inzerce

Od tlusťocha ke sportu

Od tlusťocha ke sportu

Psal se rok 2014 a já měl váhu 96 kilo při výšce 170 cm. Takže jednoho dne jsem si řekl dost a změnil úplně svůj život. Začal jsem jíst zdravěji a k tomu jsem se začal trochu hýbat.

Nejdříve fitness, později jsem přidal kolo, kde jsem za rok dokázal ujet 3000 km. Váha šla postupně dolů. Na jaře roku 2015 jsem poznal svoji budoucí manželku (která běhala) a svoji závislost – běh.

Samozřejmě jsem na ni chtěl udělat dobrý dojem, tak jsem začal běhat taky. Chvíli jsme chodili spolu, ale po nějaké době mi to nestačilo a chodil jsem běhat i sám. Nebyl to běh, ale spíše indiánská chůze.

Později jsem se stal členem skupiny Rozběháme Teplice, která mě v běhu motivovala ještě víc, a začal jsem se zlepšovat. Rok 2016 pro mě byl velmi osudný – první běžecký závod a mě to tak chytlo, že jsem jich za rok absolvoval hned několik.

Na každém závodě jsem si zaběhl osobní rekord a to mě motivovalo v běhání ještě víc. Na podzim jsem se přihlásil do projektu Maraton pod 4 hodiny, kam jsem byl vybraný. Byl jsem neskutečně šťastný. První zátěžový test, tréninkový plán a moje první setkání s Milošem, kde nám ukázal, jak běhat a dělat běžeckou abecedu.

Běh podle tréninkového plánu byl pro mě velice těžký, jelikož jsem musel běhat na tepovku, kterou jsem dříve nikdy neřešil. Byla to spíš rychlá chůze nebo pomalý běh, ale postupem času vidím, jak na tu stejnou tepovku běhám rychleji a stále se to zlepšuje. Hlavně to není o honění km za nejlepší čas, ale běh si užít. Můj cíl je doběhnout maraton pod 4 hodiny se skvělou skupinou a úžasným trenérem.

kde se diskutuje

• Co celý život hledám : Ahoj Milosi diky za odvazny a krasny text. »
  • Co celý život hledám : »
  • Nejlepší způsob, jak můžete zlepšit váš běh, je postavit svůj tréninkový plán na tempu, které jste schopni udýchat : Ahoj Barčo , taky jsem rekreační běžec . Pokud chceš začít běhat , tak by jsi si měla hlavně kvůli…»
  • Taping kolena : Dobrý den, ráda bych se zeptala na tapování. Před lety jsem běhala poměrně hodně, až mě z toho…»