logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Světlo pro svět a Hervis ½maraton Praha

Světlo pro svět a Hervis ½maraton Praha

V sobotu 27. 3. 2010 se uskutečnil Hervis ½ maraton Praha a prostřednictvím svých běžců se do něj zapojilo i SVĚTLO PRO SVĚT.

Zřejmě nejvíc viditelná byla z pohledu diváků i médií účast nevidomého Francise Karanji, kterého jako vodič doprovázel jeho bratr James. Francisovým snem bylo pokusit se v Praze o překonání světového rekordu pro nevidomé, který je v současné době 1:10:02. Kvůli nepříznivému počasí se ale tento cíl bohužel nepodařilo splnit, ale i tak bratři doběhli ve skvělém čase 1:11:52. Francis v doprovodu Jamese přitáhli pozornost mnoha lidí, možná také proto, že je lidé mohli v Praze vidět už na loňském půlmaratonu. Kromě překonávání rekordu je však cílem obou bratrů ještě něco jiného – snaží se podpořit myšlenku pomoci lidem s postižením v chudých zemích světa, kde je zejména postižení zraku bohužel velice častým jevem a v cca 80% případů je přitom možné mu předejít, či jej úspěšně léčit. A tak oba bratři již několik let podporují práci organizaci Light for the World a snaží se přispět k osvětě mezi veřejností. Navíc by chtěli dodat odvahu všem lidem se zrakovým či jakýmkoliv jiným handicapem po celém světě, aby sportovali a plně se zapojili do života. Jak vidím na příkladu Francise, on se se svým osudem popral skvěle a ještě je velkou inspirací pro mnoho lidí.

Kromě bratrů Karanjových ale SVĚTLO PRO SVĚT podpořila celá řada dalších běžců.

Jednou ze zúčastněných žen byla Veronika Hanušová, která se zapojila také do projektu Women’s Challenge a byla současně s dalšími 9 ženami v posledních týdnech monitorována jak trenéry, tak i veřejností. Veronika podporuje SVĚTLO PRO SVĚT již druhým rokem a přes svou zrakovou vadu, kdy má zachováno pouze periferní vidění, je nadšenou běžkyní. Závod absolvovala stejně jako Francis Karanja s vodičem a závod dokončila v krásném čase 1:54:52.

SVĚTLO PRO SVĚT mělo také několik zástupců v kategorii štafetových družstev – startovaly tři týmy společnosti Exatec – jsou to většinou absolventi mexické univerzity v Monterrey žijící v Čechách či jejich příznivci – SVĚTLO PRO SVĚT už podpořili například vloni při Hervis ½ maratonu či při nočním Tesco Grand Prix v září. Dva týmy postavila také společnost Alpiq – tito běžci sice nebyli ve žlutých tričkách, ale rozhodli se zaslat finanční příspěvek na projekty SVĚTLA PRO SVĚT. Kromě těchto lidí startovalo ještě osm individuálních běžců, kteří se rozhodli ať již pro aktivní fundraising a získávání příspěvků ze svého okolí, tak i např. pro příspěvek z vlastní kapsy a ti tvořivější uzavírali sázky, zda závod doběhnou :) „Poražený“ z takovéto sázky pak zaslat dohodnutou sumu na účet SVĚTLA PRO SVĚT.

obrázek

Všem těmto lidem tedy patří obrovský dík a je velmi potěšující vidět v této oblasti velký pokrok od minulého roku – zdá se, že myšlenka „běhu pro dobrou věc“ si začíná nacházet stále víc příznivců i v českých luzích a hájích. Tak ať nám to vydrží!

(pozn. úplné výsledky fundraisingu běžců budou známy zač. příštího týdne)

Hana Chorváthová foto
  • přečteno: 11424/11225×
Světlo pro svět a Hervis ½maraton Praha

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (1 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
  • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků