logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Proč člověk potřebuje nové výzvy? 90 denní výzva pro nové tělo, nový život

Proč člověk potřebuje nové výzvy? 90 denní výzva pro nové tělo, nový život

Odmala vím, že porážky mě dokáží motivovat daleko více, než vítězství, protože pokud výzva, o níž člověk usiluje, má pro něj opravdu velký význam, tak po porážce hledá způsob, jak ji příště zdolat.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

  1. Vzhůru dolů do Mariánského příkopu
  2. 90 denní výzva pro nové tělo, nový život

Znám mnoho skvělých sportovců minulosti, kteří odešli do sportovního důchodu jen proto, že věděli, že již nikdy nedosáhnou na výkony, za které je obdivoval celý svět. Přitom úplně stačilo, aby si našli jiný sport, nebo něco naprosto jiného. Něco, v čem nejsou vůbec dobří a posnažili se v tom být alespoň průměrní, až by se jim to povedlo – výborní.

Já mám štěstí, že jsem v životě nejvíce vynikl v tom, že TO PROSTĚ NEVZDÁVÁM! Tak dlouho jsem schopný o něco usilovat, až to zkrátka nějak přetlačím a dám. Proto jsem se stal poměrně dobrým ultramaratoncem. Kde jinde, než v ultravytrvalostní disciplíně (ať spojené s během, veslováním nebo kombinací různých sportovních disciplín, či třeba v tom vydržet déle než můj kamarád mít předpažené ruce, na nichž je položená vařečka). Prostě jsem držák :).

Vzhůru dolů do Mariánského příkopu

Vzhůru dolů do Mariánského příkopu

Na Everest po schodech kostela Sv. Bartoloměje jsem se hrabal v Pelhřimově celkem čtyřikrát, než se mi podařilo vyjít ten poslední schod znamenající, že jsem takto nastoupal na jeden zátah potřebných 8848 metrů. Sotva jsem si otřel zpocené čelo, někdo prohlásil (myslím, že to byl Michal Vítů, za což mu fakt děkuju): Everest jsi takhle zdolal, ale co takový Mariánský příkop, se svými 10900 metry hloubky, to je teprve výzva, kterou bys měl zvednout!

Tak jsem ji tedy zvedl a zkusím se s ní popasovat 9. – 10. dubna na schodech kostela Sv. Mikuláše v Chebu. Říká se, že chůze po schodech dělá pěkný zadek, tak jsem zvědavý, jestli mi po těch 54984 schodech, co sejdu dolů (ale i vyjdu nahoru) ještě nějakej zadek zbude. Každopádně bych byl rád, kdyby se našel partner, který by na konto Hospice Sv. Jiří nasypal za každý schod, který sejdu 1,- Kč, případně, kdyby byl opravdu štědrý a mně se povedlo sestoupit až na samé dno Mariánského příkopu, celkovou částku zdvojnásobil.

Druhá má letošní výzva má co do činění s dokazováním. A sice chtěl bych jejím prostřednictvím dokázat běžcům, že posilování jim rozhodně neuškodí (ba právě naopak jim může velmi pomoci zlepšit jejich běžecký projev) a lifterům zase, že běhání jim neuškodí, respektive, že se nemusí bát běhání, tedy toho, že když budou běhat, sežere jim běh jejich tak těžce nabyté svaly.

90 denní výzva pro nové tělo, nový život

S Danou jsme již léta vnímáni jako správná dvojka, teda alespoň nám to mnozí tvrdí. Je fakt, že se dokážeme veřejně hecovat, že se neumíme dlouho mračit, spíš máme pořád hubu od ucha k uchu. Hodně často se hecujeme, ale kromě toho, že spolu skutečně ŽIJEME, tak jsme toho kromě chození venku, venčení psů, lození po horách, noření se do stejných knížek, zas tolik moc společně nedělali. Dana běhá většinou, jen když to někdo fotí a pokud jde o cvičení, tak se mnou je to nemlich to samé.

Již skoro rok se chystáme napsat společně knížku, která by měla ostatní vyprovokovat, zvednout zadek a začít ŽÍT! Ale o čem psát, když toho zase tak moc společně neděláte, že jo?

Tak mě napadlo, že když dokázala Dana vyhrát Do formy loni sama, tak to dáme letos společně. Už víte, že to můžeme zkusit až za pět let, ale upřímně, pět let se mi čekat nechce, člověk neví, co bude zítra, natož za pět let. Taky se mi nechce čekat pět let proto, že tahle kategorie je bez rozdílu věku, což o to, v 60 si to s 30 klidně rozdám, ale v 65 už asi nebudu takovej bourák.

Řekli jsme: prdíme na Do formy, my si uděláme vlastní výzvu, přizveme k tomu 12 dvojic (jakýchkoli) a zkusíme s nimi, společně s Janou Stőckelovou a nějakými partnery, aby se pomocí tělesné proměny nastartovali k novému životu. Máme totiž za to, že jak jsme psali v 366 denní výzvě, že 30 denní či jinak časově omezené výzvy jsou fajn k nastartování, ale že pak je třeba vytrvat a už se nikdy nevracet k tomu, co bylo. Protože proč by se měl člověk vracet, ať životním stylem či stravováním, k něčemu, z čeho za pomoci výzvy vlastně prchá? Nebo jinak, proč opouštět něco, co mi vlastně vyhovuje, protože jinak by mě ani nenapadlo se do toho zase vracet, ŽE JO! Abych ale dokončil myšlenku, prostě víme, že když člověk začne s něčím pro něj hodnotným, měl by u toho zůstat. Zůstat nejméně do té doby, než najde pro sebe ještě něco hodnotnějšího, co by jeho život zcela naplňovalo a dávalo mu smysl.

90 denní výzva pro nové tělo, nový život90 denní výzva pro nové tělo, nový život90 denní výzva pro nové tělo, nový život90 denní výzva pro nové tělo, nový život

Nám dává největší smysl láska, pohyb, dobré jídlo. Když to spojíme, tak láska k pohybu s dobrým jídlem. No a tohle všechno mě přivedlo k tomu, že jsem poprvé v životě začal chodit cvičit do fitka do posilovny a musím říct, že když odtud po hodině odcházím, sice kolikrát necítím ruce, ale mám pocit, že jsem si šlehnul. Stejný pocit jsem naposledy míval, když jsem si dal 20x 400 m za 68 vt. (jednu každou).

Kdo si chce s námi taky "šlehnout"? Pokud tací jsou, tak vydržte týden, do té doby dopilujeme pravidla a vyhlásíme konkurz na 12 šťastných dvojic, které dostanou 90 denní šanci na nové tělo a nový život!

Miloš Škorpil foto
Proč člověk potřebuje nové výzvy? 90 denní výzva pro nové tělo, nový život Proč člověk potřebuje nové výzvy? 90 denní výzva pro nové tělo, nový život Proč člověk potřebuje nové výzvy? 90 denní výzva pro nové tělo, nový život Proč člověk potřebuje nové výzvy? 90 denní výzva pro nové tělo, nový život Proč člověk potřebuje nové výzvy? 90 denní výzva pro nové tělo, nový život

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (10 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Evzen Pospisil | 27. 3. 2016 11.41 hod. | 185.14.232.x
Prehledl jsem nekde start teto akce anebo je zatim u ledu? Ja jen ze se zatim flinkam a pojidam cokoladu abych mel dobrou startovni pozici....

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Crosstraining

všechny články Crosstraining

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Správný střih a správná podpora. Nová kolekce podprsenek NIKE PRO BRA : Já osobně si myslím, že stačí i levnější podprsenka, ale hlavně funkční. Jinak já ji kupovala tady…»
  • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj, narazil jsem nedávno na tento trénink. Zatím mám za sebou 2 běhy a líbí se mi to. Jenom mi…»
  • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Adélo, bohužel Běžecká čítanka je už několik let beznadějně vyprodaná a její nové vydání se…»
  • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Dobrý den, sháním knihu Běžecká čítanka Miloše Škorpila, můžete mi prosím někdo poradit, kde ji…»
  • Only one? : To je dobré jako povídka od Oty Pavla. »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků