logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Kilometry pro Paraple on-line – den devátý

Kilometry pro Paraple on-line – den devátý

Kouřívody. Vesnička, v jejímž okolí se odehrála jedna z bitev, které svedl na území Evropy Napoleon. Důkazy o tom jsme s Martinem viděli skoro na každém kroku naší cesty mezi Kouřívody a Mnichovým Hradištěm. Pro mě to byla dnes taky dost bitva.

obrázekobrázekobrázek

Nejdříve jsme absolvovali výbornou snídani v penzionu Šejda, pak dorazil Martin. Naložili jsme své batožiny a vyjeli.

obrázek

V 8:30 jsme vyrazili k běhu. Odpočatý Martin se rozeběhl, abych ho zklidnil, odskočil jsem si za bouček. Postupně jsem se dostal do obrátek a tak jsme za první dvě a půl hodiny uběhli 25 kilometrů. Pak se moje tempo zmírnilo. Moje pocity a stavy se měnily jak počasí. Chvilku svítilo sluníčko, chvíli nás skrápěly kapky deště. A to samé se dělo s mým tělem, mou myslí, s mýma nohama. Chvilku jsem cítil, že mohu léta a chvíli jsem nemohl zvednou nohy. Je to velmi zvláštní pocit, když překonáváte sami sebe. Nejlepší je, když jste na dně a v následující vteřině hýříte nepřebernou energii. Znovu jsem si ověřil, že běh je jako život, chvilku jsi nahoře a chvilku dole. Když jsi dole, je to skvělý, protože můžeš už jenom nahoru. Když jsi nahoře, je to taky skvělý, alespoň tu chvilku, pak ale zákonitě následuje pád, což už tak skvělý není.

obrázekobrázekobrázekobrázek

Běželi jsme, kilometry ubíhaly, místa, jimiž jsme proběhli, přibývala. Na oběd jsme se stavili v Detěnicích, ve Stědověké krčmy. Při vstupu nás uvítal pobuda se slovy: „Podrav pánbůh, koukejte sebou někam řachnout a co budete žrát?“ Dali jsme si po zelňačce, pak kuřecí pařáty, k tomu řezané a na závěr kafe bez bordelu :).

Po tomto obědě jsme vyběhli na další pouť. Vše probíhalo jak na začátku, chvíli slunce, chvíli mraky. Myslel jsem si bláhově, že cestou do Polabí bude trať klesat a my běželi pořád vzhůru. Ani vítr nám nebyl nijak nápomocný, foukal mrcha pořád proti.

obrázek

Ještě než jsme v to 17:30 jsme to po 62 kilometrech zapíchli u Nového Bydžova, jsme proběhli Kozodírkami :). Zítra mě čeká další várka do Pardubic. Věřím, že Martin u toho nebude :), tak si poběžím svým tempem.

Sumář dne:

  • dnes jsme uběhli 62 km, celkem 430 km
  • běželi jsme 8 hodin, celkem 56 hodin a 55 minut
  • vybrali 200,- Kč, celkem 3011,- Kč

obrázek
Závěr jistil kdo? No Ozzobír :)

Miloš Škorpil foto
Kilometry pro Paraple on-line – den devátý Kilometry pro Paraple on-line – den devátý Kilometry pro Paraple on-line – den devátý Kilometry pro Paraple on-line – den devátý Kilometry pro Paraple on-line – den devátý Kilometry pro Paraple on-line – den devátý Kilometry pro Paraple on-line – den devátý Kilometry pro Paraple on-line – den devátý Kilometry pro Paraple on-line – den devátý Kilometry pro Paraple on-line – den devátý Kilometry pro Paraple on-line – den devátý

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

štefan | 15. 4. 2010 7.27 hod. | 89.102.195.xx
Skvělé Miloši, dva těžké dni máš za sebou. Dnes to vyklušeš a zítra to zase můžeš rozběhnout. A je obdivuhodné, jaks si dokázal naplánovat trasu – pořád klesání :D

Martin | 15. 4. 2010 7.11 hod. | 90.178.212.xxx
Miloši promiň, měl jsi mě vždycky umravnit a já bych ubral. :-) Jinak díky za skvělý den, opravdu jsem si to užíval. Ostatní neváhejte a pokud máte jen trochu příležitost tak se k Milošovi přidejte alespoň na pár kilometrů.

mS | 14. 4. 2010 23.27 hod. | 94.142.235.xx
Ať tě Martin šetří, ať to vydržíš aspoň do Pelhřimova, kdy se k tobě připojím!!!

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

Podle čeho si budete vybírat běžecké boty na sezónu 2017

Během následujících týdnů budete osloveni firmami vyrábějícími, či prodávajícími běžeckou obuv s jejich vzory pro rok 2017. Podle čeho se budete při výběru orientovat?

podle značky53
podle povrchu na němž převážně běhám30
podle barvy2
podle šířky boty ve špičce13
podle výšky dropu (rozdílu mezi výškou paty a špičky)14
podle váhy13
podle počtu technických fines, které budou ve výčtu jejich vlastností4
podle toho, jak se v nich budou cítit moje nohy73

kde se diskutuje

  • Životní maraton aneb proč jsem začal běhat : Ahoj Michale, super článek. Hodně mi pomohl v nalezení sebe sama a pochopení co je v běžeckém…»
  • Úrazy Achillovy šlachy. Prevence a jejich léčení : Dobrý den, na tuto diskuzi jsem narazila při pokusu se opět posunout o kousek dál při řešení svého…»
  • Cháron tě zve k sobě – chceš-li mu utéct, zpomal – buď trpělivý, vše má svůj čas, i ty budeš vítěz : kdy bude kniha k mání??? děkuji »
  • Cháron tě zve k sobě – chceš-li mu utéct, zpomal – buď trpělivý, vše má svůj čas, i ty budeš vítěz : Dobrý den je mi 40.let a před dvěma léty jsem začal běhat. Byl jsem jeden z těch, kteří začali…»
  • Životní maraton aneb proč jsem začal běhat : Po přečtení, ačkoli je už 11 večer, mám chuť vyběhnout a běžet a běžet pro ty pocity, které my…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků