logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Františkolázeňská 24hodinovko, díky a díky také všem, co k tobě patří!

Františkolázeňská 24hodinovko, díky a díky také všem, co k tobě patří!

Jako pravidelný návštěvník Běžecké školy již několik let sleduji přípravy i ohlasy na tato listopadová setkání lidí dobré vůle. Myšlenka oslavy sametové revoluce běžeckým happeningem mi je velice sympatická. Měla jsem to štěstí, že jsem v té době končila vysokou školu a zažila tu úžasnou atmosféru Listopadu 1989 přímo v Praze. Z anonymního velkoměsta se najednou stala jedna velká rodina. Ve dvaceti člověk vnímá svět černobíle – dobro a zlo jasně oddělené. A ono to tu bylo. Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Lidé byli k sobě milí, děly se věci, které jsme si před pár měsíci ani nedovedli představit. K tomu brzy přišla doba adventní, která vše ještě umocnila. Otvíraly se kostely a lidská srdce. To se nedá popsat, to se musí zažít. Navíc, když se vám to trefí do věku, kdy to dokážete nejvíc vnímat. Byla jsem zamilovaná, měla kolem sebe spoustu kamarádů a celý život před sebou. Je to doba, na kterou vzpomínám s velkou nostalgií, a vzpomínky si v době chovám jak nejvzácnější poklady.

Je to už 27 let, svět se mění, ale je dobré si připomínat, jaké to tenkrát bylo. Běžeckou školu jsem objevila na podzim roku 2012 někdy v době, kdy se připravovala další Františkolázeňská tenkrát ještě 23hodinovka. Měla jsem pocit, že právě ve Františkových Lázních se kus té krásné doby jednou v roce na 24 hodin vrátí.

Od nás z Třeboně je to pěkný kousek

Od nás z Třeboně je to pěkný kousek cesty, a tak jsem myslela, že zůstanu jen fanouškem této akce. Jenže letos se ve Velešíně v hlavě jednoho běžce zrodil nápad, rozšířil se k dalšímu až do Třeboně, a když se dostal i k mým uším, hned jsem věděla, že chci jet taky. Moje cíle byly poněkud jiné, než měli pánové, pro něž byla stovka samozřejmou povinnosti, ale o to víc jsem se těšila. Měla jsem i obavy, neboť akce, od nichž hodně očekávám, ve skutečnosti nebývají až takové.

No a jak to nakonec dopadlo? První člověk, kterého jsem potkala, byla Lenka. Víc ani psát nemusím. Sluníčko, úsměv od ucha k uchu, potřásla nám rukou, uvítala ve Františkových Lázních a já věděla, že to bude dobrý. Tady se možná opravdu jednou za rok otvírají poklady.

Dalším velkým lákadlem pro mě byla vidina osobního setkání s Milošem

Dalším velkým lákadlem pro mě byla vidina osobního setkání s Milošem. Měla jsem kliku, natrefila jsem na nabídku, mít ho 15 minut jen pro sebe, a tak jsem neváhala ani minutu a hned se přihlásila, že ho chci. Ostatně to jsem chtěla už od chvíle, kdy jsme se před čtyřmi roky „seznámili“. Běhám sice už dlouho, ale stále mám pocit, že to není ono. Nesu si sebou trauma, že si mě při tělocviku učitelé vybírali vždycky, když chtěli ostatním dobře ukázat chyby při různých disciplínách. Podle běžecké školy se snažím vylepšit svůj běžecký styl, ale nevěřím si. Miloš mi zvedl sebevědomí, když mi řekl, že to není až tak hrozný. Snad se mi časem povede napravit i vrozenou dispozici k Chaplinově chůzi. Díky, Miloši, bylo to příjemné setkání.

Z Františkových Lázní jsem si přivezla i běžecký, tedy spíš vytrvalecký zážitek. Tolik kilometrů jsem ještě nikdy během 24 hodin nenachodila, ale tady se to prý běžně stává. To bude tou zázračnou atmosférou. Pravda, raději bych chodila v přírodě, v prostředí některých našich krásných hor, v teplejším ročním období, ale tady je to o něčem jiném a záleží na každém z nás, co si odtud odvezeme a čím přispějeme.

Františkolázeňská 24hodinovko, díky a díky také všem, co k tobě patří!

  • přečteno: 825/809×
Františkolázeňská 24hodinovko, díky a díky také všem, co k tobě patří! Františkolázeňská 24hodinovko, díky a díky také všem, co k tobě patří!

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (11 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

Podle čeho si budete vybírat běžecké boty na sezónu 2017

Během následujících týdnů budete osloveni firmami vyrábějícími, či prodávajícími běžeckou obuv s jejich vzory pro rok 2017. Podle čeho se budete při výběru orientovat?

podle značky49
podle povrchu na němž převážně běhám24
podle barvy2
podle šířky boty ve špičce13
podle výšky dropu (rozdílu mezi výškou paty a špičky)14
podle váhy13
podle počtu technických fines, které budou ve výčtu jejich vlastností4
podle toho, jak se v nich budou cítit moje nohy68

kde se diskutuje

  • Životní maraton aneb proč jsem začal běhat : Ahoj Michale, super článek. Hodně mi pomohl v nalezení sebe sama a pochopení co je v běžeckém…»
  • Úrazy Achillovy šlachy. Prevence a jejich léčení : Dobrý den, na tuto diskuzi jsem narazila při pokusu se opět posunout o kousek dál při řešení svého…»
  • Cháron tě zve k sobě – chceš-li mu utéct, zpomal – buď trpělivý, vše má svůj čas, i ty budeš vítěz : kdy bude kniha k mání??? děkuji »
  • Cháron tě zve k sobě – chceš-li mu utéct, zpomal – buď trpělivý, vše má svůj čas, i ty budeš vítěz : Dobrý den je mi 40.let a před dvěma léty jsem začal běhat. Byl jsem jeden z těch, kteří začali…»
  • Životní maraton aneb proč jsem začal běhat : Po přečtení, ačkoli je už 11 večer, mám chuť vyběhnout a běžet a běžet pro ty pocity, které my…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků