logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

V Ústí se spolu loučíme a zároveň i těšíme na další běžecký rok

V Ústí se spolu loučíme a zároveň i těšíme na další běžecký rok

Letos je to již posedmé, kdy sbalíme svůj vodičský raneček a vyrážíme směr Ústí nad Labem, vstříc letošnímu poslednímu dobrodružství ze seriálu závodů RunCzech. Vždy nás v tomhle severočeském městě čeká poslední šichta a rozloučení s celým vodičským rokem, tentokráte rokem 2017. Už se tedy moc těšíme až všichni nastoupíme do vlaku, pohodlně se usadíme a budeme postupně sledovat všechny stanice, než se z reproduktoru ozve „Ústecký ½ maraton – vystupovat“.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. RUNCZECH 2017 – z pohledu vodiče
 2. Vaši vodiči a vodičky, kteří vás provedou Ústím nad Labem
  1. 1:30 – koridor A
  2. 1:40 – koridor B
  3. 1:45 – koridor C
  4. 1:50 – koridor D
  5. 2:00 – koridor E
  6. 2:10 – koridor G začátek
  7. 2:30 – koridor G konec
  8. Náhradníci:

Samozřejmě je to stav plný nostalgie, kdy se vybavují vzpomínky na to, jak vše letí od doby, kdy jsme se prvně letos sešli, tradičně začátkem dubna v Praze, abychom vodili Pražský půlmaraton. Jenže na truchlení není čas, je tu totiž další skvělý závod konající se u jedné z největších řek v Evropě Labe, kterou mimochodem několikrát v závodě přeběhneme a vítr od ní vanoucí se bude opírat do našich velkých vlajek nad námi a podle toho jakým směrem poběžíme, nám bude pomáhat či zase stěžovat naši, již tak obtížnou úlohu při závodě.

Ústí, tak to je chemička. Každého napadne, že v tomto městě je chemie nade vše. Jenže opak je pravdou. Ano, chemička tu má stále své pevné místo (a pokaždé mít bude), závod samozřejmě vede v jejím areálu, přesto dominantou celého závodu je most Dr. Edvarda Beneše, po kterém se proběhneme všeho všudy čtyřikrát. Každé přeběhnutí má svůj význam nebo logiku, abych byl přesný.

Poprvé ho přeběhneme krátce po startu, kdy ještě plni sil a odhodlání otáčíme hlavou a sledujeme dění jak po proudu, tak i proti. Bohužel vody moc nevidíme, což zase v dnešní době není nic neobvyklého. Podruhé se vrátíme na most a ti rychlí z nás se mohou dokonce pozdravit s těmi, co až tak rychlí nejsou, ale čiší z nich obrovské nadšení.

Třetí proběhnutí po mostě nás opět žene ven z centra a jako by nám samotný most šeptal do ucha … proběhni se ještě jednou a déle po mé druhé straně. Alespoň my vodiči, jsme to několikrát zaslechli, takže to rozhodně není náš výmysl, ale skutečnost. Poslední, čtvrté proběhnutí po mostě je to nejkrásnější. Proč? No vždyť hned za ním nám ukazatel směru radí zabočit vlevo, což značí, že už je vidět velká brána borců a před ní natažený modrý koberec. Proto to poslední přeběhnutí přináší velkou radost a pro někoho možná i vysvobození. Ano, vysvobození, že vše to „trápení“ brzo skončí. Pro někoho je ½ maraton krásný, pro jiného zase krutý a nekonečný. Obojí se ale nevylučuje a obojí má svůj náboj.

A jelikož je ústecký závod vždy ten poslední, tak s každým uběhnutým metrem a blížícím se cílem bilancujeme a přemýšlíme, co se povedlo, co naopak ne, kde máme rezervy a jak se s nimi popereme příště. Přesto všechno máme něco, co nám nikdo nikdy nevezme a čím se můžeme na konci seriálu vždy pochlubit, a to statistická data.

Statistika nuda je, jak se zpívá v jedné známé české pohádce, jenže pro nás (a pro vás) má zajímavé údaje. Vy běžci a běžkyně, bez kterých by naše práce postrádala smysl, si zasloužíte, abychom vám je předložily.

RUNCZECH 2017 – z pohledu vodiče

Celkový počet vodičů: 19 (14 chlapů + 5 holek)
Počet km zdolaných vodiči: 2.314,4 km
Počet hodin strávených při závodě: 116 hodin 22 minut
Nejvyšší počet vodičů v závodě: Praha ½ maraton i maraton – 16 vodičů
Nejnižší počet vodičů v závodě: Praha BIRELL desítka – 12 vodičů
Počet km, co odvodili chlapi: 1.693,3 km
Počet km, co odvodily holky: 621,1 km
Počet hodin strávených v závodě – chlapi: 47 hodin 44 minut
Počet hodin strávených v závodě – holky: 68 hodin 38 minut

Co z toho všeho plyne? No, že je to sakra obtížná činnost to vodičství, kterou ale děláme zcela dobrovolně a pro vás všechny moc rádi.

Vaši vodiči a vodičky, kteří vás provedou Ústím nad Labem

1:30 – koridor A

Mirek Touška
Jiří Fix

1:40 – koridor B

Jiří Mašek
Petr Macek

1:45 – koridor C

Libor Ondrůšek
Jekatěrina Zanozina

1:50 – koridor D

Karel Kodr
Helena McAlorum

2:00 – koridor E

Petr Kudláček
Pavla Kratochvílová

2:10 – koridor G začátek

Petra Heřman
Vojtěch Knespl

2:30 – koridor G konec

Martin Gazda
Roman Novotný

Náhradníci:

Jan Mareček
Jana Portašíková

Hlavu vzhůru, přátelé běžci a běžkyně, podzim a zima utečou rychle a už nyní se na vás těšíme opět na startu dalšího celého ročníku seriálu běhů RunCzech v roce 2018.

 • přečteno: 2348/2143×

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (6 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

 • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
 • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
 • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
 • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
 • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků