logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Jak jsem poznala bláznivou běžeckou rodinu!

Jak jsem poznala bláznivou běžeckou rodinu!

Běhání jsem vždy nesnášela. Pro mě kousek běžet byl nepředstavitelný problém. Mám velká prsa, bolí mě z toho záda, není to zdravé pro klouby… Těch výmluv byla spousta. Začala jsem tedy chodit alespoň na HEAT, abych se trošku hýbala, protože po té třicítce to s váhou nebylo nic moc. Ono to s ní nebylo nic moc ani před tou třicítkou vlastně. Ale tak nějak jsem to moc nevnímala. Pak mi kamarádka Lucie básnila o tom, jak chodí běhat se skvělými lidmi.

Moc mi nešlo na rozum, proč z Duchcova sedne do auta a jede si zaběhat do Teplic. Když běhat, tak snad nazuju kecky a jdu se proběhnout kolem baráku, ne? Je to nejen ekonomičtější, ale zabere to i mnohem méně času. Nakonec mi ale zvědavost nedala a začala jsem taky trochu běhat. Nejdřív kilometr, potom dva, tři… až jsem s vypětím všech sil uběhla dokonce 5 km. Lucka pořád otravovala, kdy že to s nimi vyběhnu. Pořád se mi ale do toho nechtělo. Přeci nebudu jezdit běhat do Teplic. Nejsem blázen. Je to dobrých 15 km.

Asi ze zvědavosti jsem tedy nakonec řekla, že jdu. Lucka se dušovala, že běhají těch 5 km tak jako maximálně a v pohodovém tempu. No tak snad to dám a uvidíme. První výběh byl super. Všude se čekalo, nebyla jsem poslední a bylo to docela prima. Uběhli jsme 7 km a já to vlastně ani nepocítila. Vůbec nechápu, jak je možné, že jsem měla problém s 5 km. A pak mi to došlo. Celou cestu jsme si povídali. Padaly vtipy, narážky, legrácky… a tak strašně to uteklo, že jsem vlastně ani nevnímala, že vytvářím nějakou námahu. Další výběh se běželo 8 km, a já začala se sluchátkama a pejskem trénovat i doma. Prvních 10 km přišlo omylem a jakoby nic, když jsem vytáhla kamarádku běhat. Taky se toho bála a ejhle. Zvolily jsme nějakou trasu, ani nepřemýšlely, jak je dlouhá, a nakonec to bylo 10 km. Krásné. Od svého prvního výběhu se těším na každou neděli, kdy uvidím svou běžeckou bláznivou rodinu. Už se tomu přizpůsobuje i rodinný program a jsem za to moc ráda. Sem tam si jdeme zasáňkovat jen tak v běžeckém a běží se dál, někdo dělá šipky do sněhu, vytváříme bláznivé fotky a hlavně: JSME OPRAVDU KAMARÁDI. Parta sportovních nadšenců, která se sejde kdykoliv a nejen v neděli.

Dnes jsem na tom tak, že 3x týdně sedám do auta a naprosto neekonomicky jedu do Teplic si zaběhat se svou skupinou. Každý máme jiné tempo a i jiné tréninkové plány, ale vždy se nějak domluvíme. Vyměnila jsem kecky za běžecké boty, koupila si běžecké hodinky a nějaké funkční hadříky, aby mi nebyla zima. Každý mi ochotně sdělil své zkušenosti s tou a tou značkou, tím a tím oblečením. Běhání v -8°C pro mě není problém, běháme opravdu za každého počasí a každý běh je krásný a plný legrace. To, jestli jsem zhubla či ne, už dávno neřeším. Je mi s těmi lidmi hrozně fajn, vím, že běhat budu, a i kdybych neměla přes týden čas si jet s nimi zaběhat, tak určitě udělám vše pro to, abych neděli nevynechala.

  • přečteno: 4156/3837×

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (28 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Ženy v běhu

všechny články Ženy v běhu

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Petře, znamená to, že máš v jednom tréninku střídat 7x po dvou minutách 2 minuty vycházkové s 2…»
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Ahoj, Potřebuji a to zdůrazňuji, zničit, staré návyky. Vážím 150 kg a po přečtení článků jsem…»
  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Ještě jsem zapomněla mám157 cm vážím 56,5 kg »
  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Já tedy nevím je mi 70 let a denně spálím 450 až520 kalorií. Neběhám. Běžný režim 2x denně s…»
  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Já tedy nevím je mi 70 let a denně spálím 450 až520 kalorií. Neběhám. Běžný režim 2x denně s…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků