logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Klient Armády spásy běží pro novou životní cestu

Klient Armády spásy běží pro novou životní cestu

Pan Michal se v havířovském Domě pod svahem doléčuje z dlouhodobé závislosti na alkoholu. Tento ojedinělý projekt Armády spásy nabízí pomoc alkoholikům nebo gamblerům bez domova, kteří se rozhodli abstinovat. V Domě pod svahem pan Michal začal znovu cítit, že má svou cenu a do své další životní cesty se doslova obul. Rozhodnul se běhat a koncem června se zúčastní Mattoni 1/2Maratonu Olomouc.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

  1. Dobroběžci pomáhají získat finance na neziskové projekty
  2. Dobroběžci z řad Armády spásy
  3. Speciální projekt Armády spásy – Dům pod svahem

„Nikdy jsem nesportoval. Chci uběhnout koncem června půlmaraton v Olomouci, přestože jsem začal sportovat teprve nedávno a běhat teprve v dubnu letošního roku,“ říká pan Michal a představuje krátce svůj příběh: „před časem jsem začal řešit svou závislost na alkoholu a nyní jsem v doléčovacím programu Domu pod svahem. Na "Domeček" jsem nastoupil po osmnácti letech závislosti na alkoholu. Závislost mi vzala rodinu, práci a část svého života jsem prožil na ulici. Kvůli alkoholu jsem zanedbával také své zdraví. Díky pobytu na "Domečku" se opět stavím na nohy a znovunalézám své sebevědomí, které jsem zcela ztratil. Je to pro mne nová příležitost, jak najít smysl života, pocítit opět radost a začít žít nový život.“

Dobroběžci pomáhají získat finance na neziskové projekty

Kromě toho, že se pan Michal registroval na olomoucký půlmaratón, který se uskuteční 24. června, je jedním z „Dobroběžců“, kteří svou účastí na bězích série Run Czech, pomáhají získat finance pro určitý neziskový projekt Armády spásy. Pan Michal, prostřednictvím své výzvy na www.darujeme.cz si přeje získat od veřejnosti 30 000 Kč, které budou použity na zlepšení terapeutické činnosti projektu Domu pod svahem.

Dobroběžci jsou odvážní běžci, kteří se rozhodli běžet pro dobrou věc a spojit svůj velký závod s podporou určitého charitativního projektu. Armáda spásy měla na Sportisimu 1/2Maratonu Praha a Volkswagen Maratonu Praha celkem 6 dobroběžců, kteří vybírali finanční příspěvky od svého okolí. Všichni dobroběžci úspěšně zvládli závod a zároveň splnili své výzvy. Dohromady se jim podařilo vyfundraisovat 66 731 Kč (55 000 Kč na půlmaraton a 11 731 Kč na maraton). Dobroběžci tyto peníze získávali pro Farmu Strahovice – projekt Armády spásy u Opavy, který zaměstnává lidi na okraji společnosti a dává jim šanci znovu začít.

Na Mattoni 1/2Maratonu Olomouc poběží 24. 6. dva dobroběžci – Klient Armády spásy, pan Michal, ale také ředitel Domu pod svahem – Tomáš Kolondra.

Dobroběžci z řad Armády spásy

Dobroběžci z řad Armády spásy

Tomáš Kolondra je zaměstnanec Armády spásy, konkrétně ředitel Domu pod svahem v Havířově. „Od svých patnácti let jsem běhal a kvůli svým nemocným kloubům jsem toho zanechal. Před pár lety jsem se k běhání vrátil, abych se více hýbal a splnil si sen tím, že uběhnu půlmaraton. Stalo se. Klouby mě však trápí natolik, že jsem běhání značně omezil. Již sedmým rokem pracuji v Domě pod svahem s lidmi, kteří jsou závislí na alkoholu a snažím se je se svými kolegy podporovat v abstinenci a v zodpovědném přístupu k sobě, druhým, společnosti a obecně k životu. Celé ty roky mezi klienty propaguji sport a některé sportovní aktivity dělám s nimi. S některými jsem běhával a běhám i nyní. Před pár lety jsem běžel půlmaraton pro sebe a nebýt možnosti běžet jako "dobroběžec" už bych si kvůli svým kloubům běhal občas jen tak pro radost. Letos však poběžím znovu – opět v Olomouci, ale tentokrát nikoliv pro sebe. A nepoběžím sám. Poběžím vedle klienta, který je živým důkazem toho, že někdo jako on (dlouholetý alkoholik a bezdomovec) se může změnit.“

Speciální projekt Armády spásy – Dům pod svahem

Posláním služby následné péče v Havířově je nabízet pomoc osobám závislým na alkoholu nebo gamblingu. Těmto osobám služba poskytuje podporu v nalezení cesty k trvalé abstinenci a začlenění zpět do společnosti.

ARMÁDA SPÁSY foto
  • přečteno: 1706/1633×
Klient Armády spásy běží pro novou životní cestu

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (5 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas82
Asics114
Brooks16
Inov-850
Icebug5
Hoka One20
Mizuno49
Newton3
NB21
Nike49
Salming327
Salomon39
Scott2
Vibram Fivefingers6
Vivobarefoot5
Zoot5
Jiné, zde neuvedené značce44
Běhám bos, bot netřeba13
ON6

kde se diskutuje

  • Nováček, ne však nezkušený : O jakou akci jde prosím? :) Dle povědomé tváře na fotce a data hádám, že pilsentrail – radec…»
  • Bolest kloubů. Jak jí předcházet, co s tím, když už omezuje náš pohyb? : Ahoj, na bolest kloubů je nejlepší koňská mast... doporučuji :-) používám ji často :-) »
  • Vápník – proč nám chybí a co to s námi dělá : tablety vapniku nebrat, sumivky uz vubec, ze dobre chutnaji ha ha,umele sladidla,zvyraznovace…»
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Katko držím palce a těším se na zprávy, jak to jde. »
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Dobrý den, pane Škorpile, moc děkuji za tréninkový plán, pokusím se ho bezezbytku dodržet:-). Pak…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků