logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Františkolázeňská 24hodinovka pro Hospic Sv. Jiří v novém hávu, k němuž patří i to, že si můžete užít svých 15 minut s Milošem

Františkolázeňská 24hodinovka pro Hospic Sv. Jiří v novém hávu, k němuž patří i to, že si můžete užít svých 15 minut s Milošem

Letošní, již osmý, ročník stále populárnějšího běhu Františkolázeňská 24 hodinovka pro Hospic Sv. Jiří oplývá řadou novinek, jako je nová trať, nové zázemí, koncerty a v neposlední řadě čtyřicet dva individuálních čtvrthodinek (čtyřicet dva možností mít patnáct minut Miloše jen pro sebe a absolvovat s ním jedno či dvě kola, nebo se ho zeptat na to, co vás zajímá, a třeba zjistíte, že jste dosud vlastně neběhali, ale jen skákali, a dozvíte se, jak svůj styl změnit, abyste běhat začali).

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Nezapomeňte si přečíst!
  1. Přespání na karimatce
  2. Jak poznáte a najdete Sadovou kavárnu
  3. Opatření proti těm, kteří si zkracují trať
  4. Nová trať
  5. Zarezervuj si svých patnáct minut s Milošem
  6. Kolík pro vedoucího běžce či běžkyni

Letošní Františkolázeňská 24hodinovka bude plná změn. Smysl konání běžeckého hapenningu se však nemění. Ti, kteří přijdou, si užijí běhu, přátel a ještě mohou přispět na dobrou věc. Pořadatelem je Běžecká škola a spolupořadateli Komunitní osvětové společenství z.s. a Farní charita Cheb. Výtěžek opět půjde na podporu služeb Hospice sv. Jiří.

Museli jsme najít nový prostor pro zázemí celé akce, protože hotel, který ho poskytoval v minulých ročnících, jsme už nemohli využívat, vysvětluje jeden ze strůjců Zdeněk Dančo. Tento prostor musí být přímo u tratě, a trať musí být osvětlená. Také jsme se snažili reagovat na připomínky z minulých ročníků. Mnoho běžců trápil například velmi tvrdý povrch tratě – dlažba. V neposlední řadě jsme cítili, že je třeba cosi změnit, doplňuje. Po smíchání všech ingrediencí jsme vymysleli zcela novou trať, která povede běžce parkem u Sadové kavárny, na které nebude dlažba a bude minimální převýšení, takže ideální trať pro to, zaběhat si v krásném prostředí a zároveň, aby nohy netrpěly.

Zázemí najdou běžci v Sadové kavárně, která bude díky velmi vstřícnému přístupu nájemce pana Macha celá k dispozici, včetně velkého sálu. Další velmi zásadní podpora se nám dostala ze strany vedení města Františkovy Lázně. To bude partnerem akce. Poskytli nám grant na zajištění všech potřeb běžců a mimo jiné nám také nabídli možnost využití altán k takovému malému festivalu hudby. Vystoupit by měly regionální kapely i pěvecký sbor Luběnky, doplňuje Zdeněk Dančo.

Františkovy Lázně podpořily tuto akci již v loňském roce. Je třeba podpořit každou dobrou myšlenku v našem městě. A tohle již není jen myšlenka, ale konkrétní akce připomínající důležitý moment v našich dějinách, akce, která přivede lidi k pohybu, a zároveň pomáhá dobré věci. Koná se již po osmé, stala se tedy františkolázeňskou tradicí, říká místostarosta Františkových Lázní Jan Kuchař. Město podpoří 24hodinovku opět finančně, ale také podpoří kulturní doprovodný program. Jedná se přece i o setkání velkého množství lidí, kteří se přijdou projít, proběhnout, ale také se pobavit, dodává.

Historie Františkolázeňské 24hodinovky se začala psát již v roce 2009, a od té doby počet účastníků stále roste, věříme, že letošní novinky její účastníci ocení a užijí si skvělý den ve společnosti lidí, jimž pomáhat druhým dělá radost.

Nezapomeňte si přečíst!

Všechny potřebné informace k organizaci a zaregistrování najdete na stránce www.24beh.cz, ale protože praxe nám ukázala, že to je poslední místo, kam účastníci kromě zaregistrování chodí, tak vám ty nejdůležitější poskytneme níže.

Přespání na karimatce

Pokud máte zájem přenocovat z 12.11 na 13.11. během Františkolázeňské 24hodinovky na karimatce, uveďte v dotazníku, který se vám otevře poté, co kliknete na tento odkaz své jméno, příjmení a kontaktní email. Cena za nocleh na VLASTNÍ karimatce je 50,- Kč za osobu. Cena se vztahuje pouze na nocleh a nejsou s ní spojené žádné další služby. Platba na místě v hotovosti. Systém: kde si ve vyhrazeném prostoru ustelete, tam budete spát.

Sadová kavárna

Jak poznáte a najdete Sadovou kavárnu

Naprosto snadno, je přímo na konci (na kopci) Františkolázeňské promenády, hned vedle fontány (která v listopadu už nebude chrlit vodu), ale kterou určitě neminete. Kdybyste snad zabloudili, tak tady najdete přesnou adresu.

Klec pro notorické zkracovače

Opatření proti těm, kteří si zkracují trať

Je mi to sice zcela nepochopitelné, že lidé, kteří přijedou podpořit dobrou věc, mají potřebu se chlubit výkonem, který ve skutečnosti nedali, ale prostě lidé jsou různí a je třeba je tu a tam vychovávat, proto jsme přijali výchovné opatření v podobě instalování záchytné klece pro ty, co by si chtěli trať zkracovat (viz foto prvního hříšníka). Přijde nám to mnohem výchovnější, ale hlavně levnější, protože než abychom platili za další snímací pás umístěný na nejzazším místě trasy, raději tyto peníze připíšeme na účet Hospice Sv. Jiří.

Nová trať Františkolázeňské 24hodinovky pro Hospic Sv. Jiří

Nová trať

Nová trať, jak už bylo psáno výše, bude oproti té původní, jak věříme, pro běh mnohem vhodnější, neboť na ní není tvrdá dlažba, která účastníkům způsobovala nemalé problémy. Převážnou část povrchu tvoří asfalt, menší pak pískové cesty. Výhodou je i osvětlení po celé její délce a i to, že celá vede parkem, tedy mimo silniční provoz, takže je mnohem bezpečnější. Trať měří 1100 metrů, takže uběhnutá vzdálenost se bude i lépe počítat, což platí hlavně pro ty, co si nekoupí chip, ale přijdou si odkroužit jen pár koleček. Zaregistrovaným s chipem pak toto obstará časomíra, respektive v našem případě metromíra.

Zarezervuj si svých patnáct minut s Milošem

Letos jsem se rozhodl, že se vykašlu na nějaké honění metrů či dokonce kilometrů, budu se převážně věnovat účastníkům, kteří přijedou, aby podpořili Hospic Sv. Jiří a užili si nezapomenutelné chvíle při běhu či chůzi, a těm čtyřiceti dvěma z nich (případně více, pokud si můj čas zablokují pro sebe skupinky) pak budu věnovat každému 15 minut, při nichž si obkroužíme kolečko či dvě, podívám se na jejich styl a pokusím se je seznámit s přirozeným během.

Svých 15 minut s Milošem si můžete zablokovat zde.

P.S. Platí jen pro zaregistrované, kteří zaplatili startovné 500 Kč, případně tuto částku vloží do kasičky Hospice Sv. Jiří.

Kolík pro vedoucího běžce či běžkyni

Kolík pro vedoucího běžce či běžkyni

Běžce/běžkyni, kteří budou mít aktuálně na svém kontě nejvíce kilometrů, poznáte velmi snadno, bude v ruce dřímat tento štafetový kolík v podobě pochodně, který jistě zcela ochotně předá tomu, kdo jej v čele vystřídá.

Těšíme se na vás a přejeme šťastný života běh! Miloš a jeho banda

Miloš Škorpil foto
Františkolázeňská 24hodinovka pro Hospic Sv. Jiří v novém hávu, k němuž patří i to, že si můžete užít svých 15 minut s Milošem Františkolázeňská 24hodinovka pro Hospic Sv. Jiří v novém hávu, k němuž patří i to, že si můžete užít svých 15 minut s Milošem Františkolázeňská 24hodinovka pro Hospic Sv. Jiří v novém hávu, k němuž patří i to, že si můžete užít svých 15 minut s Milošem Františkolázeňská 24hodinovka pro Hospic Sv. Jiří v novém hávu, k němuž patří i to, že si můžete užít svých 15 minut s Milošem

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (12 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

 • Z Buštěhradu na Sněžku… po svých… : Prostě a tak ... Řečeno bylo dost a mohlo by být dalšími... Jen to zkusit... Vždyť rozklusávaní a…»
 • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Krásně napsáno, běh je nejlepší antidepresivum, děkuji za motivační články, rady a sdílené…»
 • Správný střih a správná podpora. Nová kolekce podprsenek NIKE PRO BRA : Já osobně si myslím, že stačí i levnější podprsenka, ale hlavně funkční. Jinak já ji kupovala tady…»
 • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj, narazil jsem nedávno na tento trénink. Zatím mám za sebou 2 běhy a líbí se mi to. Jenom mi…»
 • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Adélo, bohužel Běžecká čítanka je už několik let beznadějně vyprodaná a její nové vydání se…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků