logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Vzhůru do skokanského můstku! V Harrachově si běžci sáhnou na dno

Vzhůru do skokanského můstku! V Harrachově si běžci sáhnou na dno

Každoroční čekání na jeden z nejtěžších běžeckých závodů je u konce. O víkendu 11. a 12. srpna se do severočeského Harrachova sjedou odvážlivci z celé republiky, aby pokořili legendární skokanský můstek v závodě Red Bull 400. Novinkou letošního ročníku bude Noční sprint s Benzina pod umělým osvětlením.

Pro někoho pár minut ostrého závodu, pro jiného nekonečné utrpení. Zdánlivě krátce vypadajících čtyři sta metrů na běžeckém klání Red Bull 400 může mít pro každého jinou podobu. Jedno je ale jasné, na harrachovské K120 se každý závodník alespoň jednou ocitne na dně svých sil. Své o tom ví i triatlonista Jan Kubíček. Ten loni již potřetí v řadě prověřil svou psychickou i fyzickou kondici.

Vzhůru do skokanského můstku! V Harrachově si běžci sáhnou na dno

Ten závod je šílený adrenalin. Je hrozně těžké to popsat, člověk si to musí vyzkoušet, musí to zažít, aby pochopil, o jakém extrému to všechno je. Je to obrovská výzva, ve které si každý účastník může sáhnout až na dno svých vlastních sil. Mně se běželo dobře. I přesto, že zapršelo, tak trať tolik neklouzala. Teď mám po závodě a jedu se ještě projet na kole, překvapil Jan Kubíček množstvím energie po náročném výkonu.

V loňském roce se pod můstkem sešla celá řada závodníků ze všech koutů sportovního světa. Od fitness trenérů přes profesionální běžce až po amatéry. Mezi všemi vyčnívali hudebníci Jacob Bína a Ben Cristovao, kteří se chystají do Harrachova i na letošní ročník.

Mám rád, když se lidi hecují, zkoušejí nové věci, dělají úplně jiné pohyby, než je pro ně běžné a celkově vypadnou ze své denní rutiny. Jsem tady poprvé a mám k tomu kopci obrovský respekt, usmíval se před svým závodem Ben Cristovao.

Tenhle závod je prostě trochu jiný. Nejde o to vyhrát, jde o pokoření hrůzostrašně vypadajícího kopce. Jestliže si ale myslíte, že když se to jednou podaří, můžete si náročný závod odškrtnout, tak na to zapomeňte. Každý rok se budete chtít uprostřed srpna do Harrachova vrátit a postavit se výzvě.

Vzhůru do skokanského můstku! V Harrachově si běžci sáhnou na dno

Každý úspěšný sportovní podnik se snaží jít s dobou a připravit svým účastníkům neotřelé novinky. Stejně tak i Red Bull 400. Pro nedočkavé smíšené páry bude již v pátek večer připraven skokanský můstek, aby si mohli v rámci Nočního sprintu s Benzina vyběhnout v netradiční čas i za unikátních podmínek. Nikdy jindy není možné ozářený skokanský můstek ani vidět, natož mít možnost si ho pod umělým osvětlením vyběhnout. Smíšenou štafetu tvoří vždy jeden muž a jedna žena. Na sobotní výběh zbývá již jen několik posledních volných míst, páteční noční štafety ale ještě nejsou zcela zaplněné.

Více informací na redbull.cz/400.

Fotky a videa z předchozích ročníků najdete na www.redbullcontentpool.com.

bezeckaskola. cz foto
  • přečteno: 1520/1395×
Vzhůru do skokanského můstku! V Harrachově si běžci sáhnou na dno Vzhůru do skokanského můstku! V Harrachově si běžci sáhnou na dno

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (2 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Jaro, léto, podzim, zima v životě člověka a životě běžce : Vždycky si sem chodím i pro povzbuzení, potěchu duše. Ale dnešní Motto dne je jak rána klackem do…»
  • Je třeba řešit při nákupu běžeckých bot pronaci, supinaci, neutrální nášlap? : Dobrý den, běhám 4x týdně cca 15km po silnici. Nedávno mi začalo bolet na vnitřní straně holeně asi…»
  • Cháron tě zve k sobě – chceš-li mu utéct, zpomal – buď trpělivý, vše má svůj čas, i ty budeš vítěz : Dobrý deň A niektorým pomôže k pomalému tempu,až sa naučia kontrolovať svoje ego. »
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Dobrý den, prosím o radu potřebuji natrénovat do května 2019 běh 3 km do 12 minut, zatím uběhnu…»
  • Chcete si užít maraton sami – určení správného tempa : Zdar. o mesiac idem prvý maratón v Bratislave. Dal som si testovací polmaratón. rýchlosť 6min/km.…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků