logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Na srdce je cyklostezka z Ostrova do Stráže nad Ohří, a ta panoramata!

Na srdce je cyklostezka z Ostrova do Stráže nad Ohří, a ta panoramata!

V sobotu jsme měli v plánu 26 km. Říkám si, to bude pohoda, jen musím najit trasu, kde to odběhnu. U babi na Klínovci jsem si vzhledem k počasí (šílený vítr, déšť, sníh, trakaře) netroufal. Tak jsem si nechal poradit. A zábava začala.

Ráno jsem do sebe místo snídaně hodil 10 lentilek, které jsem potichu ukradnul prckovi:-D. Pak mě zmerčil, tak jsem musel 3 vrátit:-D. Nachystal jsem si ionťák, podíval se na počasí dole pod kopcem, dal na radu a jel do Ostrova nad Ohří, s tím, že si dám rovinatou trasu do Stráže nad Ohří.

Obléknul jsem se a po osvícení, že si přeci jen vezmu teplejší ponožky a tričko navíc, jsem sednul do auta a vyjel.

Dorazil jsem do města, přivítala mne krásná cyklostezka kolem nádraží. Nádherný asfalt. Vítr a déšť sice docela trápily, ale my běžci nejsme z cukru, no ne? Vybíhám. První kilometr pohodička, rozklus, tepovka zlobí a ne a ne slézt dolu. Kašlu na ni, minulý trénink byl stejný.

Po prvním kilometru asfalt skončil a cyklostezka se zlomila do srázu do zahrádkářské kolonie. Bahýnko jedna báseň, sucho v botách jsem uhájil do třetího kilometru, kdy jsem cáchnul do líbezné kaluže, která nemilosrdně naplnila vodou i druhou botu. Ok, aspoň, že jsem se ještě nevymáznul na tom kluzkém bahně.

To mi vydrželo asi do pátého kilometru. Při seběhu z kopce se v blátě nemilosrdně poroučím k zemi a jako tatranský bob sjíždím odhadem 10 metru tak kvalitním šusem, že bych předjel i Alberta Tombu v cíli obřího sjezdu.

Zvedám se a mažu dál. Nemusím ani říkat, že rovinku jsem zažil pouze na prvním kilometru, jinak běžím, haha, spíš se plácám jako kačer v blátě z kopce do kopce.

Sbíhám do Velichova (nejsem si 100% jistý názvem, přeci jen oči jsou bahýnkem a slaným potem lehce rozostřené). Hurá asfalt. Do další vesničky je celkem i rovina (40 m převýšení se nepočítá).

Za vesnicí začíná další překvápko. Cyklostezkou (vážně by mne zajímalo, kdo ji vymyslel a jestli se tam byl vůbec někdo z ouřadu projet) běžím blátem, hnojem, po kolena bahnem a završeno sešupem v poli tak prudkým, že kloužu na botách a opět přistávám na pravý bok a frčím s líbezným mlasknutím do nejbližší větší kaluže, kde se vleže konečně zastavuji. Představuju si, že až prcek povyroste a bude zlobit, že ho sem vylákám a zničím:-D.

Dobíhám do Stráže nad Ohří. Poslední 2 kilometry nejsou kopce, ale o to víc prší a fouká. Ale jen tak mimochodem, ta panoramata jsou vážně pěkná.

Na 14. kilometru se otáčím a proti větru s vodorovným deštěm se vydávám na cestu zpět. Velichovský kopec do Ostrova přežívám jen náhodou, ve druhé třetině vzpomínám na telefonní číslo kamarádky, která dělá operace srdce, a přemýšlím, na kdy nejdřív mne vezme na výměnu pumpy, jejíž tlukot přehlušuje místní klekánici.

Vybíhám bahnem na nejvyšší vrchol trasy a zase se sunu kačeřím krokem dolů. Kaluže neřeším, jen si nechci ještě rozbit čuňu.

Dobíhám do Ostrova a užívám si poslední kilometr k autu, do tváře mi fučí orkán s deštěm. Dnešní běh byl fakt krutý. Vytahuju suché věci z kufru a převlékám se u auta od totálně zahnojených věcí.

Když už tam stojím v trenkách, pobavím nejen osazenstvo přijíždějícího autobusu, ale i hlídku místních měšťáků:-D. Borci jsou naštěstí v pohodě, tak mám veřejné pohoršení vyřešeno jen domluvou.

Sedím v suchých věcech v autě a jsem šťastný. Běhání totiž nikdy není nuda a dnešní trénink mne možná posunul k tomu, že si jednou splním svůj sen a odběhnu sedmdesátku v Alpách.

Fakt mne to dnes bavilo. Dnešní čas neřeším, tepovku už vůbec, šlo o přežití, a o morálně volní vlastnosti:-).

Díky za tip na trasu (mimochodem nastoupáno 520 metrů), možná by to bylo i na převýšení lehčí na Klínovci. Ale fakt to stálo za to. Jsem rozbitý a neskutečně šťastný. Možná začínám chápat Milošův „šťastný života běh"!

Jaromír Němec foto
  • přečteno: 3208/2971×

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (10 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Zaběhni s Milošem a Salmingem Pražský maraton 2017 pod 4

všechny články Zaběhni s Milošem a Salmingem Pražský maraton 2017 pod 4

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
  • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků