logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Do třetice všeho dobrého a zlého

Do třetice všeho dobrého a zlého

Po loňském roce, kdy nám nevyšel start v Budějkách kvůli kýle mého manžela, bylo náhradní řešení běžet v Ústí v září. Později se opravdu ukázalo, že to bylo jen náhradní řešení. Nedostatečný trénink, přepálený start a hrozné počasí – to vše si vybralo svou daň na manželovi již na 10. km.

Věděl, že já mám na víc, než se doploužit do cíle, ale my dva jsme jedno tělo, jedna duše, jsme tým a zrovna, jako já bych ho v tom nenechala samotného já, on by udělal úplně to samé pro mě. Zvládli jsme to, jako ostatně po celých 33 let, které zanedlouho oslavíme. Pro mě to byla výzva, pro něj to největší zklamání, že ho jeho tělo zradilo na plné čáře. Hodně dlouho to v sobě řešil, myslím si, že stále ještě zcela nepochopil, co se vlastně stalo.

20. 5. 2017 ½ maraton v Karlových Varech (pro nás téměř na domácí půdě) měl být pro něj tou největší satisfakcí a odpuštěním svému tělu. Co čert nechtěl, tři týdny před závodem přišla nemoc, únava z práce atd… co teď? Ráno před závodem byl chudák s nervy úplně na štíru, viděla jsem mu na očích, jak moc se bojí. Za tu dobu, co se známe, už poznám z jeho mimiky téměř vše:-). Jeho slova zněla jasně – pokud i teď mě tělo zradí, je to můj poslední půlmaraton, víckrát do toho nepůjdu.

Konejšila, uklidňovala ho jako malé dítě, věřte, že v tu chvíli mi tak připadal, jako malé bezbranné dítě, vím, že se strašně bál té opětovné výzvě postavit, i když je to chlap téměř na prahu 60. Náš plán zněl tentokráte jasně, budeme se držet vodičů na 2:30, pokud nám síly dovolí, pokusíme se zrychlit, tak na 19. km. Až do 18. km jsme se jich drželi jako klíště, únava již na manžela padala, zpomaloval, aby doběhl do cíle s čistým štítem. Neumíte si představit tu radost, úlevu, když běžíte cílovou rovinkou. Naši vodiči už byli v cíli, moc jsme si přáli být s nimi, ale náš sprint do cíle nám to vrchovatě vynahradil, doslova jsme letěli jako smyslů zbavení, a toto je náš vysněný čas – 2:30:48.

Víte, co to znamená? Že se příští rok postavíme na start znovu.

Naše velké díky patří všem za podporu jak na dálku, tak přímo u trati. Velké díky patří sestře Stáně, Vojtovi a Patrikovi. Přátelům Heleně a Luďovi, kteří tam byli s námi po celou dobu, skvěle povzbuzovali a udělali nám pár nezapomenutelných záběrů. Bylo super vědět, že jsou tu pro nás.

Do třetice všeho dobrého a zlého

P.S. Úplně ze všeho nejvíce chci za nás za oba poděkovat celým srdcem našim skvělým vodičům, milé Petře za to, jak nás skvěle vedla a po celou dobu kontrolovala, zda jsme v pohodě a vůbec nešetřila úsměvy. Stejně velký dík patří skvělému klukovi ve žluté paruce a žlutých brýlích. Byl úžasný, neuvěřitelně všechny bavil a hýřil neustále dobrou náladou. V cíli jsme mu slíbili, že se uvidíme příští rok na startu v Budějovicích, a tak nám nezbývá než doufat, že oba ponesou praporek na 2:30 a my se k nim opět přidáme. Ještě jednou díky!:-)

Na viděnou Dana + Míra

  • přečteno: 3265/2998×, 2 komentáře
Do třetice všeho dobrého a zlého

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (5 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Martin | 27. 5. 2017 7.43 hod. | 178.255.168.xx
Bylo mě velkým potěšením vodit i Míru a Danu ... a v ČB. to bude už pod 2:30 h ... alespoň o minutku ... :-)

doktor | 27. 5. 2017 7.28 hod. | 90.179.26.xxx
Loni v Ústí bylo skvělé počasí...

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Můj závod – jak se mi běželo

všechny články Můj závod – jak se mi běželo

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»
  • Nenechte se nachytat při výběru běžecké obuvi či běžeckého oblečení. Neplatí, že nejdražší rovná se nejlepší : Naprosto souhlasím. Fakt nezáleží na tom, jestli je oblečení drahé nebo levné. Hlavně musí být…»
  • Částečná katarze Martina Odložila formou maratonu (v roce 1996) : 21.8. 2020 Sedim na malebnem hrbitove v Cernosicich a vzivam se do zakouti plneho Verky Caslavske.…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků