logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Pomáhej během, jako je to běžné na Londýnském maratonu

Pomáhej během, jako je to běžné na Londýnském maratonu

Projektem Vyslanci pro Paraple, jsme v roce 2009, kdy jsme ho na Běžecké škole uskutečnili, trošku předběhli dobu. Podobné to pak bylo i s projektem Kilometry pro Paraple v roce 2010. Ale kdo jiný než Běžecká škola by měl být v aktivitách spojených s běháním o krok vepředu, že. Pro letošní rok přišel Run Czech s myšlenkou napodobit možnost přihlášení se na jeho závody tak, jak je to běžné na Londýnském maratonu. Bohužel, když dva dělají totéž, není to totéž.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Projekty Armády spásy, které svým během můžete pomoci realizovat
  1. Dominika běží pro úsměv opuštěných seniorů
  2. Miloš běží pro úsměv dětí, protože v něm spočívá jejich šťastnější budoucnost
 2. Tak kdo z vás se stane dalším dobroběžcem, budeš to ty, ty, nebo ty?

Myšlenka jistě chvályhodná, ale když nebyla takto dopředu prezentována, nesetkala se u běžecké veřejnosti s odezvou, jaká byla očekávaná. Tedy, že si ti, kdo touží běžet Pražský půlmaraton či maraton, ve chvíli kdy dojdou čísla vyberou některou neziskovou organizaci a koupí si číslo u ní.

Tak se stalo, že neziskové organizace nyní vlastní poměrně velké množství startovních čísel, za něž docela dost zaplatili, a tuší, že to letos fakt nebude dobrý obchod.

Ale konec stýskání. Jak se říká, všechno zlé k něčemu dobré. Tento neuspokojivý stav donutil lidi zodpovědné za přísun prostředků na bohulibou činnost neziskovek zamyslet se a pokusit se přijít s projekty, které sice budou vyžadovat více kreativity, ale pokud se povedou, mohou být cestou správným směrem pro roky budoucí.

Osobně jsem se rozhodl pomoci Armádě spásy, a to nejen proto, že k ní mám nejblíže, protože mám moc rád Pavla Kosorina, který je dlouholetým ředitelem azylového domu Armády spásy v Brně. Rozhodl jsem se tak hlavně proto, že jeho projekty mi dávají smysl a pomáhají našim lidem.

Projekty Armády spásy, které svým během můžete pomoci realizovat

Dětský tábor Armády spásy – podpora dětí ze sociálně znevýhodněných rodin

Křižánky – projekt komunitního bydlení pro lidi bez domova, kteří budou bydlet a pracovat na statku v Křižánkách – nový projekt, který má na starost Pavel Kosorin

Dům pod svahem – projekt následné péče, který pomáhá lidem závislým na alkoholu či gamblingu zvládat jejich abstinenci (odsud je pan Michal, který začal běhat a běžel svůj první závod v Olomouci)

Podpora osamělých seniorů – podpora služeb, které se věnují práci se seniory: Krnov, Ostrava, Havířov

Vybavení pro cca 200 sociálních bytů: ledničky, pračky... – sociální byty slouží lidem bez domova

Samozřejmě, pokud se rozhodnete svým během přispět přímo na nějaký konkrétní projekt ve městě, tak je to možné, ale prioritou jsou výše zmíněné. Sociální byty jsou ve všech městech, kde Armáda spásy v České republice působí (Praha, Brno, Ostrava, Bohumín, Frýdek Místek, Havířov, Chodov, Jirkov, Karlovy Vary, Krnov, Opava, Přerov, Šumperk)

Dominika běží pro úsměv opuštěných seniorů

Moji prarodiče jsou obklopeni milující rodinou, ale neměli bychom přehlížet ty, kteří jsou opuštěni, jen proto, že nejsou vidět a slyšet.

Málokdo si uvědomuje, kolik životní moudrosti nám mohou staří lidé předat. Já jsem se jí nechávala inspirovat už jako malá holka u svých babiček a dělám to takto dodnes. Staří lidé si zaslouží naši plnou pozornost. Obecně se tvrdí, že děti jsou naší budoucností, já jsem ale pevně přesvědčena, že tuto budoucnost je potřeba stavět na pevných základech, a těmi jsou právě staří lidé a jejich životní zkušenosti. Velmi mě proto oslovil projekt Armády spásy na podporu opuštěných seniorů přímo v jejich přirozeném prostředí. Díky pomoci ze strany sociálních pracovníků mohou tito lidé déle vést plnohodnotný život ve svých domovech bez nutnosti umisťování v různých typech zařízení. Rozhodla jsem se proto svým během podpořit tento projekt a budu velmi ráda, pokud se ke mně připojíte a pomůžete mi tuto výzvu zdolat. Vy, co mě znáte, víte, že už běh samotný pro mě opravdu velkou výzvou je:-).

Miloš běží pro úsměv dětí, protože v něm spočívá jejich šťastnější budoucnost

Osobně jsem se rozhodl podpořit svým během na karlovarském půlmaratonu projekt Dětský tábor Armády spásy, a pomoci na něj získat co nejvíce finančních prostředků, neboť vím, jak je těžké pro ty, co se narodili do určitého prostředí, zlomit „prokletí" životního stylu rodiny, do níž se narodili. Málo kdo si uvědomuje, že sociální prostředí je něco jako vězení, z něhož se dostat je horší, než když vám brání dostat se ven silné zdi a mříže. Pohled na silné zdi a mříže v nás vyvolává touhu je překonat a dostat se ven, stůj co stůj. Zdi a mříže v nás probouzejí představy, jaké to je tam venku, a tím probouzejí naší touhu po změně.

Životní styl rodiny je těžké změnit proto, že představuje něco důvěrně známého, i když třeba nevyhovujícího. Představuje pro nás bezpečí, zatímco vše vně je neznámé, protože nepoznané, a tím i „nebezpečné“.

Mám za to, že možnost strávit pár týdnů mimo svou rodinu, poznat, že život může vypadat i jinak, může v dětech pomoci nastartovat proces snění a odtud už je jen krok k tomu chtít svůj život změnit, i když to bude znamenat postarat se v životě sám o sebe.

Pomozte mi, aby co nejvíce dětí letos mohlo absolvovat Dětský tábor Armády spásy a dostal tak šanci na změnu, nebo alespoň prožilo pár krásných týdnů, které jim jejich nejbližší nemohou z různých důvodů poskytnout.

Tak kdo z vás se stane dalším dobroběžcem, budeš to ty, ty, nebo ty?

Přidat se je snadné. Stačí si vybrat jeden z projektů, který je vám nejbližší a zavolat nebo napsat Mirce Janouškové tel: 773 795 003 mirka_janouskova@czh.salvationarmy.org a domluvit se na realizaci. Mně to trvalo pět minut.

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (6 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

 • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
 • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
 • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
 • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»
 • Nenechte se nachytat při výběru běžecké obuvi či běžeckého oblečení. Neplatí, že nejdražší rovná se nejlepší : Naprosto souhlasím. Fakt nezáleží na tom, jestli je oblečení drahé nebo levné. Hlavně musí být…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků