logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Red Bull 400: Stovky běžců i diváků obsadí skokanský můstek K120 v Harrachově už tuto sobotu

Red Bull 400: Stovky běžců i diváků obsadí skokanský můstek K120 v Harrachově už tuto sobotu

Závod Red Bull 400 v Harrachově vypukne už tuto sobotu 13. srpna. Unikátního běhu s podtitulem „Nejtěžších 400 metrů tvého života" se zúčastní 900 běžců, atletů a dobrodruhů, ale také stovky diváků a fanoušků. Na ty čeká netradiční program vrcholící velkou party.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Kde zaparkovat v den závodu?
 2. Kde a kdy se zaregistrovat?
 3. Jaký používat hashtag na sociálních sítích?
 4. Jak trénovat na Red Bull 400?
 5. Volný čas v Harrachově
 6. Press centrum
 7. Harmonogram – Sobota 13. srpna 2016

Všechny kategorie závodu, při kterém účastníci vybíhají skokanský můstek v Harrachově odspoda až na samotný vrchol, jsou dávno beznadějně vyprodané.

Program závodu začíná už v sedm hodin vydáváním startovních čísel. Vrcholí po 16. hodině ženským a mužským finále, po kterých následuje předání cen a party ve stanu přímo pod můstky v Harrachově.

Závod Red Bull 400 v Harrachově

Mezi účastníky je například triatlonista Jan Kubíček, předloňský vítěz Red Bull 400 Matjaž Mikloša ze Slovinska nebo bývalý mistr republiky ve snowboardingu a zpěvák Ben Cristovao. Loni zvítězil turecký šampion Ahmet Arslan s rekordním časem 4:01,77. Se všemi zajímavými osobnostmi si můžete promluvit přímo na místě. Pro zájemce zajistíme rozhovory.

“Mám hrozně rád šílené závody tohoto typu, pár jsem jich už běžel. Mám rád, když se lidi hecují, zkoušejí nové věci, dělají úplně jiné pohyby, než je pro ně běžné a celkově vypadnou ze své denní rutiny. Red Bull 400 je v tomhle ohledu něco úplně specifického. Poběžím poprvé a moc se na to těším,” říká Ben Cristovao.

Víkend si ale může užít i doprovod běžců včetně dětí. Pro diváky bude k dispozici klec na cvičení o rozměrech 15x20 metrů. S  crossfitovou show zde vystoupí například Jan Kareš. Níže přinášíme několik praktických rad pro běžce i návštěvníky.

Závod Red Bull 400 v Harrachově

Kde zaparkovat v den závodu?

V Harrachově je velké centrální parkoviště, které bude vyhrazeno účastníkům Red Bull 400. Cesta od parkoviště k registraci bude značená. Parkování je bezplatné.

Kde a kdy se zaregistrovat?

Registrační stan je hned vedle startu. Registrace probíhá v den závodu a je rozdělena na dvě vlny. Ti, kteří se přihlásili do Red Bull 400 až v druhé vlně (po 1. 6.) mají registraci od 7:00. Ostatní jednotlivci od 9:30 a štafety od 11:30.

Jaký používat hashtag na sociálních sítích?

#redbull400 @redbullcz

Sledujte aktualizovaný blog na redbull.cz/blog

Jak trénovat na Red Bull 400?

Podle Bena Cristovaa je terén je hodně specifický a specifické jsou i svalové partie, které při výběhu takového prudkého kopce používáte. „Určitě doporučuju najít si pokud možno podobně strmý kopec a na něm trénovat, a ideálně ještě se zátěží.”

Pár dnů před závodem ale trenér Jacob Bína už doporučuje jen klid. „Ve čtvrtek běžte do sauny a hodně pijte, klidně o dva litry víc než normálně. Před závodem jezte už jen lehké jídlo, určitě ne žádné rohlíky se salámem, ale spíš saláty s ovocem. V den závodu doporučuji rozběhnout se dvěma lehkými kilometry a rozskákat se. Ale nic velkého, sílu si nechte nahoru,“ dodává Bína.

Volný čas v Harrachově

Pro běžce je Red Bull 400 nadupaný adrenalinový zážitek, pro diváky spektakulární podívaná. Harrachov ale nabízí pestrou škálu aktivit. Hned u spodní stanice lanovky na Černou horu mají děti k dispozici dětský park. Skvělým tipem jsou dvě lanová centra. Přírodní lanový leží u poslední zatáčky bobové dráhy Harrachov. Využijte také 1000 metrů dlouhou bobovou dráhu s převýšením 38 metrů. V centru Harrachova si pak děti můžou vyzkoušet jízdu na horských tříkolkách.

Press centrum

V Harrachově bude připravený kompletní mediální servis včetně fotografií, videí a výsledků. V press centru bude k dispozici občerstvení, tekoucí voda a samozřejmě i rychlé internetové připojení. Večer pořádáme pro všechny afterparty se vstupem zdarma.

Více informací najdete na www.redbull.cz/400. Pokud máte dodatečně zájem o media akreditaci nebo potřebujete více informací/fotek/videí, obraťte se na nás.

Závod Red Bull 400 v Harrachově

Harmonogram – Sobota 13. srpna 2016

 • 7:00 – 8:30 Vydávání startovních čísel – jednotlivci z druhé vlny registrace (po 1.6.)
 • 9:00 Porada jednotlivců z druhé vlny registrace (po 1.6.) – registrační stan
 • 9:30 – 10:30 Kvalifikační kola mužů a žen registrovaných v druhé vlně (po 1.6.)
 • 9:30 – 10:30 Vydávání startovních čísel – jednotlivci z první vlny registrace
 • 10:45 Porada jednotlivců z první vlny registrace – registrační stan
 • 11:00 Kvalifikační kola mužů a žen z první vlny registrace
 • 11:30 – 12:30 Vydávání startovních čísel – štafety
 • 13:30 Porada štafet – registrační stan
 • 13:30 Mediální štafeta / oběd
 • 15:00 Finále šťastných poražených: celá vzdálenost muži
 • 15:15 Finále B: celá vzdálenost ženy
 • 15:30 Finále B: celá vzdálenost muži
 • 15:45 Finále smíšené štafety
 • 16:00 Finále mužské štafety
 • 16:15 Finále hasičské štafety
 • 16:30 Finále celá vzdálenost ženy
 • 16:45 Finále celá vzdálenost muži
 • 17:30 Slavnostní předávání cen
 • 18:00 Uzavření stanu pro závodníky
 • 20:00 Afterparty: stan přímo pod můstky (vstup zdarma)

Podívejte se na videopozvánku s nevidomým běžcem Honzou Bauerem, tradičním účastníkem Red Bull 400 najdete ZDE.

Fotografie z minulého ročníku najdete ZDE

bezeckaskola. cz foto
 • přečteno: 1658/1579×
Red Bull 400: Stovky běžců i diváků obsadí skokanský můstek K120 v Harrachově už tuto sobotu Red Bull 400: Stovky běžců i diváků obsadí skokanský můstek K120 v Harrachově už tuto sobotu Red Bull 400: Stovky běžců i diváků obsadí skokanský můstek K120 v Harrachově už tuto sobotu

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (1 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví35
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice92
Více času na sebe10
Více času na rodinu4
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou30

kde se diskutuje

 • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
 • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»
 • Jak skloubit zimní radovánky s přípravou na jarní běžecké vrcholy : Zdravím Miloši, mám dotaz k pohybu venku při inverzi. Bydlím na Karvinsku, kde trvá už několik dní…»
 • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : Ahoj všem K tomu mrazu, dnes ráno jsem si dal svých obvyklých 4,75km kolem Labe a bylo to bezva, od…»
 • Jak je to tedy s tím hladem, aneb Intermittent Fasting. Osmý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : Jesliže vycházím z "nejím, když nemám hlad" a doplním k tomu "jím, když mám…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků