logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Františkolázeňská 24hodinovko, díky a díky také všem, co k tobě patří!

Františkolázeňská 24hodinovko, díky a díky také všem, co k tobě patří!

Jako pravidelný návštěvník Běžecké školy již několik let sleduji přípravy i ohlasy na tato listopadová setkání lidí dobré vůle. Myšlenka oslavy sametové revoluce běžeckým happeningem mi je velice sympatická. Měla jsem to štěstí, že jsem v té době končila vysokou školu a zažila tu úžasnou atmosféru Listopadu 1989 přímo v Praze. Z anonymního velkoměsta se najednou stala jedna velká rodina. Ve dvaceti člověk vnímá svět černobíle – dobro a zlo jasně oddělené. A ono to tu bylo. Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Lidé byli k sobě milí, děly se věci, které jsme si před pár měsíci ani nedovedli představit. K tomu brzy přišla doba adventní, která vše ještě umocnila. Otvíraly se kostely a lidská srdce. To se nedá popsat, to se musí zažít. Navíc, když se vám to trefí do věku, kdy to dokážete nejvíc vnímat. Byla jsem zamilovaná, měla kolem sebe spoustu kamarádů a celý život před sebou. Je to doba, na kterou vzpomínám s velkou nostalgií, a vzpomínky si v době chovám jak nejvzácnější poklady.

Je to už 27 let, svět se mění, ale je dobré si připomínat, jaké to tenkrát bylo. Běžeckou školu jsem objevila na podzim roku 2012 někdy v době, kdy se připravovala další Františkolázeňská tenkrát ještě 23hodinovka. Měla jsem pocit, že právě ve Františkových Lázních se kus té krásné doby jednou v roce na 24 hodin vrátí.

Od nás z Třeboně je to pěkný kousek

Od nás z Třeboně je to pěkný kousek cesty, a tak jsem myslela, že zůstanu jen fanouškem této akce. Jenže letos se ve Velešíně v hlavě jednoho běžce zrodil nápad, rozšířil se k dalšímu až do Třeboně, a když se dostal i k mým uším, hned jsem věděla, že chci jet taky. Moje cíle byly poněkud jiné, než měli pánové, pro něž byla stovka samozřejmou povinnosti, ale o to víc jsem se těšila. Měla jsem i obavy, neboť akce, od nichž hodně očekávám, ve skutečnosti nebývají až takové.

No a jak to nakonec dopadlo? První člověk, kterého jsem potkala, byla Lenka. Víc ani psát nemusím. Sluníčko, úsměv od ucha k uchu, potřásla nám rukou, uvítala ve Františkových Lázních a já věděla, že to bude dobrý. Tady se možná opravdu jednou za rok otvírají poklady.

Dalším velkým lákadlem pro mě byla vidina osobního setkání s Milošem

Dalším velkým lákadlem pro mě byla vidina osobního setkání s Milošem. Měla jsem kliku, natrefila jsem na nabídku, mít ho 15 minut jen pro sebe, a tak jsem neváhala ani minutu a hned se přihlásila, že ho chci. Ostatně to jsem chtěla už od chvíle, kdy jsme se před čtyřmi roky „seznámili“. Běhám sice už dlouho, ale stále mám pocit, že to není ono. Nesu si sebou trauma, že si mě při tělocviku učitelé vybírali vždycky, když chtěli ostatním dobře ukázat chyby při různých disciplínách. Podle běžecké školy se snažím vylepšit svůj běžecký styl, ale nevěřím si. Miloš mi zvedl sebevědomí, když mi řekl, že to není až tak hrozný. Snad se mi časem povede napravit i vrozenou dispozici k Chaplinově chůzi. Díky, Miloši, bylo to příjemné setkání.

Z Františkových Lázní jsem si přivezla i běžecký, tedy spíš vytrvalecký zážitek. Tolik kilometrů jsem ještě nikdy během 24 hodin nenachodila, ale tady se to prý běžně stává. To bude tou zázračnou atmosférou. Pravda, raději bych chodila v přírodě, v prostředí některých našich krásných hor, v teplejším ročním období, ale tady je to o něčem jiném a záleží na každém z nás, co si odtud odvezeme a čím přispějeme.

Františkolázeňská 24hodinovko, díky a díky také všem, co k tobě patří!

  • přečteno: 1609/1532×
Františkolázeňská 24hodinovko, díky a díky také všem, co k tobě patří! Františkolázeňská 24hodinovko, díky a díky také všem, co k tobě patří!

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (12 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Svaly a spalování tukových polštářů. Den, kdy si zaběháte, je svátkem pro vaše tělo : Pavle, díky za tvůj příběh, jsem moc rád, že ti běh pomohl vrátit se do života a měl bych na tebe…»
  • Svaly a spalování tukových polštářů. Den, kdy si zaběháte, je svátkem pro vaše tělo : Před rokem (krátce po 50tce) mi byla diagnostikována cukrovka. Předcházející (nejen) několikaleté…»
  • Úrazy Achillovy šlachy. Prevence a jejich léčení : Dovoluji si informovat / nemohu radit /o zlepšení stavu mých problémů s tendinozou Achil.šlach ze…»
  • Jaroslava Grohová: Prvního běhu v Běchovicích jsem se zúčastnila načerno : Váš článek mi udělal velkou radost, paní Grohová je skvělá trenérka a obdivuhodný člověk! »
  • Jak váha ovlivňuje výkon běžce : Mě se na shození pouze tuku skvěle osvědčila aplikace https://www.kaloricketabulky.cz . Zkoušel…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků