logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Zjistěte, jak bolí RED BULL 400

Zjistěte, jak bolí RED BULL 400

Harrachov, skokanský můstek K120, sobota 13. srpna. Zjistěte, jak bolí nejtěžších 400 metrů v životě. Ať už jako novináři, diváci nebo přímo účastníci. Nyní máte poslední možnost přihlásit se do štafety s kamarády či kolegy a zažít celou akci na vlastní kůži. Všechny ostatní kategorie jsou již dávno beznadějně vyprodané.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Co musíte vědět: Obutí, rukavice a taktika
 2. Kritický bod 120 metrů
 3. Program RED BULL 400

Red Bull 400 je výběh do skokanského můstku odspoda po bubnu až na samotný vrchol. Pro novináře bude připravený kompletní mediální servis včetně fotografií, videí a výsledků. V zázemí na vás bude čekat občerstvení, tekoucí voda a samozřejmě i rychlé internetové připojení. Večer pořádáme pro všechny afterparty.

Akce se v Česku běží už potřetí. Red Bull 400 se pořádá také ve Slovinsku (Planica), Finsku (Kuopio) a Rakousku (Tauplitz/Bad Mitterndorf). Mimo Evropu se letos běží v Kanadě, v USA nebo v Kazachstánu.

Pekelného výběhu se už tradičně účastní nezlomný triatlonista Jan Kubíček, ale například také bývalý mistr světa ve snowboardingu a zpěvák Ben Cristovao. V současnosti se věnuji především bojovým sportům – baví mě grappling, brazilské jiu-jitsu. Běh je pro mě ale taky oblíbená disciplína a už teď mi je jasné, že v Harrachově půjdu až nadoraz. Těším se na tu atmosféru! Změřit síly dorazí také celá řada sportovců a sportovních týmů ze severních Čech i jiných částí ČR.

V loňském roce se z vítězství v Harrachově radoval turecký závodník Ahmet Arslan s rekordním časem. Každá čtyřstovka je těžká a stejně tak to bylo i dneska. Nasadil jsem rychlé tempo a za půlkou už jsem cítil nohy, okomentoval závod Arslan.

Co musíte vědět: Obutí, rukavice a taktika

„Nejvhodnější jsou trailové boty s hrubým vzorkem. Dobře fungují např. staré kopačky s gumovými kolíky, které se do trávy pěkně zakousnou a nepodklouznou," doporučuje účastník všech uplynulých ročníků RED BULL 400 triatlonista Jan Kubíček.

Vzhůru na můstek vede několik cestiček. Vyberte si jednu z nich a moc nemanévrujte. Zaprvé to v prudkém a nestabilním terénu moc nejde. Zadruhé vám to bude brát energii.

„Při náběhu do bubnu můstku je nutné používat také ruce, ve stylu opice. Někdo nasadil i rukavice. Pokud je někdo bude chtít použít, doporučuji lehké, celoprstové cyklistické," radí Jan Kubíček.

Kritický bod 120 metrů

Red Bull 400 v Harrachově se běhá na skokanském můstku K120 v areálu na Čertově hoře. Můstek byl společně s vedlejším mamutím sourozencem postaven v letech 1978 až 1983. Označení K120 znamená kritický bod 120 metrů. Zatímco kritický je pro letce na lyžích, pro běžce je to teprve začátek. Podle výrazu ve tvářích jejich kritický bod leží o dost výš asi 180 metrů od startu, což je kousek pod hranou bubnu.

Startovní listina čítá devět stovek závodníků v kategoriích jednotlivců mužů i žen a štafet smíšených, mužských a hasičských (4x100m). Až na hasičské a speciální štafety jsou již všechny kategorie vyprodané. O ubytování zdarma na dvě noci mohou účastníci závodu soutěžit ZDE .

Program RED BULL 400 začne kvalifikačními běhy. Vrcholí odpoledne ženským a mužským finále, po kterých následuje předání cen a party s volným vstupem ve stanu přímo pod můstky v Harrachově.

Více na www.redbull.cz/400

Zjistěte, jak bolí RED BULL 400

Potvrďte prosím Báře Opletalové vaši účast do 1. srpna do 15:00. Připojte prosím i případný zájem o ubytování v Harrachově.

Program RED BULL 400

 • 8:30 – 10:30 Vydávání startovních čísel – jednotlivci
 • 10:45 Porada všech účastníků – registrační stan
 • 11:00 Kvalifikační kola mužů a žen (ženy 2 rozběhy, muži 5 rozběhů)
 • 12:00 – 13:00 Vydávání startovních čísel – štafety
 • 13:30 Doprovodný program / oběd
 • 15:00 Finále šťastných poražených: celá vzdálenost muži
 • 15:15 Finále B: celá vzdálenost ženy
 • 15:30 Finále B: celá vzdálenost muži
 • 15:45 Finále smíšené štafety
 • 16:00 Finále mužské štafety
 • 16:15 Finále hasičské štafety
 • 16:30 Finále celá vzdálenost ženy
 • 16:45 Finále celá vzdálenost muži
 • 17:30 Slavnostní předávání cen
 • 18:00 Uzavření stanu pro závodníky
 • 20:00 Afterparty: stan přímo pod můstky (vstup zdarma)

Na video se podívejte ZDE

Fotografie z minulého ročníku najdete ZDE

bezeckaskola. cz foto
 • přečteno: 1334/1254×
Zjistěte, jak bolí RED BULL 400

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (1 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví37
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice96
Více času na sebe11
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou32

kde se diskutuje

 • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
 • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
 • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
 • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
 • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků