logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Běhání, běhání, chmury a nemoci z těla vyhání, aneb nezmeškejte týdenní běžecký camp 2016 ve Františkových Lázních

Běhání, běhání, chmury a nemoci z těla vyhání, aneb nezmeškejte týdenní běžecký camp 2016 ve Františkových Lázních

Parta maraton před rokem ještě netušila, čeho všeho je schopná, když se zvedne z gauče a obuje boty běhací, zrovna tak netušila, kolik lidí z gauče zvedne, až se o jejich skutku dozví celá Česká republika. Běhání je zkrátka mor na nemoci moderní doby, blbou náladou jen co vstanu počínaje a těmi civilizačními, jež ohrožují samotnou existenci lidstva, konče. Takže jsme velmi rádi, že i letos se nám podařilo najít týden, kdy vás můžeme pozvat od 16. do 23. července na již tradiční týdenní běžecký camp Běžecké školy do autocampu Amerika ve Františkových Lázních, abyste si společně s námi a ostatními účastníky užili skvělý (nejen) běžecký týden a nabili se pozitivní energií, která vás bude nabíjet po celý další rok.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. O čem to je, když to není jen o běhání
 2. Autokempink Amerika, to je to pravé místo pro běžecké táborníky
 3. Cena
 4. Možnost zúčastnit se jen programu
 5. Stravování
 6. Program
 7. Co s sebou:

Běžecké campy Běžecké školy nejsou o nabíhání kilometrů, i když pravda, ti, co na ně přijedou, než z nich zase odjedou, zjišťují, že pokud jde o běh, tak žádné hranice neexistují a že jsou schopní uběhnout mnohem víc, než si vůbec představovali. Ale jak říkám, i když je běhání, povídání o běhání a vše spojené s běháním a zdravým životním stylem průvodním znakem celého týdne, tak pouze o tom to není.

O čem to je, když to není jen o běhání

Tak je to o: skvělé partě, poznání okolní přírody, o klidu, který na vás dýchne ve chvíli, kdy se podíváte na labutě plující po klidné hladině rybníku Amerika, o možnosti naučit se vnímat běh, pohyb jako přirozenou, nikdy nekončící, harmonicky se doplňující součást svého života běhu, o možnosti užít si skvělé dopoledne na koloběžkách, možnosti naučit se běhat s holemi tak, že si neublížíte, ba právě naopak, že vám pomohou zlepšit váš běžecký styl, o kterém to také hodně je. Kromě toho však i o tom, proč je tak důležité umět běhat pomalu, když chcete běhat jako vítr. Také to je o tom, proč chodit a běhat bosky, vyzkoušení pětiprstek či různých modelů Salmingů, i o prospěšnosti cvičení a posilování.

No a taky si dáte Cooperův test, abyste věděli, jak na tom jste dnes.

Pokud jde o jídlo, tak o tom si budete mít možnost povídat (a nejen při jídle, které Dana nade všechno miluje) hlavně s ní, protože já jím, když mám hlad a všechno, neboť když máte opravdu hlad, tak se na jídlo těšíte, nevyčítáte si každý kousek, a tak vám jídlo dá sílu nejen pro váš běh, ale i pro život. A o tom to všechno je – o životě v pohybu či o pohybu na každém kroku.

Autokempink Amerika, to je to pravé místo pro běžecké táborníky

Ubytování a základnu budeme mít již tradičně v autokempu Amerika, který se nám velmi osvědčil, v chatkách s vlastní koupelnou. Během roku jsem pilně hledal nové trasy, aby i ti, kdo zde již dvakrát byli, byli také něčím novým překvapeni a věřím, že co se týče běžeckých tras, jsem všechen prach nevystřílel a že společně ještě nějaké nové objevíme, až budeme hledat, kudy se vrátit na základnu.

Cena

Cena 7500,- (v ceně je zahrnuta cena za ubytování a program) na osobu
děti do 4 let zdarma
děti 4 – 15 let 630,- Kč
doprovod bez účasti na běžecké části programu 5500,- Kč

Společně s vyplněním přihlášky je třeba zaslat zálohu 1000,- Kč na číslo účtu: 2105700280/2700. Místo vám budeme rezervovat teprve po obdržení zálohy.

Možnost zúčastnit se jen programu

Pokud bydlíte někde poblíž, nebo nemáte čas přijet na celý týden, je možné se zúčastnit jen části programu (pište na dana.skorpilova@gmail.com).

Stravování

V místních restauracích (podle programu) nebo vlastní, případně možnost domluvit v hotelu

Program

 • společné výběhy do okolí,
 • analýza běžeckého stylu účastníků
 • výuka přirozeného běžeckého stylu
 • běžecká abeceda
 • speciální posilovací a zahřívací cvičení pro běžce, strečink
 • Cooperův test na běžecké dráze
 • hry a cvičení s pomůckami na dráze, rozvíjející obratnost
 • nordic running + runwalk (běhání + běhochůze s runningovými holemi)
 • individuální korekce chyb
 • testování běžeckých bot Salming (s možností nákupu) a Vibram Five Fingers
 • přednášky např. na téma: Běžecké vybavení, Skladba běžeckého tréninku, Výživa pro zdraví a silnou imunitu, Sportovní výživa, Výběr a použití kompresních ponožek, podkolenek a návleků
 • výlet na koloběžkách – koloběžky zapůjčí Vašek Jun
 • funkční trénink (vlastní váha těla)
 • noví kamarádi, spousta srandy, zážitků... prostě skvělý týden v krásném prostředí a s prima lidmi!

Co s sebou:

Mimo sportovního oblečení a obutí si s sebou vezměte (máte-li) cyklistickou helmu, plavky, čelovku

Přihláška na letní soustředění Běžecké školy Františkovy Lázně 2016

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (13 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

 • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
 • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
 • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
 • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
 • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků