logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Palte, ale nepřepalte aneb vodiči pro Mattoni 1/2Maraton České Budějovice

Palte, ale nepřepalte aneb vodiči pro Mattoni 1/2Maraton České Budějovice

Třikrát hurá. Už už to vypadalo, že českobudějovický závod mají půlmaratonci jednou provždy svázaný s nevyhnutelností opatřit sobě opalovací krém opatřený totálně nejtlustším úvé filtrem. Pot stékal po řadu ročníků do očí čelence navzdory, od žhnoucího asfaltu pálila chodidla nejenom zaryté vyznavače bosoběžectví. Po závodě jste klidně mohli skočit rovnou k Samsonovi do kašny, a na oblečení nebyl znát zásadní rozdíl. Zejména pro příznivce chladnějšího podnebí připomínal půlmaraton rozpálenými budějovickými ulicemi běh peklem.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Vodiči Mattoni 1/2Maraton České Budějovice
  1. 1:30, konec koridoru A
  2. 1:40, konec koridoru B
  3. 1:50, konec koridoru C
  4. 2:00, prostředek koridoru E
  5. 2:10, začátek koridoru G
  6. 2:30, prostředek koridoru G

Tak, na tohle všechno přinejmenším pro letošek zapomeňte. Všechno včetně meterologů hovoří pro neporovnatelně lidštější, ba přímo ideální běžecké sobotní podmínky. Pokud se tahle předpověď vyplní, Mattoni 1/2Maraton se okamžitě zařadí mezi nejrychlejší podniky svého druhu u nás.

Jak ale překročit svoje dosavadní hranice, aniž by to bolelo více než je zdrávo? Deset z devíti pouček velí, že nejpravděpodobněji docílíte cíle v novém rekordu vyrovnaným, udržitelným tempem. Kdy zkraje zbytečně přesmíru nechvátáte a ke konci už byste ani chvátat nemuseli, protože to je bezpečně v kapse. Sil ale ještě zbývá překvapivě dost, protože jste prostě běželi tak akorát, tak proč si nezasprintovat pro super cílovou fotku!

Možná, že budete na takové cestě potřebovat společnost, radu, uklidnění, povzbuzení či (morální) nakopnutí (a kdoví jestli ne přímo v tomto pořadí a bez závorek). Kvůli tomuhle všemu na vás budou čekat i v Budějovicích RunCzech vodiči.

Pohlídáme rychlost kroku, nebudeme zbytečně bláznit po startu ani při občerstvovacích stanicích, eliminujeme základní chyby, které mohou snahu o co nejrychlejší závod snadno zhatit. Běžíme tradičně na čipový čas, byť dvojice na hodinu a půl pravděpodobných deset, dvanáct vteřin ztráty na ofiko časomíru zřejmě smázne. Hlavně žádné přepalování, sami jsme už taky párkrát závodili, takže víme, že po nesmyslném prvotním zatáhnutí může být najednou do cíle daleko i pro poměrně zkušeného borce. Někteří z nás se o tom přesvědčili i docela nedávno. Haha.

Potkat se s námi můžete během sobotního podvečera hned několikrát. Poprvé za deset minut šest (večer) přímo pod Černou věží. Tam rozhodně musí trefit všichni, na přehlédnutí téhle dominanty to chce ale hodně tmavé brýle. Nedlouho poté napochodujeme k přivítání pod startovní branou. Třetí mítink point se koná rovnou ve startovních sektorech, jejichž rozpis visí níže. Čtvrté, tentokrát pohyblivé setkání potrvá devadesát až sto padesát minut. A konečně popáté se, jak pevně věříme, všichni shledáme v plném zdraví a radosti s medailí na krku.

Vodiči Mattoni 1/2Maraton České Budějovice

Sobota 4. června, start v 19 hodin, setkání s vodiči v 17:50 hodin pod Černou věží

1:30, konec koridoru A

Jan Mareček
Petr Macek

1:40, konec koridoru B

Michal Vítů
František Míček

1:50, konec koridoru C

Jiří Mašek
Roman Novotný

2:00, prostředek koridoru E

Martin Gazda
Petr Kudláček
Vojtěch Knespl

2:10, začátek koridoru G

Jana Portašíková
Michal Křenek
Karel Kodr

2:30, prostředek koridoru G

Jitka Faronová
Petra Heřman

Michal "Vydra" Vítů foto
 • přečteno: 8465/8180×, 1 komentář

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (7 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Jáchym | 3. 6. 2016 12.08 hod. | 62.168.35.xxx
Už se moc těším. Vždy si stanovím taktiku, kterou nikdy nakonec nedodržím: Ze začátku to "napálit" co to jde, v půlce přidat a poslední kilometr finišovat...:-)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

 • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
 • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
 • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
 • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
 • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků