logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Kilometry pro Paraple on-line – den osmý

Kilometry pro Paraple on-line – den osmý

Je ráno, den osmý. Dáme snídani, sbalím spacák, natáhnu na sebe běžecké oblečení, obuji boty běhací a v 8:00 vyrážím za dalším běžeckým dobrodružstvím, a že jich dneska bylo.

Buková hora

Seběhnu dolu kopcem ze Severní terasy, přeběhnu most, dám se vlevo na Malé a pak Velké Březno. Už u cedule přeškrtnutého nápisu Ústí nad Labem, tedy na konci Ústí, to začíná být zajímavé. Zase jsem Dagmarku někde přeběh, aniž bychom ona či já zaregistrovali, že tam druhý dlí. No nic, běžím dál a za chvíli mě dojede, tedy zastaví u benzínky a naviguje mě s tím, že mám běžet vlevo. Samozřejmě běžím rovně. Za Velkým Březnem dostávám pokyn do sluchátek, že mám běžet po modré doprava. Poslušen rozkazu běžím po modré. Cesta se začíná nepříjemně zvedat. Přecházím do chůze a plazím se vzhůru, cesta je bahnitá a tak co chvíli sklouznu.

obrázek

Nakonec se doklouzám na Dubovou horu (620 m nad mořem). Překonávám na 4,5 km cca 400 výškových metrů. Éterem běží SMS: „Já tě zabiju :)“. Zachraňuje to tím, že mi pak přijede poskytnout nahoru k vysílači poslední pomoc :) – doveze vodu, bych se občerstvil. Ale výhledy to byly krásné.

obrázek

Z Bukové hory by měla dál vésti modrá, po níž jsem sem vyšplhal, ale protože nějakej … nemá rád lidi, tak ji museli zrušit a musím obíhat přes Příbram. No nic, pár kilometrů navíc mě nezabije. Příroda je tu opravdu úchvatná, okolo všude kvete devětsil, bledule, sasanky, petrklíče a fialky. V povětří létají dravci. Na pastvinách se pase dobytek a koně. Běžím a užívám si. V Horní Polici se stavíme na oběd. Dám bramboračku a ovocné knedlíky. Knedlík dám nakonec ze tří jen jeden, takové podešve jsem dlouho nejedl.

obrázek

Zapíjím to zeleným Březňákem a kafem. Vybíhám dál. Nejdříve trošku plkám a pracuji po telefonu a pak konečně běžím. Běží se mi skvěle, snad nejlépe za celých těch osm dní. V 14:45 jsem v České Lípě. Garnier juniorský maraton je v plném proudu. Pobavím se s bavičem – konferenciérem a jdu shánět koenzym Q10, který mi dochází. Dostávám jej až v nemocniční lékárně o kilometr dál.

Při cestě zpět se stavím v pekařství, koupím kornspitz a dvě dýňové bulky – už mám zase hlad, k tomu kafe. V 16:00 jsem zpět u trati maratonu. Už tu na nás čekají Pavel a Jana, mí průvodci na cestě ku Mladé Boleslavi.

obrázek

Vybíháme směr Zákupy, po chvíli přebíháme na cyklostezku a v družném hovoru si ani nevšimneme, že se cyklostezka vzdálí od silnice. Běžíme, běžíme a najednou mi dojde, že se takto asi do Zákup netrefíme :). Volám Dagmarce, abych ji informoval o změněné situaci. Domlouváme se, že na nás počká v místě, kde se cyklostezka bude křížit se silnicí. Přeběhneme šraňky a najednou se cyklostezka prudce stáčí vpravo. Usoudíme, že bychom měli běžet vlevo a za chvíli dostaneme do rukou vidle, abychom pomohli složit hnůj z vozíku, zapřaženého za malým traktůrkem. Vidle odmítáme přijmout a ptáme se, kudy tudy dál. Dostane se nám odpovědi, že cesta zde končí. Nedbáme a podlézáme elektrický ohradník a vyrážíme po pastvině. Přeběhneme k remízku, prodereme se trnkovými keři a vyrážíme dál. Přebrodíme jeden vodní kanál a míříme ke druhému, který má ale více jak metr šířky. Běžíme podle něj až do chvíle, kdy ho můžeme překonat suchou nohou. Proběhneme nějakým staveništěm, vydrásáme se na silnici a běžíme do Zákup.

obrázek

V Zákupech se domluvíme, že poběžíme dál na Mimoň. Ovšem na první křižovatce vlevo Mimoň – vpravo Mladá Boleslav, přemýšlím kam dál. Pavel povídá: „Chtěl jsi na Mimoň“, má pravdu. O kus dál stojí s Drakem Dagmarka a vece: „Nad čím jsi tam dumal? Vždyť jsme se domluvili, že poběžíte na Mimoň!“ Má pravdu, ale já už jsem dnes jaksi mimoň :). Proběhneme Mimoň a dáme se na Kuřívody, kde se domluvíme, že to zapíchneme. Tři kilometry před nimi začíná pršet. Oblékneme se do nepromokavého. Chvíli debatujeme, zda běžet, nebo se už na to vykašlat. Ve chvíli, kdy se dohodneme, že to ještě dorazíme, přestává pršet a doráží Olda Setunský, který nám zajistil v MB nocleh a který nás do MB bude navigovat. V 19:15 jsme v Kuřívodech. Nasedáme do auta. Pavla odvezeme k nejbližšímu motorestu, vyzvedne si ho tu za chvíli manželka :) a my pokračujeme směr Mladá Boleslav.

Končí další den.

Sumář dne:

  • dnes jsme uběhli 76 km, celkem 368 km
  • běželi jsme 11 hodin a 15 minut, celkem 48 hodin a 55 minut
  • vybrali 500,- Kč, celkem 2811,- Kč, z toho 100,- v České Lípě při GJM

obrázek
A pozvánka na páteční start z Pardubic

Miloš Škorpil foto
Kilometry pro Paraple on-line – den osmý Kilometry pro Paraple on-line – den osmý Kilometry pro Paraple on-line – den osmý Kilometry pro Paraple on-line – den osmý Kilometry pro Paraple on-line – den osmý Kilometry pro Paraple on-line – den osmý

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Jarda | 14. 4. 2010 21.10 hod. | 85.160.100.x
Zdá se, že deštivé dny jsou už za vámi, kteří běžíte. Tak trochu závidím Milošovi tu výdrž, ne každý má na takové dávky stavěný podvozek své tělesné schránky :-)
Ale není to jen v tom podvozku, jsou tu i jiné „vlohy pro paraple".
***
Miloši, už jsem si cvičně projel polovinu trasy z Hradce směrem na Budějce. Věřím, že se vám to bude líbit přesto a třeba i právě proto, že oproti Milošovu itineráři to vyjde i pár km delší. I plánovač tras na webu totiž udává nejkratší spojení JH-ČB delší nežli to tvé. Ale nakonec, každý km dobrý a každá korunka také :-) Proběhneš se po hezkých místech a někde po trase se k tobě připojíme, abychom si tě dovedli až do Budějc.
Zatím přeji pevné zdraví a stálou výdrž.

mapo | 14. 4. 2010 8.56 hod. | 193.86.31.xx
Jo kolem Mimoně to znám, jednou jsem tam byla pěšky a jednou na kole. Držím palce.

PetrSyblík | 14. 4. 2010 8.42 hod. | 82.113.63.xxx
Jedním slovem: krásný. Tohle putování po kraji miluju. Jen si ho musím nechat na léto. Hezký den, kamaráde

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
  • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků