logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Tělo mi dává najevo, že je opotřebované, říká biatlonistka Vítková

Tělo mi dává najevo, že je opotřebované, říká biatlonistka Vítková

Příčinou mých zdravotních potíží je asi opotřebování těla. Zřejmě mi dává najevo, abych změnila svůj životní směr, říká česká reprezentantka v biatlonu Veronika Vítková, která se poslední dobou potýká se zdravotními problémy a vyčerpáním. Mladým sportovcům by doporučila dbát na své zdraví a své tělo poslouchat.

This object requires Flash Player.

Jednatřicetiletá bronzová medailistka ze sprintu Zimních olympijských her 2018 v Pchjongčchangu a členka stříbrné smíšené štafety na Zimní olympiádě 2014 v Soči se teď snaží dát dohromady. „Na jaře bych se ideálně chtěla vrátit, ale uvidíme, jak to půjde. Momentálně ale nejsem ve stavu, kdy bych to nějak lámala přes koleno," říká Vítková.

Zdravotně je to podle jejích slov v podstatě pořád stejné jako v průběhu sezóny, tedy v době, kdy přerušila závodění. „Zatím mám volnější režim. Nic nemusím, ale na druhou stranu se snažím pořád něco dělat. Když tělo povolí, tak jdu," popisuje Vítková.

Vítková má za sebou celou řadu velkých úspěchů. Ve smíšené štafetě se stala mistryní světa na šampionátu 2015 v Kontiolahti a bronz si odvezla z Mistrovství světa 2013 v Novém Městě na Moravě. V juniorské kategorii vyhrála titul světové šampionky v individuálním a ve štafetovém závodu.

„Poslouchejte své tělo“

Důvody pro své vyčerpaní a zhoršený zdravotní stav dlouho hledala. „Když to zlehčím, příčinou je opotřebování mého těla. Ve velkém biatlonu jsem byla dlouho a zřejmě mi tak tělo dává najevo, abych změnila svůj životní směr," přiznává Vítková.

Sama momentálně nezávodí, takže má prostor předávat sportovní zkušenosti jiným. Jako ambasadorka projektu Sazka olympijský víceboj, jehož partnerem je Toyota, se zúčastnila tréninku s dětmi ze ZŠ Měřín.

„Na dětech bylo vidět, že je to baví a doufám, že jsme k tomu dopomohli i my jako sportovci a že jsme je motivovali. Užili jsme si to společně. Hlavně mladým sportovcům bych doporučila dbát na své zdraví a poslouchat své tělo, aby se jim vyhýbala zranění.“

Kondici a přístup dnešních dětí hodnotí pozitivně. „Z mého pohledu je to nahoru dolů. Jsou děti, které sednou k počítači nebo k mobilu a tráví čas doma, ale je i dost těch, kteří sportují rádi. Mám pocit, že se to začíná vracet k tomu, co jsme měli my a chuť dětí k pohybu je a začíná je to bavit. To je hlavní," popisuje Vítková.

Vladimír Michna

bezeckaskola. cz foto
  • přečteno: 840/680×

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (4 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Děti a sport

všechny články Děti a sport

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Správný střih a správná podpora. Nová kolekce podprsenek NIKE PRO BRA : Já osobně si myslím, že stačí i levnější podprsenka, ale hlavně funkční. Jinak já ji kupovala tady…»
  • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj, narazil jsem nedávno na tento trénink. Zatím mám za sebou 2 běhy a líbí se mi to. Jenom mi…»
  • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Adélo, bohužel Běžecká čítanka je už několik let beznadějně vyprodaná a její nové vydání se…»
  • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Dobrý den, sháním knihu Běžecká čítanka Miloše Škorpila, můžete mi prosím někdo poradit, kde ji…»
  • Only one? : To je dobré jako povídka od Oty Pavla. »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků