logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

První Škorpilova čtrnáctka stála za to. Pražský běžecký pohár přivítal nováčka

První Škorpilova čtrnáctka stála za to. Pražský běžecký pohár přivítal nováčka

Mistr kuchař původem až z Kazachstánu a paní běžkyně z Bíliny napsali první kapitolu nové historie. Škorpilova 14, aneb Běh Prahy 14, také čtvrtý díl letošního Pražského běžeckého poháru, má za sebou úspěšnou premiéru. Přinesla velká vítězství, veselý příběh i mnoho radosti.

Tak asi nejdřív příběh. Martin Hejný, dosud druhý muž žebříčku PBP, zvládl první ze dvou kol nejlépe a zdálo se, že si běží pro výhru. Jenže… do cíle doběhl s rukama nahoře Max Semenčukov, který v polovině závodu ztrácel zhruba sto metrů. Co se stalo?

Zaběhl jsem se, kroutil bezmocně hlavou Martin Hejný. V prudké zatáčce doprava do jediného kopce do lesíka na Čihadlech „zapomněl" zatočit. „Sledoval jsem běžce před sebou, myslel jsem, že je to někdo slabší ze sedmičky a beru ho o kolo. Najednou jsem se ocitl mezi domky a věděl jsem, že jdu špatně.“

Jeho soupeř na něj zavolal. Ale já už neměl morál, abych ho honil a utíkal mu, dodal Hejný. „Věřím, že bych Martina stáhl i tak. Blížil jsem se k němu snad na dvacet metrů a chystal si útok právě do toho kopce," vyprávěl spokojený vítěz, který stanovil základní rekord závodu časem 55:26.

Zní to v této souvislosti vesele, oba trpí krátkozrakostí a běželi s brýlemi na nose. Já mám tři dioptrie, přiznal Hejný. Já dvě, dodal Semenčukov. Ale já byl schopen zabloudit i na Lesním běhu v Říčanech, kde jsem běžel už potřetí, kál se Hejný.

Vyhrál tak aspoň čtyřicátníky a protlačil se do čela absolutního pořadí PBP. Zpráva musela potěšit i dceru Annu Marii, dosud druhou mezi ženami, která byla na školním výletě a body tentokrát přenechala laciněji než jindy soupeřkám.

Hrdiny závodu spojuje ještě cyklisticko triatlonová všestrannost. Chystám se na půlironmana a včera jsem dal stovku na kole. Ale na pohodu, běželo se mi dobře, usmíval se 31letý vítěz. Civilní profesí elitní kuchař vybraných pražských restaurací. A skoro soused slavného cyklisty Vinokurova.

Ženy běžely jenom jeden okruh, tedy sedmičku. Ve startovním poli jich však bylo víc než mužů! Nejlepší z nich Eva Slavíková byla na této trati vůbec nejrychlejší (28:21). Líbilo se mi to, šla jsem svoje tempo, jsem spokojená, hlásila skromně. Pokud ještě vyhraje příští týden Motolské jamky, což při její aktuální formě není vůbec nepravděpodobné, dotáhne zlatý pražský hattrick.

Závodnickou radost si ale užila více než stovka účastníků od dětí všech kategorií až po veterány, ale i rodiče s kočárky nebo vozíčkáře. Hlavní okruh vedl z okraje sídliště Černý most okolo zahrádkářské kolonie u rybníků Martiňák a Vidlák, podél pole a lesíkem na Čihadlech s jedním kopcem, pak zpět po chodníku k volnočasovému centru Plechárna, epicentru závodu se šatnami, úschovnou i kavárnou.

Na první ročník to překonalo očekávání, děkuju pořadatelům, říkal Miloš Škorpil, který vede na Praze 14 běžeckou školu a dal závodu své jméno. A také ideu, kompletní suma ze startovného putuje na nákup stolu pro stolní tenis pro zdejší Sportovní klub vozíčkářů.

Škorpilova 14

Škorpil závod odpálil startovní pistolí a pak se vydal na trať. A (nejen) ve finiši ukázal, že se rozhodně jen symbolicky nešetřil. Ve svých 61 skončil jedenáctý. S číslem 14 na závodě Prahy 14 na 14 km trati titulní číslo v pořadí už nenaplnil. Ale s podporou starosty Radka Vondry založil závod pro všechny, který se jistě stane pevnou součástí pražského kalendáře.

To Evžen Ge, o tři dny starší než Škorpil, potvrdil pozici nejstaršího závodníka i umístěním. Namísto věrné plyšové vrány Sáry, která tentokrát zůstala spát v šatně, přinesl hrdě pověstnou „červenou lucernu." Byla tak aspoň v odpovědných rukou.

This object requires Flash Player.

Kompletní výsledky najdete na www.sportt.cz

A Pražský běžecký pohár pokračuje už v sobotu 2. července Během přes motolské jamky na 8 km, více info na www.ktrc.cz.

  • přečteno: 1992/1898×
První Škorpilova čtrnáctka stála za to. Pražský běžecký pohár přivítal nováčka

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (9 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví38
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice106
Více času na sebe14
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou35

kde se diskutuje

  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
  • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků