logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

STO OSMDESÁT TISÍC LIDÍ POMOHLO HANDICAPOVANÝM

STO OSMDESÁT TISÍC LIDÍ POMOHLO HANDICAPOVANÝM

Snili o tom, že budou opět sportovat. O tom, že jejich životy dostanou nový důležitý impuls. Stalo se. Díky projektu Nezastavitelní se 11 handicapovaných lidí vrátí ke svému oblíbenému sportu. Získají totiž potřebné vybavení, jako handbike či monoski, které si dosud nemohli dovolit. Ke splnění jejich snu jim pomohl Birell, organizátor projektu a přes 180 tisíc lidí v Česku a na Slovensku, kteří se do něj zapojili. Birell se totiž zavázal za každého, kdo se aktivně zúčastní, přispět částkou 5 Kč. Celkem tedy poskytne na nákup potřebných pomůcek 941 tisíc Kč. Ambasadory projektu jsou úspěšní paralympionici Jiří Ježek a Anna Oroszová.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Nezastavitelní v číslech
 2. Profil Nezastavitelných
  1. Irena Havlová
  2. Erik Weiss
  3. Ladislav Loebe
  4. Pavel Janega
  5. Ivan Varga
  6. Kateřina Kroupová
  7. Michal Matějíček
  8. Martin Valenta
  9. Adam Šablatúra
  10. Roman Žák a Monoski Zlín
  11. Michaela Rutteová

Cílem Nezastavitelných je motivovat zdravé lidi k tomu, aby sportovali a tím pomohli handicapovaným. Za každého, kdo projel, prošel nebo proplul speciální bránou, věnoval Birell 5 Kč na nákup sportovního vybavení pro handicapované. Výsledek je úžasný. Absolutně předčil naše očekávání. Předpokládali jsme, že se zúčastní maximálně 100 tis lidí. Rádi přispějeme handicapovaným vyšší částkou a pomůžeme jim splnit jejich sen. Za to, že to nevzdali, si to zaslouží. Taky bych ráda poděkovala známým osobnostem jako například Anastazii Kuzminové či Petru Koukalovi, bez nichž by zřejmě zájem veřejnosti nebyl takový, říká manažerka značky Birell Veronika Hořáková.

Jedním z těch, kterým projekt Nezastavitelní splnil sen je Kateřina Kroupová. Kateřina se narodila s poškozeným zrakem. Vidí velmi omezeně a kdykoliv o zrak může přijít úplně. Vždy toužila projet s manželem celé Česko na dvojkole. Teď se jí díky Nezastavitelným její přání splní. Děkuji všem, kteří vyměnili pohodlí za pohyb a svou aktivitou nám pomohli. Už se nemůžu dočkat, až s manželem usedneme na tandem a vyrazíme do terénu, neskrývá radost Kateřina Kroupová.

Nezastavitelní v číslech

941 653 – Celková získaná částka za ČR a SR v Kč
183 066 – Celkový počet lidí, kteří prošli, projeli, či propluli bránou v ČR a SR
20 923 – Počet lidí, kteří projeli bránou na nejnavštěvovanějším místě ve Vranově nad Dyjí
9 000 – Počet běžců, kteří proběhli bránou na Birell Grand Prix v Praze
18 – Celkový počet míst, na kterých mohli lidé pomoci pohybem
11 – Počet handicapovaných, kteří si díky Nezastavitelným splní svůj sen

Profil Nezastavitelných

Irena Havlová

Rok narození: 1970
Bydliště: Sušice
Co získá: Plavecké pomůcky

Z operace krční páteře se vyvinul zhoubný nádor, který mi poškodil míchu. Nastaly komplikace a vypadalo to, že do konce života budu upoutána na lůžko. S tím jsem se ale nemohla smířit. Jako Nezastavitelná můžu ukázat, že i když prognóza vypadá beznadějně, jde o to nevzdávat se. Plavecké kurzy, které bych chtěla díky Nezastavitelným získat, mě posunou dál a udrží v pohybu.

Erik Weiss

Rok narození: 1989
Bydliště: Stupava
Co získá: Handbike

Šport je súčasťou môjho života a nielen preto, že otec je telocvikár. Dopravná nehoda, ktorá ma pripútala na vozík, mi dala nielen druhú šancu žiť, ale naučila ma, že najdôležitejšia je rodina, nezlomnosť a aktívny život, hoci aj na vozíčku. Snívam o handbiku, pretože by som rád súťažil, trávil čas s priateľmi a rodinou v prírode, a tiež ukázal, že život na vozíku nekončí.

Ladislav Loebe

Rok narození: 1976
Bydliště: Brno
Co získá: Handbike

V mládí jsem rád jezdil rychle a právě rychlost se mi stala osudnou. Po cestě na diskotéku jsem měl autonehodu, která mě nadobro posadila na invalidní vozík. Jako sportovec a milovník přírody se ale snažím ze svého handicapu vytřískat všechno, co jde. S handbikem dostanu šanci procestovat Evropu a získám zpátky svobodu a radost z pohybu.

Pavel Janega

Rok narození: 1986
Bydliště: Třebíč
Co získá: Sledge běžky

Před šesti lety jsem jel na kole, když mě srazil neopatrný řidič. Náraz byl tak silný, že mi doslova amputoval v lýtku levou nohu. Ztratil jsem spoustu krve a do nemocnice dojel v kritickém stavu. Úraz jsem vzal ale jako výzvu a snažím se s tím žít. Rád bych se vrátil zpátky na hory a díky sledge běžkám se mi to může splnit.

Ivan Varga

Rok narození: 1992
Bydliště: Košice
Co získá: Handbike

Najprv to bol pád z motocykla, neskôr osteosarkóm. V Rakúsku mi s agresívnym nádorom pomohli, ale po 2 rokoch sa rakovina prihlásila opäť a lekári kvôli metastázam odporučili amputovať celú nohu. Nikdy som sa nevzdal, hoci to nie vždy bolo ľahké. Vďaka handbiku sa chcem postaviť na stupne víťazov a ukázať, že aj hendikepovaný dokáže to, čo zdravý, aj keď je to náročnejšie.

Kateřina Kroupová

Rok narození: 1983
Bydliště: Olomouc
Co získá: Dvojkolo

Díky předčasnému narození jsem od malička nevidomá. Nějaký zrak zachovaný mám, ale postupně ubývá a v budoucnu o něj můžu kdykoliv přijít. Ani chybějící zrak mě ale nemůže zastavit. Miluju bláznivé nápady, sport a ráda bych od projektu Nezastavitelní získala dvojkolo, na kterém chceme s manželem projet celé Česko.

Michal Matějíček

Rok narození: 1983
Bydliště: Rohatec
Co získá: Handbike

Můj život byl naplněný bezezbytku. Vše se změnilo až před 6 lety, kdy jsem jel s kluky hasiči na soutěž. Skočil jsem do poloprázdné vodní nádrže a od té doby sedím na vozíku. S Nezastavitelnými chci bořit mýtus, že lidé s handicapem jsou až někde za ostatními. Chci se vrátit ke sportu a s novým handbikem vyrazit do Lednicko-valtického areálu, kde jsem jezdil ještě před úrazem.

Martin Valenta

Rok narození: 1984
Bydliště: Vimperk
Co získá: Speciální kolo

Před 9 lety jsem se na motorce střetl s automobilem, který jsem přehlédl a nedal mu přednost. Už na místě nehody jsem věděl, že přijdu o nohu. Ze sportu jsem ale zvyklý otřepat se a jít dál, a to jsem také udělal. Dnes dokonce i lyžuju a chtěl bych sportovat jako dřív. Se speciálním kolem, které můžu získat, se chci vrátit k cyklistice a mám ambice i závodit.

Adam Šablatúra

Rok narození: 1994
Bydliště: Liptovský Mikuláš
Co získá: Handbike

Ľudia vravia, že som bojovník. Ako malý som prekonal rakovinu a vrhol sa na šport, chodil na súťaže, trénoval deti u nás na Liptove. Dnes sám 21 rokov a necelý rok som na vozíku – pri skoku do rieky, kde som sa kúpal od detstva, som narazil na dno a zlomil sa mi piaty krčný stavec, ktorý pritlačil miechu. Šport milujem a vďaka handbiku by som sa mu chcel opäť naplno venovať.

Roman Žák a Monoski Zlín

Rok narození: 1983
Bydliště: Zlín
Co získá: Monoski

V Nezastavitelných reprezentuji Monoski Zlín, což je komunita nadšenců, která lyžuje i tehdy, když všichni ostatní ze sjezdovky odchází. Jsem jedním ze zakládajících členů a sám jsem od malička na vozíku. Na začátku nás bylo jen pár, teď máme zájemců čím dál víc a všichni chceme jediné – vysněnou monoski, která umožní hned několika z nás lyžovat a být Nezastavitelní.

Michaela Rutteová

Rok narození: 1986
Bydliště: Liberec
Co získá: Handbike

Když mi bylo čerstvě 17, vraceli jsme se s taneční skupinou z našich prvních velkých závodů. Řidič usnul za volantem a sjel z dálnice. Nikomu se skoro nic nestalo, ale já jsem zůstala upoutána na invalidní vozík. Před nehodou jsem ráda sportovala a i teď nedám na sport dopustit. Jako první na novém handbiku vyrazíme do Německa, kde je nádherný okruh kolem jezera.

bezeckaskola. cz foto
 • přečteno: 5492/4978×

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (3 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

 • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
 • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
 • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
 • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»
 • Nenechte se nachytat při výběru běžecké obuvi či běžeckého oblečení. Neplatí, že nejdražší rovná se nejlepší : Naprosto souhlasím. Fakt nezáleží na tom, jestli je oblečení drahé nebo levné. Hlavně musí být…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků