logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Je čas na běh a je čas na kaviár

Je čas na běh a je čas na kaviár

“Je zbytečné pochlebovat lidem, kteří jsou zvyklí na kaviár”. Pavel Kosorin – Modrá knížka o běhání a o životě

Nevím, co má pochlebování a kaviár společného s joggingem, ale pokusím se to nějak rozšifrovat.

Pokud jde o srovnání kaviáru a joggingu, tam je to jasné, obé nám navodí chuť dát si ještě jeden kousek. Po obojím se také rádi napijeme, po kaviáru dobrého vínka, po joggingu dobré vody.

Srovnat pochlebování a jogging, tož už je tvrdší oříšek, ale možná v tom oříšku by mohl být ten oslí můstek, protože stejně jako nám může ztvrdnout chleba, tak ten, kdo si poplete jogging, což je volný běh, s úprkem, tak může seznat, že si ukrojil z hodně velkého krajíce. S kaviárem se to má stejně jako s joggingem, je skvělý a úplně stačí, když si ho dávkujete po malých dávkách, pak se vám nikdy nepřejí, ale stačí jedna nepřiměřená dávka a bude vám stačit si na ten okamžik vzpomenout a nebude vám dobře.

Určitě také platí, že většina lidí, kteří jsou zvyklí na kaviár, neocení chuť dobrého chleba, stejně jako běžec atlet nikdy neocení běžce hobíka a už vůbec nepochopí, proč ten člověk běhá, když se podle něj táhne jako šnek a to, co on zdolá za půl hodiny, joggerovi trvá hodinu. Vtipné na tom je, že jogger dokáže ocenit běžce atleta a vůbec mu nevadí, že od něj dostane na závodě půl hodiny, maximálně si řekne: „Kam ten člověk tak spěchá, proč si ten běh pořádně neužije, nejspíš nemá čas,“ a začne mu jej být líto.

  • přečteno: 493/310×

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (2 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Život kolem nás

všechny články Život kolem nás

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Správný střih a správná podpora. Nová kolekce podprsenek NIKE PRO BRA : Já osobně si myslím, že stačí i levnější podprsenka, ale hlavně funkční. Jinak já ji kupovala tady…»
  • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj, narazil jsem nedávno na tento trénink. Zatím mám za sebou 2 běhy a líbí se mi to. Jenom mi…»
  • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Adélo, bohužel Běžecká čítanka je už několik let beznadějně vyprodaná a její nové vydání se…»
  • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Dobrý den, sháním knihu Běžecká čítanka Miloše Škorpila, můžete mi prosím někdo poradit, kde ji…»
  • Only one? : To je dobré jako povídka od Oty Pavla. »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků