logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Když už vám nestačí obyčejná desítka

Když už vám nestačí obyčejná desítka

Všimli jste si jich také? Běžců požitkářů… Namísto rekordů a soupeřů honí raději zážitky. Běžců, kteří neváhají jet přes půl republiky, aby si proběhli originální trať nebo vyzkoušeli něco nového, je stále více. A City Cross Run požitkářům běží naproti.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

  1. Proč si radost nechávat pro sebe?
  2. City Cross Run Praha a Česká Lípa živě

City Cross Run kombinuje běh ve městě s přírodou. Ač se to na první pohled může zdát nepřirozené, opak je pravdou. Město dává závodu svého ducha a příroda kouzlo. Když v Praze běžíte vstříc Hradčanskému náměstí, před vámi důstojně ční Pražský hrad a vaše boty pleskají o dlažbu, po které po staletí jezdily královské kočáry, rázem máte povznášející pocit, i když vaše nohy ještě cítí zakyselení z předešlého výběhu k Petřínské rozhledně. A než se nadějete, jste během několika vteřin v zámecké zahradě a atmosféra závodu se rázem změní. Najednou jsou kolem vás stromy, ptáci a klid. Tu a tam vydupete krátké schody, obtočíte se okolo zábradlí, vyběhnete krátký švih, vyberete ostrou zatáčku. V České Lípě zase vystartujete přímo z centra města z náměstí T.G. Masaryka. Na trase vás překvapí kontrast malebné klášterní zahrady a asfaltového království autodromu v Sosnové. A ani se nenadějete a běžíte opět lesy a kolem rybníků lokalitou Dubice.

Na City Cross Runu se zkrátka stále něco děje. Zvláště když pořadatelé trať proloží překvapením, které do poslední chvíle tají. Jako například průběh tramvají, který v pražské Stromovce závodníci opravdu nečekají a z fotek je vidět jejich úžas i pobavení. Běhání není jen o sportovním výkonu, ale také o zážitcích. Naprosto unikátní trasa přes celé město, hudební zpestření, pohodová atmosféra a samozřejmě kvalitní servis. To je naše každoroční nabídka běžcům na závěr běžecké sezóny říká Mirek Jiřík z pořádající agentury Sportify.

Při sportu a při běhu zvláště je lidský organismus mnohem více otevřený vjemům a pocitům. Vše je pro vás intenzivnější. Jak se říká, dostává se vám pod kůži. A byl by hřích takové momenty ještě nepřiživit. Proto vám u výhledu na Daliborku zahraje houslistka, ve vinici cimbálovka, a když se zdržíte a usmějete, tak i doušek vína vám dodá kuráž do dalších kilometrů.

Máte pravdu. Dostat vše do krátkého 3 km kolečka nelze. Proto jsou závody City Cross Run dlouhé (16 km) a v Praze dokonce vedou z jednoho místa na druhé. Na své si tak přijdou i výkonnostní běžci a na startu se scházejí naši nejlepší vytrvalci. První a třetí ročník vyhrál Vít Pavlišta a ten druhý pak Jan Kreisinger, kteří si pochvalovali nejen atraktivní formát závodu, ale také možnost porovnat svoji výkonnost se závodníky z jiných odvětví. Různorodost trati dává šanci na přední umístění i lyžařům, cyklistům, orientačním běžcům nebo například vodákům.

City Cross Run Česká Lípa

Proč si radost nechávat pro sebe?

Sdílené zážitky jsou dvojnásobná radost. Proto závod můžete absolvovat jako štafeta, proběhnout si trať ve skupině a zapózovat společně fotografům nebo si ze závodu udělat rodinnou procházku a trať zdolat jen chůzí. Že by se na vás někdo díval kvůli chůzi skrz prsty. Nepřipadá v úvahu! Hlavní je radost z pohybu a mít dobrý pocit ze dne stráveného venku s přáteli.

V cíli City Cross Run ale nekončí. Pro všechny účastníky i jejich doprovod je v cílovém areálu tradičně přichystaný Food festival s ochutnávkou jídel z celého světa, hudba, zábava a prodejní stánky se sportovním zbožím.

Smyslem závodu City Cross Run je proměnit na jeden den město v běžeckou arénu. Trasu běžcům zpestřit hudbou, překvapit je něčím unikátním a v cíli je chvíli “zdržet”, aby všechny dojmy mohli v klidu probrat a vstřebat. Zkrátka aby to nebyl jen běžecký závod, ale příjemně strávený den pohybem pro celou rodinu. Dává vám to také smysl? Pak jste srdečně vítáni na podzim na startu ať už v Praze (15.10.), kde City Cross Run již zdomácněl, nebo v České Lípě (30.9.), kde se v roce 2016 odehrál premiérový ročník. Registrace jsou již v plném proudu.

Více informací na www.citycrossrun.cz

City Cross Run Praha a Česká Lípa živě

City Cross Run Praha

City Cross Run Česká Lípa

bezeckaskola. cz foto
  • přečteno: 6659/6334×
Když už vám nestačí obyčejná desítka

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (4 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Z Buštěhradu na Sněžku… po svých… : Prostě a tak ... Řečeno bylo dost a mohlo by být dalšími... Jen to zkusit... Vždyť rozklusávaní a…»
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Krásně napsáno, běh je nejlepší antidepresivum, děkuji za motivační články, rady a sdílené…»
  • Správný střih a správná podpora. Nová kolekce podprsenek NIKE PRO BRA : Já osobně si myslím, že stačí i levnější podprsenka, ale hlavně funkční. Jinak já ji kupovala tady…»
  • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj, narazil jsem nedávno na tento trénink. Zatím mám za sebou 2 běhy a líbí se mi to. Jenom mi…»
  • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Adélo, bohužel Běžecká čítanka je už několik let beznadějně vyprodaná a její nové vydání se…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků