logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Salming enRoute, další důvod, proč běžet Františkolázeňskou 24hodinovku

Salming enRoute, další důvod, proč běžet Františkolázeňskou 24hodinovku

O tom, že běžecké boty Salming jsou moje láska od chvíle, co se objevily na českém trhu, se ví. Ostatně se tím nikde netajím. I z toho důvodu dostávám poměrně často dotaz, kde se dají v našem regionu, rozuměj západní Čechy, koupit, případně alespoň vyzkoušet, aby člověk nekupoval zajíce v pytli.

Bohužel obchodníci prodávající sportovní obuv jsou velmi často konzervativní a zůstávají u toho, co už léta prodávají s argumentem: tohle lidi chtějí, myslíce tím to, co jim léta doporučují. Jasně, že si to pak zákazník koupí, nemajíce možnost koupit něco jiného. A po pravdě, koupit si boty v e-shopu, když je neznám, je dost velký risk, u běžeckých obzvlášť.

Takže mám radost, že na letošní Františkolázeňské 24 hodinovce, která se běží o tomto víkendu 9. – 10.11. již po jedenácté, bude možnost si Salming vyzkoušet.

Pokud tedy uvažujete o tom, že byste rádi vyzkoušeli, v čem běhá a co tak vychvaluje Miloš, máte v sobotu a v neděli ve Františkových Lázních šanci.

Budete si moci vybrat ze tří modelů, a sice Speed, v nichž jsem běhal poslední čtyři roky a které Milana Šumného donesly na loňském Spartathlonu až na 5 místo, budete si moci vyzkoušet novinku letošního roku Greyhound, i mého současného miláčka model enRoute.

Budete si je moci vyzkoušet, ale protože jsou to testovací boty, které však nic neztratily na svých kvalitách, tak si je případně budete moci na místě i koupit za 1800,- Kč. Firma Salming z každého takto prodaného páru věnuje 300,- Kč na činnost Hospice Sv. Jiří.

EnRoute

EnRoutům jsem letos úplně propadl. Dosud z nabídky Salming byly mými favority Speedy, ale ty trošku změnily celkovou koncepci, byly vyladěny více do rychlosti, což mému běhání a naběhaným kilometrům, ale hlavně mým nohám, tolik nevyhovovalo jako dosud, a tak jsem hledal náhradu.

Dana si z maratonského expa v květnu v Praze odvezla dámskou formu enRoutů a úplně se do nich zamilovala. To víte, ženská. Nicméně její nadšení pro ně mě vedlo k tomu je také vyzkoušet, i když z první jejich verze před čtyřmi roky jsem nebyl vůbec nadšený.

V pondělí jsem si je vyzvedl, naběhal v nich do pátku cca 50 kilometrů a v sobotu už v nich stál na startu Kladenské 24 hodinovky. Tak jsme si sedli, tedy tak si ony sedly s mýma nohama. Prostě je to přesně bota pro ně, lehká, měkká jako bačkůrka, přitom se z ní člověk dobře odvalí a nikam ho nežene, takže ji v pohodě stačí udýchat.

Co vám budu povídat, od půlky července až do teď jsem v nich naběhal přes 2000 kilometrů, proháním už druhý pár a dnes si jdu pro třetí, abych měl ve Frantovkách, až přestane pršet, možnost přezout do suchého.

EnRoute s klidným svědomím doporučím každému začínajícímu běžci a běžkyni, byť tohle ze zásady nedělám, ale vím, že tady nechybím. Stejně ale každému doporučím, aby nechal vybrat svoje nohy, aby se v nich, než si je odnese domů, proběhl a na to bude ideální šance právě na letošní 24 hodinovce ve Františkových Lázních. Tak pokud vás dosud nebrala možnost pomoci dobré věci, možná vás vezme za srdce možnost pomoci svým nohám, svému běhu.

Přijeďte, proběhněte se v enRoutech, Speedech či Greyhoudech a nechte se svést :) fantastickým pocitem z běhu.

P.S. Toto není placená recenze, toto je recenze psaná nadšeným uživatelem.

Více na www.24beh.cz

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (4 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Dušan | 8. 11. 2019 20.14 hod. | 185.160.211.xx
EnRouty dosud nemám,ačkoli se mi velmi líbí.V článku mi však několik věcí nesedí.První verze,která Miloše nenadchla přišla na trh v roce 2017,tedy nikoli před čtyřmi léty.Verze 2,zatím žádná jiná není,vyšla v roce 2018 a od verze 1 se liší pouze v drobných detailech,neboť proč měnit něco,co tak skvěle funguje-tolik výroky testerů.takže mě napadá,jestli on Miloš neměl na mysli nepříliš povedený,těžký model Salming Miles.

Pavel | 6. 11. 2019 9.14 hod. | 88.101.158.xxx
EnRouty mám a jsem s nimi nadmíru spokojen. Dá se říci, že jsou to z mého portfolia "nejmilejší" boty. V dohledné době bych rád ještě Greyhoudy. Nemám tolik zkušeností, řídím se hlavně pocitem, a za mě Salming – paráda.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Ještě jsem zapomněla mám157 cm vážím 56,5 kg »
  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Já tedy nevím je mi 70 let a denně spálím 450 až520 kalorií. Neběhám. Běžný režim 2x denně s…»
  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Já tedy nevím je mi 70 let a denně spálím 450 až520 kalorií. Neběhám. Běžný režim 2x denně s…»
  • Dýchání při běhu. Proč je lepší a účinnější dýchání (nadechování) nosem : Nevím co dělám špatně, ale při nadechování nosem se nedokážu dostatečně nadýchnout, vede to k…»
  • Jak natrénovat na maraton za 100 dní : Michale, mohu mluvit z vlastní zkušenosti, dva roky jsem se připravoval Do formy s M&F a k tomu…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků