logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Jak jsem si oblíbila neoblíbené fitness

Jak jsem si oblíbila neoblíbené fitness

Běhání nemá být jenom o běhání. To je jasné a říkají to všichni učení a zkušení. Přísluší se zařadit i jiný sport jako je posilování. Nicméně pro mě to bylo tabu. Při sportování nemám ráda uzavřený prostor, potřebuji volné pole působnosti, neomezené hranice a nikde nekončící obzory. A když mám ráda běhání, tak proč bych měla čas trávit v uzavřeném prostoru a zmítat se na přístrojích nebo mezi nimi.

Člověk míní a život mění. Trénink pro výzvu Maraton s Milošem pod 4 hodiny si vyžádal své

Když přišel v listopadu loňského roku, rozepsaný na 23 týdnů, obsahoval pro mě neoblíbený pojem posilování. V těch začátečních a z dnešního pohledu lehčích týdnech bylo jasné, že se to odbude rychlým „kruháčem" doma. Do fitness prostě nepůjdu. Ještě že Miloš přiložil odkaz krásně zpracovaného kruhového tréninku s fotkami a popisem, jak na to. Domácí prostředí je příjemnější, než se dostat do cizí, neznámé zóny.

Jak jsem si oblíbila neoblíbené fitness

Celkově byl trénink postaven na střídání intervalů a vytrvalostních běhů spolu s „výklusovými" dny. S přibývajícími týdny narůstalo kilometrů, zvyšovala se intenzita pohybu. Intervaly vyžadovaly rychlost, byly limitovány časem. Uff. A tělo začalo vypovídat. Domů jsem se vracela, respektive plížila, jako zpráskaný pes. Všechno bolelo. Vůbec jsem to nezvládala. Hlubší analýzou pak v křesle teplého obýváku bylo nadmíru jasné – příliš velký kus koláče, příliš ambiciózní výzva, chybí základy – pevné a stabilní tělo. Ale poperu se. Brod je stále ještě přede mnou, na stahování kalhot času dost. Potvrzením, že jsem měkká houba, byla masáž, kdy se se mnou masérka loučila slovy, že svaly na nohách už jakési jsou, ale ta záda!

Tak se stalo, že jsem se přihlásila do fitness. Prvně na kruhový trénink pro začátečníky. Absolvovala jsem 3 lekce. Zpocená do morku kostí, ale nadšená. Přesto jsem si uvědomovala, že to stále není ono. Potřebuji se zaměřit více na záda, ruce a ramena. Na CORE, že ano!

Zkusila jsem hodinu TRX. A tam jsem se našla. Efektivní trénink celého těla. Pravidelné hodiny, 2x týdně. Nové pojmy jako žába, střecha, holubička, kyvadlo. Využívám i možnosti krásného protahování a strečinku, jen se tak lehce pohoupat. A nebyla bych to já, abych už neplánovala další výzvu. V posilování půjdu určitě ještě dál. Protože je to dobré pro běhání.

Jak jsem si oblíbila neoblíbené fitness

I když jsou to teprve 2 měsíce, co jsem intenzivně začala, není nic vyhráno. Termín maratonu se nezadržitelně blíží, z 23 týdnů zbývá týden a kousek. Obavy narůstají. Dle různých propočtů a analýz je to asi dosti velká utopie, si jen tak vylepšit maraton o celých 27 minut. Zázraky se dějí, ale ne na běžeckém poli. Být rychlejší a dokázat to celých 42 km vyžaduje tvrdou dřinu. Jak to celé dopadne je zatím ve hvězdách. Už dnes však mohu konstatovat jasná pozitiva. Oblíbila jsem si posilování a návštěvy fitness. Zrychlila jsem, potvrzeno na dvou půlmaratonech v Barceloně a v Praze. Určitě zase vylepšila běžecký styl. A taky stihla běžet pro dobročinné účely, konkrétně pro Farmu Strahovice Armády Spásy.

A pokud se podaří zaběhnout 42,1 km v čase pod 4 hodiny, pak to bude dokonalé běžecké štěstí.

Pak bude 8. 5. KRÁSNÝ DEN.

Dana Müller foto
  • přečteno: 1946/1822×
Jak jsem si oblíbila neoblíbené fitness Jak jsem si oblíbila neoblíbené fitness

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (8 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Zaběhni maraton s Milošem pod 4 hodiny

Zaběhni s Milošem maraton pod 4 hodiny

všechny články Zaběhni s Milošem maraton pod 4 hodiny

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas102
Asics148
Brooks21
Inov-861
Icebug6
Hoka One25
Mizuno59
Newton6
NB24
Nike65
Salming386
Salomon44
Scott3
Vibram Fivefingers10
Vivobarefoot7
Zoot5
Jiné, zde neuvedené značce51
Běhám bos, bot netřeba14
ON9

kde se diskutuje

  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Já chtěla loni běžet za 110 min. a kamarádka mi řekla, že se mám držet vodiče s parukou. Omylem…»
  • Jak se obléci na běh do teplého počasí : Díky za tipy! Já mám oblíbená funkční tílka s podprsenkami a přes ně tílko s obrázkem běhu (aby…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Ta pozadí .... upřesňuji na 3. čtvrtinu. A možná bych se nechal přesvědčit i na 2. Žádný extrém…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Romane, s Karlem je to jistota, ten se kochá rád! Výborná volba! S Joggerem bych si dovolil mírně…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Fanouš je jak kecal z Prodané ... Ale jeho argumenty jsou přímo geniální. Já, ale nebudu dřív doma,…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků