logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Klient Armády spásy běží pro novou životní cestu

Klient Armády spásy běží pro novou životní cestu

Pan Michal se v havířovském Domě pod svahem doléčuje z dlouhodobé závislosti na alkoholu. Tento ojedinělý projekt Armády spásy nabízí pomoc alkoholikům nebo gamblerům bez domova, kteří se rozhodli abstinovat. V Domě pod svahem pan Michal začal znovu cítit, že má svou cenu a do své další životní cesty se doslova obul. Rozhodnul se běhat a koncem června se zúčastní Mattoni 1/2Maratonu Olomouc.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

  1. Dobroběžci pomáhají získat finance na neziskové projekty
  2. Dobroběžci z řad Armády spásy
  3. Speciální projekt Armády spásy – Dům pod svahem

„Nikdy jsem nesportoval. Chci uběhnout koncem června půlmaraton v Olomouci, přestože jsem začal sportovat teprve nedávno a běhat teprve v dubnu letošního roku,“ říká pan Michal a představuje krátce svůj příběh: „před časem jsem začal řešit svou závislost na alkoholu a nyní jsem v doléčovacím programu Domu pod svahem. Na "Domeček" jsem nastoupil po osmnácti letech závislosti na alkoholu. Závislost mi vzala rodinu, práci a část svého života jsem prožil na ulici. Kvůli alkoholu jsem zanedbával také své zdraví. Díky pobytu na "Domečku" se opět stavím na nohy a znovunalézám své sebevědomí, které jsem zcela ztratil. Je to pro mne nová příležitost, jak najít smysl života, pocítit opět radost a začít žít nový život.“

Dobroběžci pomáhají získat finance na neziskové projekty

Kromě toho, že se pan Michal registroval na olomoucký půlmaratón, který se uskuteční 24. června, je jedním z „Dobroběžců“, kteří svou účastí na bězích série Run Czech, pomáhají získat finance pro určitý neziskový projekt Armády spásy. Pan Michal, prostřednictvím své výzvy na www.darujeme.cz si přeje získat od veřejnosti 30 000 Kč, které budou použity na zlepšení terapeutické činnosti projektu Domu pod svahem.

Dobroběžci jsou odvážní běžci, kteří se rozhodli běžet pro dobrou věc a spojit svůj velký závod s podporou určitého charitativního projektu. Armáda spásy měla na Sportisimu 1/2Maratonu Praha a Volkswagen Maratonu Praha celkem 6 dobroběžců, kteří vybírali finanční příspěvky od svého okolí. Všichni dobroběžci úspěšně zvládli závod a zároveň splnili své výzvy. Dohromady se jim podařilo vyfundraisovat 66 731 Kč (55 000 Kč na půlmaraton a 11 731 Kč na maraton). Dobroběžci tyto peníze získávali pro Farmu Strahovice – projekt Armády spásy u Opavy, který zaměstnává lidi na okraji společnosti a dává jim šanci znovu začít.

Na Mattoni 1/2Maratonu Olomouc poběží 24. 6. dva dobroběžci – Klient Armády spásy, pan Michal, ale také ředitel Domu pod svahem – Tomáš Kolondra.

Dobroběžci z řad Armády spásy

Dobroběžci z řad Armády spásy

Tomáš Kolondra je zaměstnanec Armády spásy, konkrétně ředitel Domu pod svahem v Havířově. „Od svých patnácti let jsem běhal a kvůli svým nemocným kloubům jsem toho zanechal. Před pár lety jsem se k běhání vrátil, abych se více hýbal a splnil si sen tím, že uběhnu půlmaraton. Stalo se. Klouby mě však trápí natolik, že jsem běhání značně omezil. Již sedmým rokem pracuji v Domě pod svahem s lidmi, kteří jsou závislí na alkoholu a snažím se je se svými kolegy podporovat v abstinenci a v zodpovědném přístupu k sobě, druhým, společnosti a obecně k životu. Celé ty roky mezi klienty propaguji sport a některé sportovní aktivity dělám s nimi. S některými jsem běhával a běhám i nyní. Před pár lety jsem běžel půlmaraton pro sebe a nebýt možnosti běžet jako "dobroběžec" už bych si kvůli svým kloubům běhal občas jen tak pro radost. Letos však poběžím znovu – opět v Olomouci, ale tentokrát nikoliv pro sebe. A nepoběžím sám. Poběžím vedle klienta, který je živým důkazem toho, že někdo jako on (dlouholetý alkoholik a bezdomovec) se může změnit.“

Speciální projekt Armády spásy – Dům pod svahem

Posláním služby následné péče v Havířově je nabízet pomoc osobám závislým na alkoholu nebo gamblingu. Těmto osobám služba poskytuje podporu v nalezení cesty k trvalé abstinenci a začlenění zpět do společnosti.

ARMÁDA SPÁSY foto
  • přečteno: 5176/4990×
Klient Armády spásy běží pro novou životní cestu

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (5 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda budete vypisovat kurzy pro trenéry kondičního běhu i pro…»
  • Jak se obléknout na běh. Oblečení na běh do každého počasí : Děkuji za rady. Byly velmi cenné a mám trochu lepší přehled o tom, co bych měl koupit :). »
  • Deset tipů pro bezpečné zvládnutí intervalových tréninků. Sto šedesát variací intervalových tréninků. Dvacátý druhý tip Běžecké školy pro váš lepší života běh : Dobrý den, jaké intervaly zvolit, když trénuji na půlmaraton? A jak často bych měla zařadit do…»
  • Nike přichází s první kolekcí pro jógu : Jóo, jóó... Co dobrého se na západ dostane, tak je vzápětí degradováno do byznysem zaneřáděného…»
  • Běháním proti cukrovce : Děkuji za článek, v jaké tepové frekvenci (% MAX) jste prosím běhal? Moje zkušenost je,když běhám v…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků