logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Bitva 3 vrchařů – tak hodně jiný závod

Bitva 3 vrchařů – tak hodně jiný závod

Řeč je o akci, jejíž první ročník proběhne letos v prosinci. V Brně. Na Špilberku. Kdo ví nebo zná, jde o pevnost/hrad na kopci někde tam uprostřed města. Terénní nerovnost to není bůhvíjaká, celkem má jen nějakých 298 metrů nad mořem, hrad nepočítaje, a mezi velikány naší vlasti jej, kromě štatlařů, nikdo asi řadit nebude. Ne, že by to nějak vadilo, protože pro samotný závod je podstatné úplně něco jiného. A tím je spletitá pavučina cest, která celý park Špilberk protkává. Mezi nimi se dá najít i několik takových, že vedou z úpatí kopce směrem nahoru, bez toho aniž by došlo k něčemu jinému, než stoupání. Právě tato skutečnost je pro samotný závod podstatná. Účastníci akce budou stoupat. Vzhůru. Vícekrát, po různých cestách. Přestože by se mohlo zdát, že podobné alotrie zavání Spartany, Gladiátory apod., není tomu tak. Půjde o čistokrevný běh. Běh do kopce. Z nuly na maximum od samého startu.

Závodníky čeká unikátní výběh po 3 cestách během jednoho závodu a s jediným cílem. Být na vrcholu co nejdříve. Parametricky prý neohromí. Má jen něco málo přes 2 km. Když se k tomu však připočte 200+ převýšení a potřeba zdolání více než 200 schodů, už to dostává jiný náboj. K tomu všemu se může přidat svými rozmary počasí. Vyloučen není mráz, sníh, led a mlha, ale ani sluncem prozářená sobota. Prosincový den jako vyšitý.

Termín není náhodný. 2. prosinec roku 1805 byl ve znamení ohromné bitvy u Slavkova, která vešla do dějin pod názvem Bitva 3 císařů. Závod nehodlá v ničem za danou bitvou zaostat a přisvojil si název Bitva 3 vrchařů. Den konání vyšel krásně na sobotu, a tak nic nebrání tomu, aby se uskutečnil v klidu a pohodě, mimo shon všedních dní. Na rozdíl od vřavy, na jejímž konci bylo mnoho tisíc zmařených životů, bitva tří vrchařů také hodlá být jedinou bitvou, v které jde o prožití.

Prožít. Zažít. Užít. Něco jiného, nějak jinak. Vystartovat, běžet, protnout cílovou pásku už důvěrně znáte. Vystartovat, bojovat ze všech sil do posledních milimetrů, neprotnout nic, a to si pro jistotu 2x zopakovat. K tomu unikátní metál... a máte zážitek, na který budete rádi vzpomínat.

Koneckonců to ve svém prohlášení říká i sama ikona, která si bezostyšně vypůjčila, a k obrazu svému předělala, slova samotného císaře – máššál Naplno Bombapárty:

Sportovče! Připravili jsme, čeho je třeba pro zajištění tvého štěstí a blaha, abychom tě zavedli tam, kde budeš moci ze sebe vydat vše. Po návratu domů se staneš předmětem nejlaskavější péče a obdivu. Kdykoli řekneš: Byl jsem v Bitvě 3 vrchařů, každý v úžasu hlesne: Hle, to je hrdina!

Vše k závodu naleznete na stránkách www.bitva3vrcharu.cz nebo na FB @bitva3vrcharu.

bezeckaskola. cz foto
  • přečteno: 1919/1779×

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (3 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Začal jsem běhat, ale ať dělám, co dělám, zrychlit nedokážu! Co mám dělat, abych běhal rychleji? : Dobrý den. Tenhle článek se mi opravdu moc líbí. Našla jsem se v něm krásně a aktuálně bych k tomu…»
  • Zjisti svůj startovní handicap a vyběhni. Šestý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : Sorry za odbočku, to musí být nesmysl, ty časy fotbalistů, ne ? "Ve Slavii jsou nároky na…»
  • Stabilita při běhu, aneb co taky může způsobit nevhodná běžecká obuv. Osmý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : S letitým odstupem musím dát Miloši za pravdu.Maximalistická obuv,konkrétně model Clifton od Hoka…»
  • Tak jak je to vůbec s tou snídaní – je anebo není tím nejdůležitějším jídlem dne? Třetí tip Běžecké školy pro váš šťastný života běh : Souhlas, není taky špatný vajíčka udělat na sádle a kokosak si dát do kafe. »
  • Tak jak je to vůbec s tou snídaní – je anebo není tím nejdůležitějším jídlem dne? Třetí tip Běžecké školy pro váš šťastný života běh : No jistěééé. Hned jsem si šel udělat dvě vajíčka na měkko (no, byly trošku spíš na tvrdo, ale…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků