logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

VODIČI Birell Grand Prix 2017 – vodičské toulky podvečerní metropolí

VODIČI Birell Grand Prix 2017 – vodičské toulky podvečerní metropolí

Pokaždé, když se blíží termín závodu BIRELL Grand Prix na 10 kilometrů, tak se mi vybaví známá scéna z filmu Krokodýl Dundee. Hlavní postava filmu se ptá portýra, kam má v New Yorku vyrazit na obchůzku. „Jestli chceš zažít dobrodružství, tak jdi do podzemky“, dostane okamžitou odpověď a obraz ukáže přeplněné nástupiště metra. Tak podobně se dá charakterizovat tento, již šestý díl v seriálu běžecké ligy RunCzech, pražský závod z pohledu vodičů a vodiček.

Tisíce běžců na trati, tisíce diváků zase podél její trati, ale jen desetikilometrový závod. Po celou dobu běhu se ocitáte v těsném sevření davu závodníků, který ačkoli se blíží cíl neřídne, ale naopak houstne, což odporuje všem běžeckým zákonům.

Pro nás vodiče opravdu těžká zkouška připravenosti a zároveň profesionality. Člověk musí být neustále ve střehu, sledovat kam šlape, ale také kdo je před ním, za ním, vedle něho, aby náhodou neuváženým pohybem nezpůsobil řetězovou havárii. Mnohdy je to jen otázka mžiku. Až tak moc hrozí toto nebezpečí. K tomu si uvědomte, že na zádech máte batoh a vlaječku s časem, který musíte dodržet. A aby toho nebylo vůbec málo, tak se ještě snažíme povzbuzovat, motivovat, radit a udržovat stále dobrou náladu mezi závodníky v našem nejbližším okolí. Je toho hodně, co? Možná to takto podané vyznívá, že se nám do toho závodu nechce. Ale kdeže, samá voda. Takové závody totiž vodíme nejraději.

Žádná pauza na kafé, žádné posedávání na občerstvovačce, žádný pokec s dobrovolníky (nebo raději s dobrovolnicemi), ale poctivá vodičská šichta se vším všudy. Inu i na náš chléb se vydělává těžce, jak praví v nadsázce jeden známý klasik. Víte, mnohdy se v cíli cítíme více unaveni, než když vodíme třeba půlmaraton. Vážně.

Jenže BIRELL desítka má jedno zvláštní kouzlo a možná proto tento závod máme všichni rádi. Startuje se za světla a do cíle dobíháte také za světla, ale je to světlo z pouličních lamp a osvětlení. Ano, BIRELL desítka by se dala označit za noční závod a ne ledajaký. Podvečerní Praha je mnohými básníky oslavována krásnými verši vykreslujíc Prahu jako město plné temných zákoutí a překrásných obrazů, jenž dokáže vykouzlit právě jen podvečerní čas.

Proběhnout se večerní Prahou, pomoci spoustě poctivým běžcům a běžkyním dosáhnout například krásného času, a ještě jim ukázat nádherné večerní panorama naší metropole. Co více si my vodiči můžeme přát? Zase jsme si v našem vodičském kalendáři škrtli jeden ze závodů, jenž nás naplní společnou myšlenkou, jakou jen samotné běhání přináší. Udělat navíc něco dobrého pro nás, naše zdraví a životní pohodu.

Dvanáct statečných vodičů a vodiček vás všechny vítá na startu BIRELL Grand Prix desítky (deset minut před startem nás najdete již v určených koridorech) a společně vám přejeme … prožij si s námi opět jeden nezapomenutelný sportovní zážitek roku 2017 a ulož si ho do svého běžeckého archívu, pokud možno pod kolonku „výjimečné“. Vítejte všichni běžci a běžkyně.

Vodiči BIRELL Grand Prix desítky

40:00 – koridor A

Jan Mareček
Mirek Touška

45:00 – koridor B

Jiří Mašek
Libor Ondrůšek

50:00 – koridor C

Jekatěrina Zanozina
Vojtěch Knespl

55:00 – koridor D

Karel Kodr
Helena McAlorum

60:00 – koridor E

Petr Kudláček
Roman Novotný

70:00 – koridor G

Martin Gazda
Jitka Faronová

Náhradníci:

Lucie Síbrová
Pavla Kratochvílová

  • přečteno: 2750/2428×, 1 komentář

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (4 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Tomáš Kraus | 8. 9. 2017 13.02 hod. | 37.48.39.xx
Mám trochu zmatek v letošních koridorech. Běžím na čas 49 minut a byl mi přidělen koridor E (uveden čas 50 min v přihlášce). Tento čas dle tohoto článku vychází na moje regenerační tempo 60 min. Na dotaz Run Czechu mi odpověděli že E koridor je pro čas 50 až 57 minut.. Moc to nechápu. Oni asi také ne,když mi podruhé neodpověděli....

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
  • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků