logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Světlo pro svět a Hervis ½maraton Praha

Světlo pro svět a Hervis ½maraton Praha

V sobotu 27. 3. 2010 se uskutečnil Hervis ½ maraton Praha a prostřednictvím svých běžců se do něj zapojilo i SVĚTLO PRO SVĚT.

Zřejmě nejvíc viditelná byla z pohledu diváků i médií účast nevidomého Francise Karanji, kterého jako vodič doprovázel jeho bratr James. Francisovým snem bylo pokusit se v Praze o překonání světového rekordu pro nevidomé, který je v současné době 1:10:02. Kvůli nepříznivému počasí se ale tento cíl bohužel nepodařilo splnit, ale i tak bratři doběhli ve skvělém čase 1:11:52. Francis v doprovodu Jamese přitáhli pozornost mnoha lidí, možná také proto, že je lidé mohli v Praze vidět už na loňském půlmaratonu. Kromě překonávání rekordu je však cílem obou bratrů ještě něco jiného – snaží se podpořit myšlenku pomoci lidem s postižením v chudých zemích světa, kde je zejména postižení zraku bohužel velice častým jevem a v cca 80% případů je přitom možné mu předejít, či jej úspěšně léčit. A tak oba bratři již několik let podporují práci organizaci Light for the World a snaží se přispět k osvětě mezi veřejností. Navíc by chtěli dodat odvahu všem lidem se zrakovým či jakýmkoliv jiným handicapem po celém světě, aby sportovali a plně se zapojili do života. Jak vidím na příkladu Francise, on se se svým osudem popral skvěle a ještě je velkou inspirací pro mnoho lidí.

Kromě bratrů Karanjových ale SVĚTLO PRO SVĚT podpořila celá řada dalších běžců.

Jednou ze zúčastněných žen byla Veronika Hanušová, která se zapojila také do projektu Women’s Challenge a byla současně s dalšími 9 ženami v posledních týdnech monitorována jak trenéry, tak i veřejností. Veronika podporuje SVĚTLO PRO SVĚT již druhým rokem a přes svou zrakovou vadu, kdy má zachováno pouze periferní vidění, je nadšenou běžkyní. Závod absolvovala stejně jako Francis Karanja s vodičem a závod dokončila v krásném čase 1:54:52.

SVĚTLO PRO SVĚT mělo také několik zástupců v kategorii štafetových družstev – startovaly tři týmy společnosti Exatec – jsou to většinou absolventi mexické univerzity v Monterrey žijící v Čechách či jejich příznivci – SVĚTLO PRO SVĚT už podpořili například vloni při Hervis ½ maratonu či při nočním Tesco Grand Prix v září. Dva týmy postavila také společnost Alpiq – tito běžci sice nebyli ve žlutých tričkách, ale rozhodli se zaslat finanční příspěvek na projekty SVĚTLA PRO SVĚT. Kromě těchto lidí startovalo ještě osm individuálních běžců, kteří se rozhodli ať již pro aktivní fundraising a získávání příspěvků ze svého okolí, tak i např. pro příspěvek z vlastní kapsy a ti tvořivější uzavírali sázky, zda závod doběhnou :) „Poražený“ z takovéto sázky pak zaslat dohodnutou sumu na účet SVĚTLA PRO SVĚT.

obrázek

Všem těmto lidem tedy patří obrovský dík a je velmi potěšující vidět v této oblasti velký pokrok od minulého roku – zdá se, že myšlenka „běhu pro dobrou věc“ si začíná nacházet stále víc příznivců i v českých luzích a hájích. Tak ať nám to vydrží!

(pozn. úplné výsledky fundraisingu běžců budou známy zač. příštího týdne)

Hana Chorváthová foto
  • přečteno: 7758/7686×
Světlo pro svět a Hervis ½maraton Praha

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (1 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

Podle čeho si budete vybírat běžecké boty na sezónu 2017

Během následujících týdnů budete osloveni firmami vyrábějícími, či prodávajícími běžeckou obuv s jejich vzory pro rok 2017. Podle čeho se budete při výběru orientovat?

podle značky49
podle povrchu na němž převážně běhám24
podle barvy2
podle šířky boty ve špičce13
podle výšky dropu (rozdílu mezi výškou paty a špičky)14
podle váhy13
podle počtu technických fines, které budou ve výčtu jejich vlastností4
podle toho, jak se v nich budou cítit moje nohy70

kde se diskutuje

  • Životní maraton aneb proč jsem začal běhat : Ahoj Michale, super článek. Hodně mi pomohl v nalezení sebe sama a pochopení co je v běžeckém…»
  • Úrazy Achillovy šlachy. Prevence a jejich léčení : Dobrý den, na tuto diskuzi jsem narazila při pokusu se opět posunout o kousek dál při řešení svého…»
  • Cháron tě zve k sobě – chceš-li mu utéct, zpomal – buď trpělivý, vše má svůj čas, i ty budeš vítěz : kdy bude kniha k mání??? děkuji »
  • Cháron tě zve k sobě – chceš-li mu utéct, zpomal – buď trpělivý, vše má svůj čas, i ty budeš vítěz : Dobrý den je mi 40.let a před dvěma léty jsem začal běhat. Byl jsem jeden z těch, kteří začali…»
  • Životní maraton aneb proč jsem začal běhat : Po přečtení, ačkoli je už 11 večer, mám chuť vyběhnout a běžet a běžet pro ty pocity, které my…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků