logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Byť absolventka sportovního gymnázia, běh jsem vždy nenáviděla

Byť absolventka sportovního gymnázia, běh jsem vždy nenáviděla

Odmalička jsem byla zvyklá sportovat. Devět let jsem závodně tancovala, pak přišla krátká zdravotní pauza, a následoval nástup na vysokou a začátek etapy fitcentrum. Zhruba pět let jsem chodila posilovat, hopsat na sálové lekce, jezdit na spinningovém kole, a s přesunem zpět do rodné vísky následovalo období kondiční kulturistiky. Dohromady tedy téměř devět let tahání želez.

Najednou však přišla změna práce. Z poklidného bádání v laboratoři jsem se octla ve stavebním průmyslu, dennodenně na stavbách, na cestách, bez jasného časového plánu a tahajíc se s těžkými vzorky. Přirozeně, chuť tahat ještě železo v posilce byla pryč.

Čas na to byl taky pryč. Co teď? Potřebovala jsem najít něco, co můžu dělat kdykoli, kdekoli, bez nutnosti kupovat si permanentku, kterou bych ani nevyužila. Kolo mě nebaví, mám ho jen jako dopravní prostředek po městě. Otužilá taky nejsem, abych chodila plavat v řece. Zbývá tedy běh.

Byť jsem absolvent sportovního gymnázia, vždycky jsem běh nenáviděla. Jinudy však cesta nevedla, tak jsem zakoupila běžeckou obuv, na mapách odměřila vzdálenost 5 km a vyrazila. Byl to děs. Začít běhat v létě, ve čtyři odpoledne nebyl ideální start, nicméně, neodradilo mě to. Když už se do něčeho dám, vytrvám.

Běhala jsem a běhala a běhala, uběhlo půl roku a pořád stejně nicotně, 5 km bylo pořád maximum a za pořád stejně nepěkný čas cca 33 – 35min. Najednou se ale objevila výzva trénovat s Milošem v Českých Budějovicích na ČB1/2, který byl za tři měsíce.

Já mám moc ráda plány, které můžu dodržovat, takže toto mě uchvátilo. Ve zkratce – přihlásila jsem, poznala Miloše a další moc príma lidi, měla plán, trénovala, řekla jsem si pod 2 h – a ČB1/2 jsem dala za 1:56.

Pocit z účasti na půlce byl nepopsatelný. Hlavně ale, už od začátku přípravy mě běh bavil. Bavil, zklidnil, obohatil, vytvořil mi lepší svět. Hned po půlmaratonu mi začala v hlavě hrát myšlenka maratonu. Nejsem troškař, tak rovnou pod 4hodiny:-).

V létě jsem se proto přihlásila jak na ČB a OL 1/2, tak na maraton, a už jen vartovala Milošův projekt „Maraton pod 4 hodiny“. Když mi přišel mail, že se můžu radovat, radovala jsem se moc.

A vše začalo nanovo. Přihlásila jsem, Miloše už jsem znala, ale poznala další moc príma lidi, měla plán, trénovala, řekla jsem si pod 4 h. I když pod 4 h jsem to nedala (4:15), tak ten pocit byl stejný jako na loňské ČB 1/2. Obrovská radost, štěstí, velká pokora, hrdost nad sebou, láska k těm, co mi pořád fandili a zase to "běh mě baví''.

ČB 1/2 jsem tu už popisovala. Nebyl to lehký závod. O to víc na něj s radostí a úsměvem vzpomínám, a pořád kroutím hlavou, že i v pro mě zdrcujících podmínkách s lepším výsledkem než loni. Teď se těším, co přinese Olomouc. Stejně tak jako předchozí Milošův projekt v Budějovicích, tak účast v projektu Maraton pod 4 h úplně posunula moje možnosti. Zjistila jsem, že když si myslím, že už to nejde, ono to pořád ještě jde. Že když se nechce, ono se vlastně chce, a že když si člověk myslí, že se trápí jako jediný a sám, sám rozhodně není. Bylo to s celou partou Maraton pod 4 príma a já se moc těším, že se budeme potkávat ať už na závodech nebo výbězích, nebo třeba zase někdy na nějaké Milošovo akci. Díky moc vám všem. Díky Mirku Touško! Díky Miloši! Bez tebe bych běhala pořád tužku.

Denisa Trypesová foto
  • přečteno: 2435/2198×, 1 komentář

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (9 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Jay | 13. 6. 2017 9.03 hod. | 80.112.31.xxx
Deniso, hodně máme společného, jako bys psala o mě, jsem sice o něco starší, ale taky jsem běh na škole nesnášela a dělala spíš rychlostní sporty, fitness, spinning. Krásný příběh. Gratuluju, že ses tak krásně rozběhala a našla zase dalsí cíle před sebou. Hodně štěstí.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Zaběhni s Milošem a Salmingem Pražský maraton 2017 pod 4

všechny články Zaběhni s Milošem a Salmingem Pražský maraton 2017 pod 4

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»
  • Nenechte se nachytat při výběru běžecké obuvi či běžeckého oblečení. Neplatí, že nejdražší rovná se nejlepší : Naprosto souhlasím. Fakt nezáleží na tom, jestli je oblečení drahé nebo levné. Hlavně musí být…»
  • Částečná katarze Martina Odložila formou maratonu (v roce 1996) : 21.8. 2020 Sedim na malebnem hrbitove v Cernosicich a vzivam se do zakouti plneho Verky Caslavske.…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků