logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Final countdown (odpočítávání) aneb když se jaro a Brdská 50 zeptá ...

Final countdown (odpočítávání) aneb když se jaro a Brdská 50 zeptá ...

… co jsem dělal v zimě.. S touhle větou jsem se motivoval k pečlivému dodržování svého trenýrkového plánu, byla součástí mojí mantry a teď je i součástí mého uklidňování před samotným závodem.

Říkám si, dělal jsi, co jsi mohl. Tolikrát jsem překonal svoji lenost a pohodlí, tolikrát jsem lpěl na svém běhacím plánu, že cítím, že jsem fakt udělal maximum. Jsem klidný. Ať už to dopadne jakkoliv, vím, že na to mám, že jsem byl poctivý v přípravě a že jsem si ji ještě k tomu všemu patřičně užil.

Asi je ve mně. Tedy tím myslím ten sklon vytvářet různé průšvihy, legrační/trapné situace (nehodící se škrtněte), prostě nějak se to sejde. Jako o minulém víkendu. Běhal jsem a tradičně maličko zakufroval v neznámých místech, km je potřeba naběhat pár:) a tak případné zabloudění neřeším. Vynořím se z vojenského prostoru v jedné vesničce, vidím „domorodce", pozdravím a hned se ptám.. „Kdepak to jsem?“ Připomíná mi to skrytou kameru, kdy natáčeli chlápka v podivném kosmonautském obleku a on říkal rádoby rusky, Ja kasmanaut, ja pristál iz orbita, gdě ja? :) No koukají na mě podobně..

Moje poslední konverzace: stará paní povídá.. „Panáčku, to jsou „Hůrky"... a odkudpak jsi zabloudil?“ Přejdu hned do stejné konverzace a říkám: „Babičko, já jsem Honza! :), kampak vede ta silnice doprava a doleva?“ :) No luxus, to by asi řekl můj synek. Ještě po pěti km si ten zážitek užívám a směju se i teď a je to moc přijemný, protože se těším z toho zážitku vytrženého z času a prostoru.

obrázek

Tedy v (vojenském) prostoru či kolem je taky paráda si užívat turistických značek, občas se ztrácejí, občas mění barvu. Říkám si: „Sakra běžím po modré nebo po žluté?“ :). Občas taky zlobím ty zloděje dřeva v lese ... běžím kolem a říkám jim, no nechci radit, ale teď jsem předbíhal hajnýho, já bejt váma bych to dnes radši zabalil... Chlápek říká, to já to mám povolený ... ale za chvíli mě předjíždí jeho (poloprázdné) auto:). Až to na mě praskne ... ne abyste mě prozradili!!!

Zážitků kopec, protože jsem posledně tady řešil svoje dilema a tak nebyl prostor pro mé zážitky, přidám ještě jeden. V sobotu na konci cca 25 km běžím vesnici Těně, kolem hospody, lidi na mě koukají, no asi jsem nějakej divnej :). K tomu dodatek – ten večer měl být hasičskej ples (v té samé hospodě), kamarádi nás zvali a tak si říkám, oblečeš se za slušňáka, oni na to trpí ... Večer ale pozor změna, pro malý zájem ples přesunut do místnosti k výčepu, já jedinej v obleku, poznávám některé lidi, co na mě odpoledne koukali a domnívám se, že oni taky :) ... Opět zralej akorát tak na focení mobilem :), s kamarády jsme nakonec i zatancovali (u výčepu). No zážitek i večer.

obrázek

Tady by asi stálo za to citovat skvělou hlášku z filmu Pravá blondýnka (legally blond) v originále je to: „Exercise gives you endorphins. Endorphins make you happy. Happy people just don't shoot their husbands, they just don't.“ To je nádherná ukázka logiky, která nemá chybu. Ano cvičení (a běh) nám dává endorfiny, endorfiny nás dělají šťastnými a štastní lidé (manželky) nezabíjejí své manžely!!!

Teď teprve lépe rozumím, teď rozumím hnutí PIMu za běhání žen. Je mi to naprosto jasné!!!! Prostě aktivní přístup, aktivní obrana, aby nás nešťastné manželky a přítelkyně třeba nezahubily!!! :)

obrázek

Ráno se sice vždy nevstává snadno, ale vím, že to pak stojí za to. Moje letmé fotografie z iPhone mě opět usvědčují z fascinace ranní mlhou a sluncem :). Je to jako elektrická nabíječka, cítím jak začínám fungovat a akumuluju energii na zbytek dne.

Mějte se úplně nejlíp, příště doufám napíšu z Brdské stezky, to bude takový no závod, kde bude hromada běžců a já :). Abych naznačil příslušnost k oblasti, startuji za místní oddíl „STS Cheznovice Rafanda“, kde jsem zatím jediným členem, ovšem vše se může ještě změnit :). Taky je možné, že atmosféra závodu strhne i mě k úprku, musím si na to dát pozor, mám dispozice od ultráka, jak mám běžet :). Držte mi palce!

Jak to dopadne? Tak to vám určitě Honza prozradí hned po té na 12honzade 34honza se plazí :)

12 Honzade foto
  • přečteno: 10920/10685×, 3 komentáře
Final countdown (odpočítávání) aneb když se jaro a Brdská 50 zeptá ... Final countdown (odpočítávání) aneb když se jaro a Brdská 50 zeptá ... Final countdown (odpočítávání) aneb když se jaro a Brdská 50 zeptá ...

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

12Honzade | 17. 4. 2010 16.36 hod. | 80.243.103.x
Moc diky za podporu! Bylo to skvele, skvele, skvele… Za chvili nejak napisu svoje pocity na svoji stranku.. Jinak co se tyce casu, super – 4:40:21, 44-45. misto ze 118 dobehnuvsich? Nema chybu. 12:)

Renata | 16. 4. 2010 12.51 hod. | 209.132.186.xx
… takové uvolněné články mám ráda :) … už se úplně těším, až ráno vyběhnu vstříc pěšinám, mlze a bláznivým zážitkům :) … hodně štěstí v Brdech

Milan Kůtek | 16. 4. 2010 10.08 hod. | 195.113.182.xxx
Panáčku, kdybys chtěl naučit panáčkovat, jsem na to odborník :)
Úspěšný Brdy – budeš z desátníka povýšen na padesátníka!

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běh – můj život

všechny články Běh – můj život

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Jak natrénovat na maraton za 100 dní : Michale, mohu mluvit z vlastní zkušenosti, dva roky jsem se připravoval Do formy s M&F a k tomu…»
  • Jak natrénovat na maraton za 100 dní : Hezký den Miloši, běhám desítku kolem 55minut, o víkendu jsem zkusil 15km pod 6m/km a rád bych…»
  • Jak můžete prožít léto s radostí a v pohybu, i když musíte makat v práci : Děkuji za článek, je moc prima. Je pravda, že pokud se člověk hýbat chce, najde si sám tyhle…»
  • Z Buštěhradu na Sněžku… po svých… : Prostě a tak ... Řečeno bylo dost a mohlo by být dalšími... Jen to zkusit... Vždyť rozklusávaní a…»
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Krásně napsáno, běh je nejlepší antidepresivum, děkuji za motivační články, rady a sdílené…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků