logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Běžecká termínovka tuto sobotu zavítá do Českých Budějovic. Rozběhne se tam již 6. ročník rodinného běžeckého seriálu RunTour

Běžecká termínovka tuto sobotu zavítá do Českých Budějovic. Rozběhne se tam již 6. ročník rodinného běžeckého seriálu RunTour

RunTour, běžecký seriál napříč krásami českých měst. 8 měst, 8 běžeckých zastavení a nespočet zážitků. Kdo nemá rád velké masové závody, je pro něj tento rodinný seriál tím pravým. A že je RunTour pro všechny, o tom vypovídá i sestava tratí. Začíná se již tradičně závodem nejmenších na 500m. Následuje trať dlouhá 1km pro starší děti. A po dětských závodech přichází čas dospělých, kteří si můžou zazávodit na trati dlouhé 5 nebo 10km. Po tuto dobu vám vaše ratolesti pohlídají bezplatně v dětském koutku. Takže přijet na tyto závody s celou rodinou je skvělá volba. Navíc se všichni pyšní medailí na krku, protože tu dostane opravdu každý účastník běhu. A pro ty nejvíce zapálené běžce, kteří s RunTour objedou všechna města, je na konci seriálu připravena trofej RunTour master.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Jak to bude probíhat a jak vypadá složení vodičského týmu
  1. Simona Pancíř Švarcová, „kapitán" vodičského týmu
  2. Jiří Gruntorád, úsměv, mluvení a sport
  3. František Pancíř, „sporťák" každým coulem
  4. Pavla Slanec, sportovkyně od mala
  5. Jan Slanec, od motivace manželky k motivaci všech
  6. Jan Dvořák, RunTour ve dne i v noci
 2. Jak to bude probíhat

Ovšem ta celkově rodinná a velmi přátelská atmosféra je prostě nejvíc. O zázemí závodů se postarají sponzoři a partneři o skvělou atmosféru moderátoři, živá kapela a celý realizační tým RunTour, s kterým se osobně potkáváte. Ještě vás může mile překvapit vylosování v tombole plné skvělých cen. Ve výsledkové listině naleznete nejen svůj čas, ale také diplom a fotografie z trati, které jsou vaše bezplatně.

Nedílnou součástí RunTour je charitativní pomoc Nadaci Leontinka. 50kč z každého startovného putuje právě tímto směrem. Výslednou částku na konci sezony ještě Česká pojišťovna zdvojnásobí. Nevidomí běžci jsou též ve startovním poli se svými traséry a jejich odhodlání a energie je neskutečná.

Proběhněme s RunTour českými městy, udělejme něco pro sebe i pro ty, kteří naší pomoc potřebují. 8.4. nás přivítá krásné náměstí Českých Budějovic, 13.5. Ústí nad Labem, 27.5. okouzlující Brněnská přehrada, 10.6. historické centrum Plzně, 19.8. kopečky kolem Liberecké ZOO, 2.9. Olomoucké Smetanovy sady, 30.9. Pražská Ladronka a seriál se uzavře 4.11. na dostihovém závodišti v Pardubicích.

V letošním roce oproti těm předchozím bude start probíhat ve vlnách, řadit se budou běžci do koridoru. Novinkou je také stálý tým vodičů. Ve všech RunTour městech budete potkávat stejné tváře. Vodiči se po rozcvičce vždy přemístí do určeného koridoru a poznáte je s přehledem. Kromě praporku s časem, který ponesou na zádech, budou oblečení ve stejnokroji od našich partnerů Royal Bay a Salming.

Jak to bude probíhat a jak vypadá složení vodičského týmu

Simona Pancíř Švarcová, „kapitán" vodičského týmu

Simona Pancíř Švarcová

Simona je vášnivou sportovkyní. Kromě běhu, který je její láskou a kterou šíří dál mezi ostatní, vede hodiny Fitballu a kruhové tréninky. V Run Tour není žádným nováčkem, zaznamenat jste jí mohli již v předchozích sezónách, kdy ostatním běžcům pomáhala na trati dosáhnout jejich cílů. O tom, že to dělá správně není pochyb. Po každém závodě se jí dostává nejen mnoha díků, ale také úsměvů na tváři. Svou pozitivní energii šíří okolo sebe a tak to bude i letos na trati. Se svým vodičským týmem vás provede všemi Run Tour městy.

Jiří Gruntorád, úsměv, mluvení a sport

Jiří Gruntorád

Tak by se dal charakterizovat tenhle sympatický mladý muž. Jeho životním koníčkem je vést lidi k lepšímu životu i tělu. Je lektorem mnoha fitness forem skupinového cvičení (BOSU, TRX, Fitkruháč, H.E.A.T. Programu, atd.) a stará se o komplexní přípravu běžců. Pokud nemá tenisky a triko, jeho další “montérky" jsou obleky a potkat ho můžete za mikrofonem na mnoha plesech, sportovních akcích, tiskovkách, módních přehlídkách, apod.

František Pancíř, „sporťák" každým coulem

František pancíř

Má rád výzvy, účastnil se několika sportovních projektů a v loňském roce si zaběhl svůj první maraton a letos by se chtěl posunout ještě dál. Kromě toho, ale také jezdí na kole a triatlon mu také není cizí.

Pavla Slanec, sportovkyně od mala

Pavla Slanec

Ať už to byl tenis, squash nebo později různé formy aerobiku nebo spinning, Pavla byla sportovně aktivní už od mala. Pracuje jako manažerka v oboru fitness a wellness a tak je jí práce vlastně koníčkem. Běh samotný pro ni byl, ale dlouhou dobu velká neznámá. Zkoušela běžecký pás, ale na běhání venku si moc netroufala. Jednou když odpadla skupinová lekce v tělocvičně, to byla právě Simona, která Pavlu vzala běhat ven. A už u toho zůstala. Pavla by chtěla svojí zkušenost předat dál, zvednout další lidi z „gauče" a šířit lásku k běhu.

Jan Slanec, od motivace manželky k motivaci všech

Jan Slanec

Jak už to tak bývá, v manželství se sdílí všechno a tak je to i u Slanců. Ty běžecké zážitky s nimi sdílí i jejich výmarský ohař Scooby. Honza je všestranný sportovec, hraje hokej, fotbal, tenis, ale stejně jako Pavla běžecké akce sledoval zpovzdálí s velkým respektem všem účastníkům a říkal si „tak snad někdy také tak“. Pavle byl vždy tím nejlepším sparing partnerem a byla to vlastně ona, kdo mu vnukl myšlenku, stát se vodičem. Tak jako jí, podpoří i ostatní běžce na cestě k „jejich" času.

Jan Dvořák, RunTour ve dne i v noci

Jan Dvořák

Honza je jedním ze členů realizačního týmu a zároveň šéf sportovního týmu. Běhat začal právě díky RunTour a její báječné atmosféře. Na každém závodě dělá maximum pro to, aby byli běžci spokojeni. Jak v zázemí, tak na trati. Vodiče si na závodech střihl již několikrát a dopomohl běžcům na 5 kilometrové distanci dosáhnout svého vysněného času. Mimo běhání velmi rád jezdí na kole, na snowboardu a hraje softball a golf.

Jak to bude probíhat

všichni vodiči na Františkolázeňské 24 hodinovce

 • S vodičem se vždy sejdete v koridoru
 • Vodí se na časy: 25 min, 30 min, 35 min u závodu na 5 km, 45 min, 50 min, 55 min a 60 min u závodu na 10 km
 • Vodit se bude na reálný čas, nikoliv od výstřelu
 • Na občerstvovačkách vodič vždy přibrzdí, napijeme se a běžíme dál
 • Běhání si užíváme a vzájemně se povzbuzujeme
 • Vodič je tu pro vás, tak proč běžet sám
 • Běháme s úsměvem :-)

Nerudný týpek

A na závěr jen malá poznámka: Na úvodním závodě Run Tour v Českých Budějovicích se proženu i já, takže, kdo bude mít štěstí, bude si mě moci odchytit :)

Simona Pancíř Švarcová foto
 • přečteno: 3343/3045×, 1 komentář
Běžecká termínovka tuto sobotu zavítá do Českých Budějovic. Rozběhne se tam již 6. ročník rodinného běžeckého seriálu RunTour Běžecká termínovka tuto sobotu zavítá do Českých Budějovic. Rozběhne se tam již 6. ročník rodinného běžeckého seriálu RunTour Běžecká termínovka tuto sobotu zavítá do Českých Budějovic. Rozběhne se tam již 6. ročník rodinného běžeckého seriálu RunTour Běžecká termínovka tuto sobotu zavítá do Českých Budějovic. Rozběhne se tam již 6. ročník rodinného běžeckého seriálu RunTour Běžecká termínovka tuto sobotu zavítá do Českých Budějovic. Rozběhne se tam již 6. ročník rodinného běžeckého seriálu RunTour Běžecká termínovka tuto sobotu zavítá do Českých Budějovic. Rozběhne se tam již 6. ročník rodinného běžeckého seriálu RunTour Běžecká termínovka tuto sobotu zavítá do Českých Budějovic. Rozběhne se tam již 6. ročník rodinného běžeckého seriálu RunTour Běžecká termínovka tuto sobotu zavítá do Českých Budějovic. Rozběhne se tam již 6. ročník rodinného běžeckého seriálu RunTour

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (5 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Eva | 7. 4. 2017 10.40 hod. | 194.213.41.x
Takže další vodič Miloš Škorpil :-)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

 • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
 • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
 • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
 • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
 • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků