logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Tělo mi dává najevo, že je opotřebované, říká biatlonistka Vítková

Tělo mi dává najevo, že je opotřebované, říká biatlonistka Vítková

Příčinou mých zdravotních potíží je asi opotřebování těla. Zřejmě mi dává najevo, abych změnila svůj životní směr, říká česká reprezentantka v biatlonu Veronika Vítková, která se poslední dobou potýká se zdravotními problémy a vyčerpáním. Mladým sportovcům by doporučila dbát na své zdraví a své tělo poslouchat.

This object requires Flash Player.

Jednatřicetiletá bronzová medailistka ze sprintu Zimních olympijských her 2018 v Pchjongčchangu a členka stříbrné smíšené štafety na Zimní olympiádě 2014 v Soči se teď snaží dát dohromady. „Na jaře bych se ideálně chtěla vrátit, ale uvidíme, jak to půjde. Momentálně ale nejsem ve stavu, kdy bych to nějak lámala přes koleno," říká Vítková.

Zdravotně je to podle jejích slov v podstatě pořád stejné jako v průběhu sezóny, tedy v době, kdy přerušila závodění. „Zatím mám volnější režim. Nic nemusím, ale na druhou stranu se snažím pořád něco dělat. Když tělo povolí, tak jdu," popisuje Vítková.

Vítková má za sebou celou řadu velkých úspěchů. Ve smíšené štafetě se stala mistryní světa na šampionátu 2015 v Kontiolahti a bronz si odvezla z Mistrovství světa 2013 v Novém Městě na Moravě. V juniorské kategorii vyhrála titul světové šampionky v individuálním a ve štafetovém závodu.

„Poslouchejte své tělo“

Důvody pro své vyčerpaní a zhoršený zdravotní stav dlouho hledala. „Když to zlehčím, příčinou je opotřebování mého těla. Ve velkém biatlonu jsem byla dlouho a zřejmě mi tak tělo dává najevo, abych změnila svůj životní směr," přiznává Vítková.

Sama momentálně nezávodí, takže má prostor předávat sportovní zkušenosti jiným. Jako ambasadorka projektu Sazka olympijský víceboj, jehož partnerem je Toyota, se zúčastnila tréninku s dětmi ze ZŠ Měřín.

„Na dětech bylo vidět, že je to baví a doufám, že jsme k tomu dopomohli i my jako sportovci a že jsme je motivovali. Užili jsme si to společně. Hlavně mladým sportovcům bych doporučila dbát na své zdraví a poslouchat své tělo, aby se jim vyhýbala zranění.“

Kondici a přístup dnešních dětí hodnotí pozitivně. „Z mého pohledu je to nahoru dolů. Jsou děti, které sednou k počítači nebo k mobilu a tráví čas doma, ale je i dost těch, kteří sportují rádi. Mám pocit, že se to začíná vracet k tomu, co jsme měli my a chuť dětí k pohybu je a začíná je to bavit. To je hlavní," popisuje Vítková.

Vladimír Michna

bezeckaskola. cz foto
  • přečteno: 939/771×

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (4 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Děti a sport

všechny články Děti a sport

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Ještě jsem zapomněla mám157 cm vážím 56,5 kg »
  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Já tedy nevím je mi 70 let a denně spálím 450 až520 kalorií. Neběhám. Běžný režim 2x denně s…»
  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Já tedy nevím je mi 70 let a denně spálím 450 až520 kalorií. Neběhám. Běžný režim 2x denně s…»
  • Dýchání při běhu. Proč je lepší a účinnější dýchání (nadechování) nosem : Nevím co dělám špatně, ale při nadechování nosem se nedokážu dostatečně nadýchnout, vede to k…»
  • Jak natrénovat na maraton za 100 dní : Michale, mohu mluvit z vlastní zkušenosti, dva roky jsem se připravoval Do formy s M&F a k tomu…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků