logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Jak jsem si oblíbila neoblíbené fitness

Jak jsem si oblíbila neoblíbené fitness

Běhání nemá být jenom o běhání. To je jasné a říkají to všichni učení a zkušení. Přísluší se zařadit i jiný sport jako je posilování. Nicméně pro mě to bylo tabu. Při sportování nemám ráda uzavřený prostor, potřebuji volné pole působnosti, neomezené hranice a nikde nekončící obzory. A když mám ráda běhání, tak proč bych měla čas trávit v uzavřeném prostoru a zmítat se na přístrojích nebo mezi nimi.

Člověk míní a život mění. Trénink pro výzvu Maraton s Milošem pod 4 hodiny si vyžádal své

Když přišel v listopadu loňského roku, rozepsaný na 23 týdnů, obsahoval pro mě neoblíbený pojem posilování. V těch začátečních a z dnešního pohledu lehčích týdnech bylo jasné, že se to odbude rychlým „kruháčem" doma. Do fitness prostě nepůjdu. Ještě že Miloš přiložil odkaz krásně zpracovaného kruhového tréninku s fotkami a popisem, jak na to. Domácí prostředí je příjemnější, než se dostat do cizí, neznámé zóny.

Jak jsem si oblíbila neoblíbené fitness

Celkově byl trénink postaven na střídání intervalů a vytrvalostních běhů spolu s „výklusovými" dny. S přibývajícími týdny narůstalo kilometrů, zvyšovala se intenzita pohybu. Intervaly vyžadovaly rychlost, byly limitovány časem. Uff. A tělo začalo vypovídat. Domů jsem se vracela, respektive plížila, jako zpráskaný pes. Všechno bolelo. Vůbec jsem to nezvládala. Hlubší analýzou pak v křesle teplého obýváku bylo nadmíru jasné – příliš velký kus koláče, příliš ambiciózní výzva, chybí základy – pevné a stabilní tělo. Ale poperu se. Brod je stále ještě přede mnou, na stahování kalhot času dost. Potvrzením, že jsem měkká houba, byla masáž, kdy se se mnou masérka loučila slovy, že svaly na nohách už jakési jsou, ale ta záda!

Tak se stalo, že jsem se přihlásila do fitness. Prvně na kruhový trénink pro začátečníky. Absolvovala jsem 3 lekce. Zpocená do morku kostí, ale nadšená. Přesto jsem si uvědomovala, že to stále není ono. Potřebuji se zaměřit více na záda, ruce a ramena. Na CORE, že ano!

Zkusila jsem hodinu TRX. A tam jsem se našla. Efektivní trénink celého těla. Pravidelné hodiny, 2x týdně. Nové pojmy jako žába, střecha, holubička, kyvadlo. Využívám i možnosti krásného protahování a strečinku, jen se tak lehce pohoupat. A nebyla bych to já, abych už neplánovala další výzvu. V posilování půjdu určitě ještě dál. Protože je to dobré pro běhání.

Jak jsem si oblíbila neoblíbené fitness

I když jsou to teprve 2 měsíce, co jsem intenzivně začala, není nic vyhráno. Termín maratonu se nezadržitelně blíží, z 23 týdnů zbývá týden a kousek. Obavy narůstají. Dle různých propočtů a analýz je to asi dosti velká utopie, si jen tak vylepšit maraton o celých 27 minut. Zázraky se dějí, ale ne na běžeckém poli. Být rychlejší a dokázat to celých 42 km vyžaduje tvrdou dřinu. Jak to celé dopadne je zatím ve hvězdách. Už dnes však mohu konstatovat jasná pozitiva. Oblíbila jsem si posilování a návštěvy fitness. Zrychlila jsem, potvrzeno na dvou půlmaratonech v Barceloně a v Praze. Určitě zase vylepšila běžecký styl. A taky stihla běžet pro dobročinné účely, konkrétně pro Farmu Strahovice Armády Spásy.

A pokud se podaří zaběhnout 42,1 km v čase pod 4 hodiny, pak to bude dokonalé běžecké štěstí.

Pak bude 8. 5. KRÁSNÝ DEN.

Dana Müller foto
  • přečteno: 1615/1513×
Jak jsem si oblíbila neoblíbené fitness Jak jsem si oblíbila neoblíbené fitness

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (8 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Zaběhni maraton s Milošem pod 4 hodiny

Zaběhni s Milošem maraton pod 4 hodiny

všechny články Zaběhni s Milošem maraton pod 4 hodiny

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví38
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice103
Více času na sebe14
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou34

kde se diskutuje

  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
  • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků