logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Brdská stezka 2010

Brdská stezka 2010

17.4.2010. Brdské stezky, jednoho z ultramaratonských závodů zařazených do Evropského poháru, jsem se letos chtěla určitě zúčastnit. Loni se mně ten závod moc líbil a zaběhla jsem si osobní rekord. 50 km převážně brdskými lesy. Startuje se od základní školy v Mníšku a dál pokračuje směr Řitka, U Šraňku, Skalka, Kytínská louka, Vrážky, Nad hájovnou Rochota, Stožec, hájovna Obora, Bekovka, hájovna Knížecí Studánky, Hladovka, rozcestí před Chrouzavou, Kytín, Kytínská louka, Stříbrná lhota a končí se opět na školním hřišti v Mníšku pod Brdy. Dá se nejen běžet, ale i jít, protože současně probíhá dálkový pochod.

Start byl brzo už v 8:00, malinko se opozdil (o 5 minut). Začátek trasy vede po silnici a celkem po rovině nebo z kopce, trasu jsem znala z předcházejícího roku, tak jsem asi tak věděla, co si můžu dovolit. Běžela jsem celkem svižně, protože do kopců to zase tak neumím a tušila jsem, že budu určitě pomalejší. 10 km jsem měla cca kolem 52 minut, to už mne dávno předběhla Pavlína Procházková, Dáša Kubrová, Karolína Jeníková. Ani mně to tolik nevadilo, dělaly mně holky „zajíce“.

obrázek

Do kopečků jsem běhala a chodila, vždycky 3 kroky a 3 skoky, nohy to dělaly nějak samy, automaticky, tak jsem je nechala. Do seběhů jsem šla, co to šlo, kdy jindy se dá nahonit několik vteřinek nebo minutek, že jo? Nejdřív jsem doběhla Karolínu, pak Dášu, ale Pavlínu pořád ne. Viděla jsem jí občas před sebou a hodně daleko, jen takový barevný flíček (zelenomodré triko s dlouhými rukávy), skoro jsem jí doběhla na 4.občerstvovačce. Taky jsem se chvilku předbíhala s jednou (asi) Němkou, starší paní, štíhlounká, lehounká , běželo jí to krásně stylově, nakonec jsem jí utekla…Měla jsem v úmyslu zopakovat taktiku z minulého roku, po 30. km to napálit, co to půjde. Nebyla jsem si ale vůbec jistá, jestli to vydržím až do konce.

obrázek

Necelý kilometr před 40. km a předposlední občerstvovačkou Pavlína zastavila v lese a já ji předběhla, ještě jsem na ni volala, že mě určitě zase brzy dohoní. Nedohonila a asi ani nehonila, udělala si bohužel něco s nohou. Letos jsem až na malý kousek v úvodních kilometrech běžela celý závod úplně sama, buď jsem někoho dobíhala nebo někdo občas předběhl mě. Les ještě skoro spal, blatouchy nějak nevěděly o tom, že by měly kvést (jako loni), celkem jsem okolí registrovala jen koutkem oka, asi ve mně začíná převažovat závodník nad turistou a obdivovatelem přírodních krás.

Za poslední občerstvovačkou seběh z kopce, pak táhlé, ne moc příjemné stoupání po silničce a už je tu Mníšek. Vím, že to ještě chvilku potrvá, než bude škola a cíl, hlídám si hodinky, protože tuším, že by měl být osobák. Ještě ten nepříjemný kopec s hodně auty, tentokrát bez protivětru, zatočit vpravo, je tu školní hřiště a CÍL. Dostávám pamětní medaili, květinu, buchtu a vodu, mám nový osobní rekord na 50 km 4:50:53, zlepšení oproti loňsku (a mému dosavadnímu OR) o celých 6 minut. Mám radost. Nakonec je i bedna, resp. víc beden, trochu mně splývají dohromady, každopádně jsem 2. Češka (za Šárkou Macháčkovou z Olomouce) a myslím, že 5. žena celkem. Dostávám diplom z veteránského mistrovství České republiky za 1.místo v kategorii „ženy 40“ v disciplíně ultra – 50 km a to potěší.

Martina Němečková foto
  • přečteno: 10440/10329×, 6 komentářů
Brdská stezka 2010 Brdská stezka 2010

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Prokop Holý | 24. 2. 2013 21.01 hod. | 89.102.73.xx
Tak Vám přeji v letošním roce tu vyšší bednu !!!

Martina Němečková | 22. 4. 2010 9.07 hod. | 193.86.30.xx
Děkuju všem. Držím palečky, ať se Vám daří nejen v běhu.

12honzade | 21. 4. 2010 14.31 hod. | 195.113.13.xx
Gratulace, mas pravdu, bylo to moc hezke, ja jsem byl nadseny z atmosfery a z trasy.. At se dari!!!

J. | 21. 4. 2010 12.07 hod. | 85.160.123.xxx
gratuluji

Renata | 21. 4. 2010 10.56 hod. | 209.132.186.xx
velká gratulace ! já jsem teď v neděli JEN šla 45km a nohy mi málem upadly … a to jsem přihlášená na květnový maraton :D

PavlínaF | 21. 4. 2010 9.35 hod. | 193.245.34.xx
Martino, moc blahopřeji, skvělý výkon! P.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví36
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice93
Více času na sebe11
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou30

kde se diskutuje

  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
  • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»
  • Jak skloubit zimní radovánky s přípravou na jarní běžecké vrcholy : Zdravím Miloši, mám dotaz k pohybu venku při inverzi. Bydlím na Karvinsku, kde trvá už několik dní…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků