logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Stoosmdesátka, padla!

Stoosmdesátka, padla!

Stoosmdesátka, padla! Konečně mám pro letošek pokoj. No tedy ona padla jaksi na dvakrát, na 24 hodinovce na Kladně jsem kroužil šestnáct hodin a skončil na 120 kilometrech, a na 60 kilometrů na další 24 hodinovce ve Františkových Lázních jsem potřeboval 8 hodin. Takže celkem to dalo těch 180 kilometrů za 24 hodin.

Já vím, že jsem to chtěl dát najednou, ale to se prostě nepovedlo. Nepovedlo se to bohužel tam, kde jsem se na to nejvíc připravoval a měl nejlepší formu, v Basileji.

Kladno už byla náhražka, i když vlastně s nejlepším výsledkem, oněch 120 km, když v Basileji to bylo necelých 45 km a ve Františkových Lázních mi do 100 chybělo 25 vteřin.

Proč jsem se o těch 180 kilometrů snažil?

Tak za prvé jsem potřeboval po více než deseti letech, kdy jsem běhal s jinými, restart. Prostě nový impuls. A ten pokus o b limit na Spartathlon tím správným impulsem rozhodně byl a je úplně jedno, že jsem za ním skončil tak daleko, protože teď mě zase běhání naplňuje, a přináší uspokojení a radost.

Ten druhý důvod se objevil po nezdaru v Basileji a vyhlášení, že to nevzdávám, že se o něj pokusím na Kladně. Napsalo mi totiž dost lidí, kteří nyní z různých důvodů neběhají, nebo jen málo, ale v minulosti si zaběhli pár hezkých ultra závodů a tak mě začali sledovat, jestli se lze i po delší době vrátit na nějakou obstojnou výkonost.

Já jsem přesvědčený, že i když se mi to úplně nepovedlo, že to jde, akorát to bude chtít trošku víc času, než jen jeden rok. Hlavně proto, že tělo už si nepamatuje, jak to má běhat, a hlava mu do toho moc kecá.

Běhání pro všechny

Třetí důvod pak byl, že jsem po těch letech neběhání i jaksi vyčpěl, co se týče psaní. A návrat k běhání mě z téhle tvůrčí stagnace probudil. Prostě mozek potřebuje pravidelně okysličovat, tělo, mysl a duše prožívat nové zážitky, aby bylo o čem psát.

Běhání pro všechny a Běžecká bible Miloše Škorpila

Výsledkem jsou dvě knihy, které během listopadu vyjdou: Běhání pro všechny (20.11.) a Běžecká bible Miloše Škorpila (29.11).

Běžecká bible Miloše Škorpila

Osobně z nich mám velmi dobrý pocit, a i když to zní blbě, musím říct, že se nám fakt povedly. Používám množné číslo, protože Martin Stolař do nich nafotil skvělé fotky, obě nakladatelství (Euromedia a Mladá Fronta) odvedla skvělou práci na úpravách textu a grafickém zpracování, a jak se povedla mně práce s textem a tréninkovými plány, nechám na vás. Jinak i tady jsem osobně velmi spokojený :).

Takže pro letošek mám fakt padla!

Athenský maraton

A co bude příští rok, to se dozvím v úterý, pokud jde o domácí scénu. Pokud jde o tu zahraniční, tak tam budu chytřejší za 14 dní, každopádně příští rok si do toho Řecka zajedu, a to na maraton z Marathonu do Athén.

Miloš Škorpil foto
Stoosmdesátka, padla! Stoosmdesátka, padla! Stoosmdesátka, padla!

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (11 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Zdravý životní styl

všechny články Zdravý životní styl

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Ještě jsem zapomněla mám157 cm vážím 56,5 kg »
  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Já tedy nevím je mi 70 let a denně spálím 450 až520 kalorií. Neběhám. Běžný režim 2x denně s…»
  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Já tedy nevím je mi 70 let a denně spálím 450 až520 kalorií. Neběhám. Běžný režim 2x denně s…»
  • Dýchání při běhu. Proč je lepší a účinnější dýchání (nadechování) nosem : Nevím co dělám špatně, ale při nadechování nosem se nedokážu dostatečně nadýchnout, vede to k…»
  • Jak natrénovat na maraton za 100 dní : Michale, mohu mluvit z vlastní zkušenosti, dva roky jsem se připravoval Do formy s M&F a k tomu…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků