logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Interview 4in1 aneb rozhovor s vítězkami pražské štafety v kategorii žen

Interview 4in1 aneb rozhovor s vítězkami pražské štafety v kategorii žen

Zní to nevinně – Petra (26), doktorandka fyziky, Barbora (21), studentka informatiky, Eva (40), zdravotní sestra a maminka 4 dětí, a Helena (37), pětinásobná maminka. Ve skutečnosti je tato sestava dosti ďábelská na to, aby vyhrála pražskou štafetu v ženské kategorii. S čím šly tyto finalistky projektu Women’s Challenge na startovní čáru a jak vnímaly týmovou závodní atmosféru? Přijely do Prahy z různých dalekých koutů naší republiky proto, aby vyhrály? Omyl! Ty holky to dělají pro radost.

Péťo, rozbíhala jsi celý závod, s čím jsi do toho šla?

Hlavně si to užít, nasát závodní atmosféru, mít radost z běhu a vychutnat si povzbuzování kamarádů a všech přátel běhu!

Nechala ses strhnout rychlým hromadným startem?

Kdo by se nenechal a nevydal ze sebe maximum? Se startovním výstřelem jsem se dojata tóny Smetanovy Vltavy vydala vstříc Stromovce. Na začátek jsem si trochu zakličkovala, politovala ty, kteří přepálili začátek, doufala, že mně se to nestane, hlavně zhluboka dýchat. Ani jsem se nenadála a už tu byla cílová rovinka! Až mi bylo líto, že je to tak krátké. Ale závodní kolík, tedy čip, musí putovat dál.

Interview 4in1 aneb rozhovor s vítězkami pražské štafety v kategorii žen

Barčo, jak se ti závodilo coby běžkyni na úseku číslo dva?

S holkami jsme si předem řekly, že si to užijeme, tak jsem to tak také pojala. Říkala jsem si, že to rozběhnu pěkně zvolna, jak to dělám vždycky. Nasadila jsem si čip a pak jsem si představila, že tato vzdálenost je jen zlomek toho, co běhávám, takže brnkačka... a že když do toho dám moc málo, tak si to ani náhodou neužiju. A to jsem nechtěla, ještě ke všemu, když jsem si představila, že tentokrát v tom nejsem sama. Zrychlila jsem tak, aby to pro mě začalo být lehce nekomfortní. To jsem koukala, jak pět kilometrů dokáže být dlouhých, pětikilometrová brnkačka mi pomalu přestávala brnkat. Měla jsem se před závodem asi pořádně rozklusat, ještě ke všemu když vím, že při tréninku vždycky právě pět prvních kilometrů trochu trpím a až pak přichází ta zábavná část. Občerstvovačka mi zvedla náladu a po táhlé rovince přišlo lehké stoupání, které mě dostalo trochu do varu. V tu chvíli na mě přišla ta má zábavná část, když už jsem si užívala cílovou rovinku a předávala jsem Evče čip. No nic, zabalila jsem se do alufólie, obstarala jsem si fandící trumpetku a pelášila do závěrečného stoupání povzbuzovat:-).

Co říkáš na tuto premiéru pražské úterní štafety, jako závodu?

Pro mě to bylo pěkné zpříjemnění v tréninkovém plánu, zaběhnout si takto v úterý mezi lidmi. Bylo znát, že struktura účastníků byla kapku jiná než na ostatních závodech od RunCzechu. Rozhodně to bylo příjemné odpoledne, které doufám, že se bude opakovat.

Evi, co se tobě honilo hlavou při startu?

Já jsem na třetím úseku netrpělivě vyhlížela Barunku. Rozkaz zněl jasně – stát u tyčky s písmenem E. Najednou jsem uviděla meruňkové tričko a už jsem věděla, že půjde do tuhého. Šup s čipem do ruky a makej makej a nepřemýšlej, cesta před tebou je volná, tak to nakopni, co to půjde, sice holky říkaly na pohodu, no, ale je to závod, tak musím makat, přece jim to nepokazím.

Interview 4in1 aneb rozhovor s vítězkami pražské štafety v kategorii žen

A zbytek závodu, byla krize?

Někde u 2,5 km mě pomalu docházely síly, že bych to přepálila? Říkala jsem si, koho se mám chytnout? Hele, tamhle nějaký zelený zakuklenec, ty jo, to je Dalibor, musím ho doběhnout a s touto myšlenkou jsem stíhala Dalibora Gondíka skoro až do cíle. Skoro někde u 4. km jsem ho ztratila z očí.

Jaké byly cílové pocity, když jsi probíhala bránou s vaším nejrychlejším časem 22 minut rovných?

Čas mě moc potěšil. Teď už jen, aby Helenka stála u tyčky s písmenkem E – a pro dnešek hotovo. Zodpovědně jsem předala, šla se přidat k holkám a společně si užívat pozávodní endorfinový rauš a raut.

Helčo, s čím jsi do tohoto závodu šla?

Jelikož to byla první štafeta, tak hlavně to holkám v týmu nepokazit, tj. najít správné místo na předávku štafety, já amatér, abych se neztratila v davu, v nervozitě neudělat nějakou blbost, někomu šlápnout na nohu, neztratit čip, předat si ho dle pravidel…

Tvé pocity během závodu?

V předávacím chlívku jsem stepovala (brrr to byla kosa!!) pro předávku na 4. štafetu, i když míjela běžce se startovacími čísly na 3. štafetu… Cítila jsem to v morku kostí, že Eva byla rychlá a podezření jsem měla i u holek před ní. Pak už jsem viděla dobíhat první běžce – muže s 3. štafetou a je tam! Mezi chlapy jediná žena, Evička vítr ve vlasech a s úsměvem na tváři. Ještě mě poplácala po zádech a už jsem letěla. Napálila jsem to. Ale zkoušela jsem udržet tempo a když mě někdo předběhl, tak (pro ty moje Holky Meruňkový) jsem ho zkusila dohnat a předběhnout na oplátku. A najednou už vidím cíl, tak jsem se hecla a jela na full sprint...

Interview 4in1 aneb rozhovor s vítězkami pražské štafety v kategorii žen

Tvé cílové pocity?

To už mě zajímaly jen moje děti, zda to zvládla i náhodná hlídací teta, děti se neztratily, tak good. Mise splněna a můžeme jet domů s vítězným pocitem, že jsem neudělala žádnej kopanec začátečníka.

Co říkáš na vítězství v ženské kategorii?

Rozhodně to bylo překvapení. Přišlo mi přes FB „Holky, vždyť vy jste vyhrály v ženách!“ Fakt?? To je hloupost… No fakt! Fakt? Někde museli udělat chybu, to je blbost. No jo, fakt to tak je. Dodnes to nechápu.

Barbora Endrštová foto
  • přečteno: 5255/4946×
Interview 4in1 aneb rozhovor s vítězkami pražské štafety v kategorii žen Interview 4in1 aneb rozhovor s vítězkami pražské štafety v kategorii žen Interview 4in1 aneb rozhovor s vítězkami pražské štafety v kategorii žen

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (8 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Johnson & Johnson Women´s Challenge 2016

všechny články Johnson & Johnson Women´s Challenge 2016

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»
  • Nenechte se nachytat při výběru běžecké obuvi či běžeckého oblečení. Neplatí, že nejdražší rovná se nejlepší : Naprosto souhlasím. Fakt nezáleží na tom, jestli je oblečení drahé nebo levné. Hlavně musí být…»
  • Částečná katarze Martina Odložila formou maratonu (v roce 1996) : 21.8. 2020 Sedim na malebnem hrbitove v Cernosicich a vzivam se do zakouti plneho Verky Caslavske.…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků