Tak například trénink na správnou tepovou frekvenci pro mne byla úplná novinka. Nemohla jsem se dostat na předepsané hodnoty. Nejprve jsem obviňovala techniku, 3x přenastavovala hodinky, mobil, zpomalila skoro o minutu na km a pořád nic. Prostě jsem zjistila, že do teď jsem si na běhání a běžce jen hrála. Teď to teprve vše začíná. A možná že ano. Když jsem po 15 km běhu zvládla 3 hodiny lyžování na sjezdovce, bála jsem se ráno probudit. Říkala jsem si, když mě nic nebude bolet, jsem asi mrtvá a nebo už začínám být v kondici. Správně bylo za B). Žila jsem, nic mě nebolelo, nálada výborná a tak byl čas na dalších 8 km dle plánu. Že to s mou kondicí není úplně špatné, potvrdil i zátěžový test.

Dám si MARATON

Kromě dřiny a potu mě příprava naučila i odpočívat. Je potřeba si své tělo také hýčkat a rozmazlovat, když od něj chcete výkony. Na to jsem dříve zapomínala. Takže teď je potřeba vše řádně pospojovat, nezbláznit se z toho a jít za svým snem dál.

Magdaléna Štěpková foto
  • přečteno: 6065/5812×
Dám si MARATON Dám si MARATON Dám si MARATON

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (10 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Zaběhni maraton s Milošem pod 4 hodiny

Zaběhni s Milošem maraton pod 4 hodiny

všechny články Zaběhni s Milošem maraton pod 4 hodiny

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
  • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků