logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Běhání nejen ve dvou

Běhání nejen ve dvou

Tak prý máme s Danou napsat knížku „Běhání nejen ve dvou“. Co napsat, my už na ní máme v šuplíku dva a půl roku smlouvu a pořád jsme se nějak nedohodli (myslím tím s Danou, nakladatel má jasno), o čem by vlastně ta knížka měla být, jestli vůbec má smysl něco takového psát a bude to někdo číst?

Tento článek vyšel na běžecké škole 9.12.2016 a už jsme jí začali psát :)

Abych ale nebyl při pátku tak skeptický, zvlášť když vím, že spíš očekáváte nějaké povzbuzení do posledních tří týdnů před „ježuchem“, kdy se vám zdá, že všechno běží nějak šejdrem, nic není tak, jak by mělo být, všichni jsou podráždění a někam spěchají, v krámech spousta lidí a když si konečně vyberete nějaký dárek, který by se mohl líbit, tak chramst a jiná ruka jej vítězně svírá a nese k pokladně, zatímco vy jste zase utřeli. Jo, je to pech, tenhle předvánoční lásky čas.

Tak abyste neřekli, přepnu do radostného módu. Je fakt, že i když jsem někdy hodně unavený a nejraději bych někam zalezl, tak když přijdu domů, vrhne se ke mně smečka našich psů a za nimi vidím usmívající se Danu, všechna únava je ta tam a já vím, že jsem tady dobře.

Bydlíme dva roky ve svém a mně je, jako bych se vrátil do dětství, kdy jsem bydlel v Horních Počernicích hlavně s babičkou Matyldou, které jsme se sourozenci přezdívali Sam Hawkins, protože měla stejně šedivé vlasy, jako tento hrdina Mayovek paruku, ale hlavně měla neskutečnou trpělivost a i když ji život pěkně semlel, tak dokázala člověku dát tolik lásky, kolik jí jen byl schopný unést. A taky dokázala vytvořit doma takovou pohodu, že se člověk po celodenním rajtování venku rád vracel domů.

Jí hlavně mohu děkovat za to, jaký jsem, a že jsem se, byť zpočátku tomu bylo spíše naopak, naučil milovat lidi. No a přesně stejně se nyní cítím, když se vracím domů a je jedno, jestli jedu po celodenním běhání z Prahy či odkudkoliv, nebo se vracím jen z hodinového výběhu se psy.

Danu jsem měl rád od prvního telefonátu, který jsem s ní měl, když si umanula, že by se chtěla naučit běhat a jednou uběhnout maraton. Pár let trvalo, než jsem ji přesvědčil, aby si to samé ona myslela o mě, teda, že bychom byli skvělý pár.

Pravda, občas to mezi námi jiskří a náš vztah připomíná „Italské" manželství, ale je pravda, že i ty okamžiky, kdy si jdeme po krku, si dokážeme hodně užívat. A pak je tu to, co nás spojuje nejvíc, a to je pohyb. Protože přátelé, to známé „kdo chvíli stál, už stojí opodál" platí v životě víc, než si kdo z nás uvědomuje.

Proto jak jen můžeme, jsme venku a buď jen tak couráme (to bylo do doby, než jsme si před dvěma lety přivezli prvního whippeta Doníka), nebo jdeme ven (dnes již se třemi) whippety. Díky Simono, tedy vlastně Teddy z Úplňku, za tvoje neposedná dítka. Jdeme ven nebo si jedeme ještě 2x – 3x týdně zacvičit s Janou do Sportcentra Cheb.

Všechno, co děláme, nás moc baví a užíváme si to, přestože nám není dvacet, ale už 56 respektive 62, a přestože ve svém věku už bychom měli mít rozum a ubrat na rychlosti, jak si myslí mnozí. Na druhou stranu vidíme, jak daleko (ale i jen o něco) mladší, či naši vrstevníci, reagují na to, co děláme, jak to děláme. Jak se jim to líbí. Jak je inspirujeme…

No a o tom by měla být naše společná kniha, tedy o našem životě a o inspiraci pro druhé, kteří to chtějí mít jako my, ale zatím buď nenašli odvahu si to dovolit, nebo nevědí, jak na to.

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (18 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

pavel kosorin | 10. 12. 2016 18.05 hod. | 95.140.247.xxx
hezký čtení, moc hezký! běhejte, milujte se a pište :-)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běhání ve dvou

všechny články Běhání ve dvou

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»
  • Nenechte se nachytat při výběru běžecké obuvi či běžeckého oblečení. Neplatí, že nejdražší rovná se nejlepší : Naprosto souhlasím. Fakt nezáleží na tom, jestli je oblečení drahé nebo levné. Hlavně musí být…»
  • Částečná katarze Martina Odložila formou maratonu (v roce 1996) : 21.8. 2020 Sedim na malebnem hrbitove v Cernosicich a vzivam se do zakouti plneho Verky Caslavske.…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků