logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Vyslanci pro Paraple – Míla Reiterman, kraj Vysočina

Vyslanci pro Paraple – Míla Reiterman, kraj Vysočina

Co tě přimělo, stát se vyslancem pro Paraple?

Od malička jsem se věnoval různým druhům sportů, snad v každém sportovním odvětví jsem potkal sportovce, kteří mají různý druh tělesného postižení – a přesto se snaží ze všech sil být lepší a lepší a podávat skvělé sportovní výkony. Velmi je za to obdivuji. Každý sport je o překonávání svých hranic a přesně o to se snaží i lidé v Centru Paraple – pomáhají překonávat bariéry lidem po úrazu a vracet je zpět do normálního života.

Co si osobně myslíš o nadacích, přispíváš některé, když ano, které a jakou formou?

Podle mého názoru velmi záleží na typu nadace a na jejím vedení. Je poměrně obtížné vybrat z velkého množství existujících nadací tu, která se získanými penězi hospodaří efektivně. Proto jsem zatím nadacím přispíval pouze příležitostně (např. na Vánoce) a spíš jsem pomáhal právě kolegům sportovcům se zdravotním postižením. Například moje přítelkyně přispívá formou hraní zdarma na nadačních večírcích (Kuře – pomozte dětem, atd.).

Víš něco více o centru Paraple, kromě toho, že se pravidelně vždy v červnu pořádá Běh pro Paraple?

Služby Centra Paraple jsou určeny lidem ochrnutým po poranění míchy. Centrum Paraple jejich prostřednictví pomáhá vozíčkářům řešit problémy spojené se zapojením vozíčkářů do života.

Co tě první napadne, nepřemýšlej, když potkáš handicapovaného člověka?

Když potkám člověka s tělesným postižením, přemýšlím o tom, jak dokáže zvládat běžný život.

Motivuje tě to, jak se tito lidé dokáží vzepřít osudu a žít dál, nebo je lituješ?

Jak jsem již zmiňoval v bodě 1, handicapovaní lidé a zejména sportovci jsou pro mne vlastně vzorem a obdivuji je za to, že každodenně překonávají své hranice. Zejména tím, že si i přes obtížnost jejich civilního života dokáží stanovovat mnohdy neuvěřitelné sportovní cíle.

Co pro tebe představuje běh?

Běh je jedním ze sportů, kterému se věnuji. Velmi mi pomáhá uvolnit se a odbourat stres.

Jak dlouho běháš a co tě k běhání přivedlo?

Běhám nepravidelně, provozuji jej jen jako koníčka, nicméně běh zabírá v mém životě stále větší místo.

Co podle tebe může běh a běhání člověku dát – přinést?

Uvolnění, odbourání stresu, zlepšení fyzické kondice, skvělý pocit z uběhnuté vzdálenosti, možnost sportovat v přírodě, možnost potkat zajímavé lidi (např. na amatérských běžeckých závodech).

Máš nějaký slogan – heslo, kterým budeš lidi z kraje, za nějž běžíš jako vyslanec pro Paraple, motivovat k tomu, aby podpořili tvou snahu vybrat na konto Paraple co nejvíc korunek? Případně jak zní?

Pomozme handicapovaným lidem vést nehandicapovaný život!

Máš nějaký nápad, kterým by se dalo pomoci nadaci pro Paraple i jinak, než tímto konkrétním způsobem? Máš-li, sem s ním.

Každoročně pořádám v centru města Jihlava běžecký závod Velká cena Jihlavy (VCJ) Velká cena Jihlavy. Letos se v rámci VCJ uskuteční také kvalifikační závod juniorů pro PIM. Rád bych část peněžních prostředků, které budou vybrány na startovném, věnoval na Konto Paraple. Centrum Paraple je možné také propagovat jako partnera VCJ a vybírat finanční prostředky přímo v místě závodu.

Kdybys chtěl někoho pozvat na návštěvu kraje, v němž žiješ, za nějž běžíš, čím bys ho lákal? Co je pro tento kraj typické, co se jinde nevidí?

Kraj Vysočina je sportu velice otevřený, čemuž přispívá budováním infrastruktury. Jihlava je doslova v obležení lesy a nádhernou přírodou, která nabízí jak spoustu sportovních příležitostí, tak i možností relaxace a zdravého životního stylu.

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Vyslanci pro Paraple

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Jak trénovat týden před maratonem a jeden a půl tuctu rad k tomu : Dobrý den, za měsíc mě čeká 5start na maratonu. S trpělivostí a respektem se mi daří, především…»
  • Nike přináší dva nové modely s technologií Flyknit – Nike Zoom Fly Flyknit a Nike Zoom Vaporfly 4% Flyknit : Ahoj Miloši, kteří jsou ti další prodejci? Sháním je už týden a nikde nic :-( »
  • ZA CO DOSTÁVÁME MEDAILE? : Úplne súhlasím. Nie som profi bežec ale sociálny pracovník. A som rád, keď sa mi podarí ísť si…»
  • Na Vítkově odstartoval nonstop charitativní happening. TERIBEAR HÝBE PRAHOU aneb Prima den s medvědem www.teribear.cz : můžu prosím vědět, PROČ musí trpět v běhání i pejsci co si je s sebou berou rádoby pejskaři ???…»
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Dobrý den Miloši, moc vám chci poděkovat za tento tréninkový plán. Doslova mě nadchnul – i s…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků