logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Jak brouk Pytlík začal běhat

Jak brouk Pytlík začal běhat

Jsem tak trochu brouk Pytlík, co dělá plno věcí, ale nejvíce se věnuji muzice, biologii a sportu. Aktivně jsem dělal 15 let karate a hraji na kytaru a ukulele ve dvou country kapelách. Běhal jsem kdysi v rámci zvyšování fyzičky 3x týdně cca 5-10 km. Po třicítce jsem si připadal již moudřejší a říkal jsem si: "Nemusím se tak honit, budu spíš honit (teda trénovat) děcka“.

To byl začátek zdlouhavé lenosti, která vedla k tomu, že jsem se vypapkal skoro k 85 kg váhy. „No co“, uklidňoval jsem sám sebe, „staří mistři měli taky panděro“.

Jak brouk Pytlík začal běhat

Z letargie mě jednoho krásného červnového dne dostal náš pan ředitel, když řekl: "Zvedni ruku a řekni výzva přijata“, když jsem tento rituál provedl, bylo mi řečeno, že za cca 2 měsíce běžíme v Ústí půlmaraton. Nedovedl jsem si tu strašnou vzdálenost ani představit a začal jsem podle sebe trénovat. Netušil jsem nic a podle toho také dopadl. S pocitem Ramba, který přeběhl snad celou zeměkouli, jsem se doplazil do cíle s časem 2:20 a říkal jsem si: „UŽ NIKDY!!!!" Poté jsem s menší či větší přestávkou vždy absolvoval nějakou tu výzvu:-) a skoro vždy po doběhu jsem si říkal to samé.

Největší výzvu jsem přijal minulý rok: „Zvedni ruku", zaznělo opět z úst pana ředitele – "poběžíme MARATON!!!“.

Jak brouk Pytlík začal běhat

Na TO už musím jinak. Kupuji knihu od Miloše Škorpila a můj první skutečný trénink mohl začít. Začínám v lednu velmi zvolna na běžícím pásu, páč dá rozum, že v tomhle marastu se přeci neběhá, ven se odvážím asi tak v březnu a moc se divím, proč mi to neběhá. Po nějaké době už to jde a zažívám první opravdovou radost z běhu. Svůj první maraton jsem dal v pohodovém tempu, přesně podle návodu za 4:30. Po doběhu zvedám ruce a křičím štěstím!, ostatní běžci na mě zírají a potutelně se smějí (asi si myslí: „Nebudeme tomu chudákovi kazit štěstí" a Keňani právě odlétají).

Jak brouk Pytlík začal běhat

Vše mě bolí, ale radost, že jsem TO DAL, převládá. Okamžitě přemýšlím, co dál a je jasné, že se do Prahy vrátím. Výzva od Miloše na maraton pod 4 hodiny, přišla jako blesk z čistého nebe a opět jsem si řekl, že to prostě dám, chci si nejen vylepšit svůj čas a kondici (aby se mi žáci nesmáli, jaká jsem lemra), ale doufám i v to, že snad zhubnu tu pneumatiku.

Jak brouk Pytlík začal běhat

Trénuji poctivě dle plánu v nových botkách a cítím se konečně jako běžec. Oblečen a obut v Salmingu kroužím okolo Ostrova a Karlových Varů jak družice. Občas sám, občas s kamarády, a je to príma. Dokonce běžím, i když sněží či prší:-). A kdo mi v tom pomáhá? Hlavně skupinka lidí, které znám (zatím) jen virtuálně, hecují, podporují, lajkují atd., a to mi neskutečně pomáhá.

DÍKY MOC! V tuto chvíli mám hlavně radost z pohybu a vždy si vyčistím hlavu od všedního shonu a stresu:-). Držím nám VŠEM pěsti! DÁME TO!

Jiří Kollarov foto
  • přečteno: 6956/6601×
Jak brouk Pytlík začal běhat Jak brouk Pytlík začal běhat Jak brouk Pytlík začal běhat Jak brouk Pytlík začal běhat

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (10 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Zaběhni maraton s Milošem pod 4 hodiny

Zaběhni s Milošem maraton pod 4 hodiny

všechny články Zaběhni s Milošem maraton pod 4 hodiny

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Z Buštěhradu na Sněžku… po svých… : Prostě a tak ... Řečeno bylo dost a mohlo by být dalšími... Jen to zkusit... Vždyť rozklusávaní a…»
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Krásně napsáno, běh je nejlepší antidepresivum, děkuji za motivační články, rady a sdílené…»
  • Správný střih a správná podpora. Nová kolekce podprsenek NIKE PRO BRA : Já osobně si myslím, že stačí i levnější podprsenka, ale hlavně funkční. Jinak já ji kupovala tady…»
  • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj, narazil jsem nedávno na tento trénink. Zatím mám za sebou 2 běhy a líbí se mi to. Jenom mi…»
  • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Adélo, bohužel Běžecká čítanka je už několik let beznadějně vyprodaná a její nové vydání se…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků