logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Nike přichází s první kolekcí pro jógu

Nike přichází s první kolekcí pro jógu

Mnoho vrcholových sportovců má ve svém tréninkovém arzenálu jednu tajnou zbraň: jógu.

Nike přichází se svou první kolekci oblečení vytvořeného speciálně pro cvičení jógy. Kolekce Nike Yoga od Nike Training obsahuje kousky navržené tak, aby umožňovaly snadný pohyb a podporu a byly všestranné – ať už chcete ovládnout stojky nebo cvičíte jen kvůli Šavásaně.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Čtyři profesionální atleti, kteří ujíždějí na józe
  1. Hráčka ženské ligy NBA Alana Beard
  2. Profesionální kulturista Dennis Hartmann
  3. Americký paralympijský atlet Scout Bassett
  4. Skateboardista Korahn Gayle
 2. 5 důvodů, proč by podle Ryana Flahertyho, vedoucího výkonového týmu Nike, měl každý sportovec zahrnout jógu do svého tréninku

Čtyři profesionální atleti, kteří ujíždějí na józe

Hráčka ženské ligy NBA Alana Beard

„Abyste byli skvělým obráncem v ženské lize NBA, musíte mít rozhýbané boky. Cvičení jógy má přímý vliv na to, jakým způsobem hraji v obraně – pohyblivost kyčlí a pružnost jsem získala právě díky pozici trojúhelníku.“

Profesionální kulturista Dennis Hartmann

„V minulosti jsem měl problémy s rameny a jóga určitě zlepšila jejich mobilitu, což pozoruji hlavně když dělám dřepy se závažím nad hlavou. Měl jsem také zatuhlé boky a otvírače kyčlí a dýchání, které dělám na józe, mi pomohlo získat větší pohyblivost, takže mohu jít hlouběji do dřepu a stále být stabilní.“

Americký paralympijský atlet Scout Bassett

„Některé pozice v józe jsou velmi podobné pozicím, ve kterých je zapotřebí dopadnout při skoku do – nohy rovně, ruce vypnuté, stehna téměř se dotýkající hrudi. Mít takovou flexibilitu je fantastické. A věřím, že spousta lidí myslí, že běh je jen jenom o nohách a rukou, ale je opravdu důležité zapojit střed těla a mít dobrou mechaniku. Je tolik věcí, které jsou zásadní v józe a promítají se i do sprintu.“

Skateboardista Korahn Gayle

„Občas strávím třeba až osm hodin jen tím, že jezdím po městě na skateboardu a trénuju jeden a ten samý trik pořád dokola několik hodin v kuse. A druhý den se probudím úplně rozlámaný s bolestmi v přetížených oblastech. Nebo nemůžu dát trik jen kvůli tomu, že mám příliš zatuhlou kyčel nebo třísla. Ale po tom, co jsem začal dělat jógu, se cítím volnější a můžu nechat své tělo dělat přesně to, co zrovna potřebuju, když jezdím.“

A... proto se Nike zaměřuje na hledání nových způsobů, jak sportovcům pomáhat využívat výhody jógy. To zahrnuje i lednové představení nových workoutů a cvičení jógy v aplikaci Nike Training Club. Set s názvem „Vylepšete si workout s jógou" obsahuje cvičení, která vám pomohou dosáhnout konkrétních výkonnostních cílů (např. větší sílu a stabilitu, zlepšení vytrvalosti a zvýšení flexibility) právě proto, abyste mohli využít jógu jako pomůcku pro vylepšení svých tréninků.

dámského oblečení Nike Yoga
Ukázka kolekce dámského oblečení Nike Yoga

5 důvodů, proč by podle Ryana Flahertyho, vedoucího výkonového týmu Nike, měl každý sportovec zahrnout jógu do svého tréninku

 1. Jóga posouvá nervový systém ze sympatického (aktivního) do parasympatického (klidového) stavu, což vám umožní najít vnitřní klid i při intenzivních trénincích.
 2. Od zlepšování koordinace po lepší rovnováhu – pohybové vzorce jógy dokáží vypilovat dovednosti na hřišti.
 3. Pozice jsou ideální pro vylepšení průtoku krve a zrychlují dobu zotavení celého těla, takže se vaše svaly mohou dát do pořádku snadněji a efektivněji se obnovují.
 4. Klasické jógové workouty vám umožnují plynule přecházet z pozice do pozice, čímž se zlepšuje vaše pohyblivost a flexibilita, tedy klíčové potřeby každého sportovce – lepší (a zábavnější) než jen standardní protahování.
 5. Jóga vás učí mít vaši pánev pod kontrolou, což je klíčovým prvkem pro všechny vysoce výkonné sportovce v každém sportu.

první Nike pánská kolekce oblečení pro jógu
Toto je první Nike pánská kolekce oblečení pro jógu

s NIKE o krok napřed foto
 • přečteno: 2105/1917×, 1 komentář
Nike přichází s první kolekcí pro jógu Nike přichází s první kolekcí pro jógu

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (2 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Jiří Mysliveček | 16. 1. 2019 19.55 hod. | 193.165.236.xx
Jóo, jóó... Co dobrého se na západ dostane, tak je vzápětí degradováno do byznysem zaneřáděného balastu... Tím nepopírám skvělé účinky fyziologické... Jóga byla původně o transformaci ega, vitální tělesná schránka byla v důsledku ásan jen vedlejší (a nezáměrný) produkt... V našem podání se však stala pravým opakem – z duchovního systému se stalo leštění ega v podobě dokonalých těl navlečených do značkových Nike hadrů...

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Crosstraining

všechny články Crosstraining

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

 • Z Buštěhradu na Sněžku… po svých… : Prostě a tak ... Řečeno bylo dost a mohlo by být dalšími... Jen to zkusit... Vždyť rozklusávaní a…»
 • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Krásně napsáno, běh je nejlepší antidepresivum, děkuji za motivační články, rady a sdílené…»
 • Správný střih a správná podpora. Nová kolekce podprsenek NIKE PRO BRA : Já osobně si myslím, že stačí i levnější podprsenka, ale hlavně funkční. Jinak já ji kupovala tady…»
 • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj, narazil jsem nedávno na tento trénink. Zatím mám za sebou 2 běhy a líbí se mi to. Jenom mi…»
 • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Adélo, bohužel Běžecká čítanka je už několik let beznadějně vyprodaná a její nové vydání se…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků