logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Jak jsem zběhl od klavíru k běhání

Jak jsem zběhl od klavíru k běhání

Asi není žádná přímá cesta od klavíru k běhání. Já jsem již na základní škole navštěvoval atletický kroužek a závodil za školu na atletických soutěžích. Moc mě to bavilo, uvažoval jsem i o sportovní škole, ale právě díky časovému vytížení s hudbou na to nedošlo, hrál jsem totiž na klavír a na housle. Sport na vysoké úrovni tak zůstal jen mým snem.

Jak se vám loni běžel Volkswagen maraton Praha?
Loňský maraton byl dost těžký, málo jsem trénoval a to se vždy pozná. Ale na Volkswagen maraton se vždy moc těším, díky atmosféře, pořadatelům, jejich pomocníkům a hlavně, díky nádherné Praze.

Proč právě běhání se SVĚTLEM PRO SVĚT?
Světlo pro svět má pro mě hmatatelný cíl, který realizuje. Navrátit někomu zrak je vlastně zázrak o to větší, že samotný zákrok není nijak finančně ani časově náročný. Vím, že Světlo pro svět tu není pro politické ani ekonomické cíle.

Na jaký běžecký závod si nejvíce pamatujete? A proč?
Můj poslední maraton v Benešově v roce 2005, dva týdny před mou první operací srdce. Bylo to hodně emotivní, celou dobu jsem si říkal, že už třeba žádný maraton v životě nepoběžím. Tak jsem si zaběhnul svůj osobní rekord

Máte po dvou operacích srdce, k tomu operaci nohou po emboliích. To je úžasné, že i přes to všechno si troufáte na maratony.
Já v tom žádné omezení nevidím, musíte si věřit, nebýt líní a trochu méně vnímat, kolik je vám let.

Už jste někdy hrál na klavír s bolavými svaly po běhání? Pokud ano, jde to vůbec? Nebo raději před vystoupením neběháte?
No, když běháte trochu intenzivně, nohy a záda cítíte i za jeden, dva dny. Tak je celkem běžné, že jdu na podium hrát koncert a bolí mě nohy. Jednou jsem dokonce dopoledne běžel maraton a večer jsem hrál na koncertě, no řeknu vám, docela rád jsem si ke klavíru sednul, být houslista, asi by se mi moc stát nechtělo. Ale jinak svalová únava nemá na výkon žádný vliv, spíše je horší dlouhá cesta autem a pak koncert, tam člověk ztratí hodně psychických sil a občas je ta cesta stresová. Po maratonu je hlava čistá.

Co vás na běhání nejvíc baví?
Všechno:-). To, co při běhu cítím, vlastní tělo, radost z toho, že jsem, že můžu běhat, také hodně vnímám to, co při běhu vidím. Také ty vůně, v lese, když kvetou jabloně, šeříky. Nádherná příroda, spousta zvířat, architektura a podobné věci. Já také hodně fotím, ale nejde to tak, že něco uvidím, zastavím a fotím. Tak většina mých běžeckých zůstává jen v paměti a na fotky nedojde.

Jaké závody máte letos v plánu? Kde vás můžeme potkat?
Běžel jsem maraton v Plzni, pražský půlmaraton a samozřejmě Volkswagen maraton v květnu. K tomu tak 10 až 15 dalších maratonů, vše poběžím v barvách Světla pro svět a vím, že nás bude více. Ještě bych rád v červnu běžel závod na dvanáct hodin. Umělecky mě můžete potkat na koncertech v Čechách, nejblíže na Mezinárodním hudebním festivalu v Klatovech 7. dubna, čekají mě i zahraniční vystoupení v Německu, Rusku, Japonsku.

Rozhovor podstoupil běžec a klavírní virtuóz Michal Rezek.

bezeckaskola. cz foto
  • přečteno: 2064/1989×, 1 komentář

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (4 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Alexander | 12. 4. 2016 13.16 hod. | 79.200.76.xx
No hezký ale o kom nbeo spíše s kým ten rozhovor je?????? To sem nikde nenašel. Nebo je to hádanka??

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

Podle čeho si budete vybírat běžecké boty na sezónu 2017

Během následujících týdnů budete osloveni firmami vyrábějícími, či prodávajícími běžeckou obuv s jejich vzory pro rok 2017. Podle čeho se budete při výběru orientovat?

podle značky58
podle povrchu na němž převážně běhám38
podle barvy3
podle šířky boty ve špičce14
podle výšky dropu (rozdílu mezi výškou paty a špičky)14
podle váhy13
podle počtu technických fines, které budou ve výčtu jejich vlastností4
podle toho, jak se v nich budou cítit moje nohy86

kde se diskutuje

  • Blýskání aneb báječná léta pod PIMem : Ahoj Michale. První, co mne napadá je,čím se budeš živit (nebo jsem to v článku přehlédl ?). Ale…»
  • Blýskání aneb báječná léta pod PIMem : Ahoj Michale, hezky napsaný článek, jen pořád přemýšlím, co bylo tím hlavním impulsem k odchodu,…»
  • Blýskání aneb báječná léta pod PIMem : Krasne napsany, Miso. At to vse bylo jak bylo, uzili jsme v PIMu srandy kopec ;-) A diky nejen…»
  • Životní maraton aneb proč jsem začal běhat : Ahoj Michale, super článek. Hodně mi pomohl v nalezení sebe sama a pochopení co je v běžeckém…»
  • Úrazy Achillovy šlachy. Prevence a jejich léčení : Dobrý den, na tuto diskuzi jsem narazila při pokusu se opět posunout o kousek dál při řešení svého…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků