logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Vykouzlete úsměv dětem z integračních školiček během, chůzí nebo jízdou na kole

Vykouzlete úsměv dětem z integračních školiček během, chůzí nebo jízdou na kole

Jsou malí a mají celý svět před sebou, aby ho prozkoumali. Přesto mají na duši šrámy a zmatek v hlavičkách. Vyrůstají v sociálně slabých nebo vyloučených rodinách, vyrovnávají se s týráním a jejich rodiče se potýkají s různými závislostmi. Vykouzlit jim úsměv na tváři a přinést radost chce květnová výzva Pohybem za dětský úsměv, jejíž účastníci svou chůzí, během a jízdou na kole přinesou dětem radostné zážitky a společně jim ukáží cestu, na níž mohou být tím, kým chtějí.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

  1. A na co peníze putují?
  2. Sportovní odpoledne pro všechny

Dát nový rozměr kilometrům, které budou zdolávat ať chůzí, během nebo jízdou na kole, se rozhodli účastníci květnové výzvy Pohybem za dětský úsměv. A to právě rozměr pomoci druhým, těm, kteří jsou ještě malí, ale o své místo v životě už musí bojovat. Princip výzvy je přitom jednoduchý – každý účastník si při registraci zvolí částku, kterou chce věnovat za jeden kilometr, určí si dobrovolný cíl svých kilometrů a pak už jen stačí nazout si běžecké kecky, šlápnout do pedálů anebo vyrazit na procházku jarem. Své kilometry poté doplňují do tabulky a sledují, jak společně desítky lidí přispívají na šťastnější dětství těch nejmenších. Na konci měsíce svůj příspěvek za zdolané kilometry darují neziskové organizaci Smíšek a získají certifikát. Přidejte se i vy a registrujte se. Výzva probíhá

od 1. do 31. května 2017. Připojte se k nám i vy. Nejenom že pohyb je zdravý, ale zároveň jím můžete i pomáhat.

A na co peníze putují?

Každý z nás si čas od času potřebuje pročistit hlavu a vyrazit na výlet. Nedostatek finančních prostředků na výlety pro děti nejvíce trápí organizaci Smíšek. Děti mají mnohdy v hlavičkách takové zážitky, které si nezaslouží, a Smíšek se snaží zajistit jim řadu akcí, kde na to mohou zapomenout. V minulém roce uskutečnili zajímavé výlety díky soukromým dárcům, letos ale finance chybí.

Výlety nejsou jenom zábava, ale také vzdělávání. Například na akci Lesy Praha děti vyrazily za zvířátky do lesa, kde také přespaly, anebo vyjely na Staré Hrady, podívaly se za vojáky do Bechyně, výletovaly za mašinkami do Kolína, apod. Je spousta dalších krásných a zajímavých míst, kam by organizace děti ráda vzala, například pohádková říše Fábula. Nicméně děti jsou maličké, teprve předškolního věku, proto přestupy vlaků a komplikovanější doprava sebou přináší požadavek na pronajmutí autobusu, ale to je spojeno se zvýšenými náklady mezi 8 až 10 tisíci korun na výlet. A Smíšek provozuje v Praze hned čtyři integrační školičky.

Sportovní odpoledne pro všechny

Květnová výzva rovněž upozorňuje na aktivní životní styl a svobodný pohyb. Ve středu 17. května ve Žlutých lázních proto proběhne již 3. ročník tzv. Burpees Challenge, jejímž cílem je podpořit aktivní životní styl a zvednout lidi z gauče. Díky výtěžku z předchozích dvou ročníků dostala handicapovaná čtyřletá Lucinka nové chodítko a účastníci přispěli na splnění snů onkologicky nemocným dětem a dospívajícím. Za akcí stojí neformální uskupení SRTG Praha a jeho iniciativa Sportem plníme sny.

Kdy: Od 1. do 31. května 2017.

Kde: Kdekoliv – od Aše po Ostravu, od Longyearbyen po Puerto Williams i od Nuku’alofa po Funafuti.

Registrace

bezeckaskola. cz foto
  • přečteno: 2132/1913×

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (4 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Hubnutí nemusí vždy znamenat zblbnutí, aneb do plavek a do trenek s rozumem : Dobrý den myslím že tam máte chybí a to že co dříve bylo M dnes je S atd. Hezký den »
  • Zvyš své VO2 MAX, ušetříš tím čas na trénink i v závodech : Tabulka se mi zdá dost přesná. Garmin mi v současné době ukazuje dlouhodobě 46 a včera jsem běžel…»
  • Jak vybrat správnou běžeckou obuv pro sebe? Nechte ji vybrat vaše nohy! : Dobrý den, hledám své první speciální běžecké boty. Mám teď nike runer, ale jsou to spíše botasky…»
  • Dvacetitýdenní tréninkový plán Miloše Škorpila na pět a deset kilometrů : Dobrý den, měl bych jeden technický dotaz. V 19 týdnu v plánu na 10 km je v úterý plánován interval…»
  • Běhání na běžeckém pásu : Pás ? Nechápu.... Vždyť na běhu je nejkrásnější plout přírodou... vnímat vůni lesa, louky ....…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků