logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Final countdown (odpočítávání) aneb když se jaro a Brdská 50 zeptá ...

Final countdown (odpočítávání) aneb když se jaro a Brdská 50 zeptá ...

… co jsem dělal v zimě.. S touhle větou jsem se motivoval k pečlivému dodržování svého trenýrkového plánu, byla součástí mojí mantry a teď je i součástí mého uklidňování před samotným závodem.

Říkám si, dělal jsi, co jsi mohl. Tolikrát jsem překonal svoji lenost a pohodlí, tolikrát jsem lpěl na svém běhacím plánu, že cítím, že jsem fakt udělal maximum. Jsem klidný. Ať už to dopadne jakkoliv, vím, že na to mám, že jsem byl poctivý v přípravě a že jsem si ji ještě k tomu všemu patřičně užil.

Asi je ve mně. Tedy tím myslím ten sklon vytvářet různé průšvihy, legrační/trapné situace (nehodící se škrtněte), prostě nějak se to sejde. Jako o minulém víkendu. Běhal jsem a tradičně maličko zakufroval v neznámých místech, km je potřeba naběhat pár:) a tak případné zabloudění neřeším. Vynořím se z vojenského prostoru v jedné vesničce, vidím „domorodce", pozdravím a hned se ptám.. „Kdepak to jsem?“ Připomíná mi to skrytou kameru, kdy natáčeli chlápka v podivném kosmonautském obleku a on říkal rádoby rusky, Ja kasmanaut, ja pristál iz orbita, gdě ja? :) No koukají na mě podobně..

Moje poslední konverzace: stará paní povídá.. „Panáčku, to jsou „Hůrky"... a odkudpak jsi zabloudil?“ Přejdu hned do stejné konverzace a říkám: „Babičko, já jsem Honza! :), kampak vede ta silnice doprava a doleva?“ :) No luxus, to by asi řekl můj synek. Ještě po pěti km si ten zážitek užívám a směju se i teď a je to moc přijemný, protože se těším z toho zážitku vytrženého z času a prostoru.

obrázek

Tedy v (vojenském) prostoru či kolem je taky paráda si užívat turistických značek, občas se ztrácejí, občas mění barvu. Říkám si: „Sakra běžím po modré nebo po žluté?“ :). Občas taky zlobím ty zloděje dřeva v lese ... běžím kolem a říkám jim, no nechci radit, ale teď jsem předbíhal hajnýho, já bejt váma bych to dnes radši zabalil... Chlápek říká, to já to mám povolený ... ale za chvíli mě předjíždí jeho (poloprázdné) auto:). Až to na mě praskne ... ne abyste mě prozradili!!!

Zážitků kopec, protože jsem posledně tady řešil svoje dilema a tak nebyl prostor pro mé zážitky, přidám ještě jeden. V sobotu na konci cca 25 km běžím vesnici Těně, kolem hospody, lidi na mě koukají, no asi jsem nějakej divnej :). K tomu dodatek – ten večer měl být hasičskej ples (v té samé hospodě), kamarádi nás zvali a tak si říkám, oblečeš se za slušňáka, oni na to trpí ... Večer ale pozor změna, pro malý zájem ples přesunut do místnosti k výčepu, já jedinej v obleku, poznávám některé lidi, co na mě odpoledne koukali a domnívám se, že oni taky :) ... Opět zralej akorát tak na focení mobilem :), s kamarády jsme nakonec i zatancovali (u výčepu). No zážitek i večer.

obrázek

Tady by asi stálo za to citovat skvělou hlášku z filmu Pravá blondýnka (legally blond) v originále je to: „Exercise gives you endorphins. Endorphins make you happy. Happy people just don't shoot their husbands, they just don't.“ To je nádherná ukázka logiky, která nemá chybu. Ano cvičení (a běh) nám dává endorfiny, endorfiny nás dělají šťastnými a štastní lidé (manželky) nezabíjejí své manžely!!!

Teď teprve lépe rozumím, teď rozumím hnutí PIMu za běhání žen. Je mi to naprosto jasné!!!! Prostě aktivní přístup, aktivní obrana, aby nás nešťastné manželky a přítelkyně třeba nezahubily!!! :)

obrázek

Ráno se sice vždy nevstává snadno, ale vím, že to pak stojí za to. Moje letmé fotografie z iPhone mě opět usvědčují z fascinace ranní mlhou a sluncem :). Je to jako elektrická nabíječka, cítím jak začínám fungovat a akumuluju energii na zbytek dne.

Mějte se úplně nejlíp, příště doufám napíšu z Brdské stezky, to bude takový no závod, kde bude hromada běžců a já :). Abych naznačil příslušnost k oblasti, startuji za místní oddíl „STS Cheznovice Rafanda“, kde jsem zatím jediným členem, ovšem vše se může ještě změnit :). Taky je možné, že atmosféra závodu strhne i mě k úprku, musím si na to dát pozor, mám dispozice od ultráka, jak mám běžet :). Držte mi palce!

Jak to dopadne? Tak to vám určitě Honza prozradí hned po té na 12honzade 34honza se plazí :)

12 Honzade foto
  • přečteno: 7802/7732×, 3 komentáře
Final countdown (odpočítávání) aneb když se jaro a Brdská 50 zeptá ... Final countdown (odpočítávání) aneb když se jaro a Brdská 50 zeptá ... Final countdown (odpočítávání) aneb když se jaro a Brdská 50 zeptá ...

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

12Honzade | 17. 4. 2010 16.36 hod. | 80.243.103.x
Moc diky za podporu! Bylo to skvele, skvele, skvele… Za chvili nejak napisu svoje pocity na svoji stranku.. Jinak co se tyce casu, super – 4:40:21, 44-45. misto ze 118 dobehnuvsich? Nema chybu. 12:)

Renata | 16. 4. 2010 12.51 hod. | 209.132.186.xx
… takové uvolněné články mám ráda :) … už se úplně těším, až ráno vyběhnu vstříc pěšinám, mlze a bláznivým zážitkům :) … hodně štěstí v Brdech

Milan Kůtek | 16. 4. 2010 10.08 hod. | 195.113.182.xxx
Panáčku, kdybys chtěl naučit panáčkovat, jsem na to odborník :)
Úspěšný Brdy – budeš z desátníka povýšen na padesátníka!

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běh – můj život

všechny články Běh – můj život

Anketa – hlasuj i ty!

Chybí na českém a slovenském časopiseckém trhu Runner´s World?

Tu a tam zaslechnu názor, nebo spíše otázku: Proč někdo nevydává česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World? Tak by mě zajímalo, jestli by si, ve světě tak oblíbený časopis, našel v Česku a na Slovensku tolik čtenářů a čtenářek, že by se vyplatilo jej překládat a vydávat? A tak se se ptám: Kupoval/kupovala by sis česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World?

Ano127
Ne38

kde se diskutuje

  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Martino, to v kterém ročním období s plněním plánu začneš, není důležité. Chladna a zimy se však…»
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Ráda bych se zeptala, zda se nějak odrazí na plánu pro začátečníka když chce začít na jaře nebo…»
  • Jedenácté pravidlo běhu. NA BĚH SE OBLÉKEJ PODLE POČASÍ A TOHO, CO POBĚŽÍŠ! : Kamile, v teplotách nad nulou už se šálou přes pusu? »
  • Pět zlatých pravidel zdravých nohou : Jsou nějaká doporučení i ohledně péče o chodidla a ztvrdlou mozolnatou kůži? »
  • Pohyb – nejlepší lék na hyperaktivitu dětí : tak mě přesně řekla včera moje dcera když sem sní chtěl opakovat angličtinu " tati já chci…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků